سفر با اتوبوس

وسایل مورد نیاز سفر با اتوبوس

لیست وسایل مورد نیاز سفر با اتوبوس

سفر با اتوبوس، تصورات عموم مردم، سفر با اتوبوس سخت و بسیار کند است اما بسیار جذاب و حسن های  فراوانی دارد. در سفر با اتوبوس میتوانید با دقت فراوان پیچ و خم های جاده از ارتفاع کمی بالاتر از شیشه‌های اتوبوس مشاهده کنید. همسفر شدن با جمعی از مسافر که با قشر و نژادهای مختلف هستند بسیار دلنشین و روابط عمومی شما را بالا می‌برد. میتوانید از تک تک لحظات عبور از جنگل، کوه، دشت و کویر خاطره سازی کنید. نسیم های خنک در شب و تابش نور آفتاب در استراحت های بین راه سفر را متفاوت و دل انگیز می کند. سفر با اتوبوس لذت بخش و راحت است.اگر شما اطلاعات کافی نسبت به سفر با اتوبوس داشته باشید می توانید گزینه اول شما سفر با اتوبوس می شود. با اتوبوس می توانید زمان بیشتری برای مسافرت و تماشای جاذبه ها سپری کنید.

برای سفر با اتوبوس چند توصیه مهم وجود دارد که سفر شما را بهتر و با کیفیت تر میکند. اولین توصیه ما به شما داشتن یک سفر سبک است. سفر سبک به این معنا میباشد که وسایل کمتر با وزن سبکتری را به همراه خود ببرید زیرا با سوار و پیاده شدن از اتوبوس باید چمدان و ساک های شخصی خود را جابجا کنید پس داشتن ساک زیاد با وزن سنگین ممکن است شما را اذیت کند. نکته مهم در هنگام جمع آوری، باید تعداد کم و وسایلی که وزن کمتری دارد را در چمدان خود قرار دهید.

لوازم مورد نیاز سفر با اتوبوس

 شما میتوانید وسایل ضروری و غیر ضروری خود را از هم جدا کنید. چمدان و ساک های بزرگ خود را در قسمت پایین اتوبوس قرار داده و وسایلی که در طول مسیر استفاده می کنید را در یک کیف کوچک در کنار خود قرار دهید. سوا کردن وسایل به این دلیل است که تا رسیدن به مقصد و پیاده شدن، به قسمت پایین اتوبوس دسترسی نداریم. در ادامه مقاله وسایل مورد نیاز در هنگام از سفر با اتوبوس را برای شما بازگو می کنیم امیدوارم این لیستی که برای شما طراحی کردیم کاربردی و از آن بهره ببرید.

وسایل ضروری که باید در کنار خود داشته باشید مدارک و کیف است.مدارک شناسایی مانند کارت ملی، شناسنامه، کارت های شناسایی، کارت های بانکی و مقداری پول نقد باید همراه خود داشته باشید.

به دلیل شلوغی ترمینال و تعداد زیاد مسافر توصیه می شود که پول نقد زیادی همراه نداشته باشید.بهترین گزینه داشتن کارت های اعتباری است زیرا امن و راحت تر می باشد. داشتن مقداری پول نقد در هنگام استراحت های بین راهی برای خرید های کوچک نیاز است.

وسایل الکترونیکی

درطول مسیر وسایلی همچون گوشی و شارژر، هندزفری، لپ تاپ، تبلت، گوشی هوشمند، پاور بانک که وسایل ضروری و سرگرمی هستند در کیف خود قرار داده و در اتوبوس از آنها استفاده کنید.

 بهتر است از لباس های راحت با کفش های مناسب در طول مسیر استفاده کنید چرا که زمان طولانی برروی صندلی می نشینید. انتخاب نوع لباس با دمای هوای داخل اتوبوس تاثیر مستقیمی دارد. با وجود مسافر های زیاد و سلیقه های متفاوت نمی توانید دمای آن را بر اساس نظر خود تنظیم کنید. شاید مسافر کنار یا پشت سر شما بخواهد کولر یا بخاری روشن کند پس یک لباس مناسب و طوری آن را انتخاب کنید که باعث آزار و اذیت شما نشود چرا که هوای داخل اتوبوس قابل پیش بینی نیست.

 بهتر است به خاطر وجود مشکلات داخل اتوبوس یک پتوی مسافرتی نازک همراه خود داشته باشید تا در هنگام شب در اتوبوس راحت‌تر استراحت کنید.

مسیر سفر

سفر با اتوبوس، برای مسافرت با اتوبوس نیاز است کمک های اولیه و لوازم بهداشتی دارویی همراه خود ببرید. داروهایی که ممکن است هر مسافر در طول مسیر سفر با اتوبوس نیاز داشته باشد. از جمله قرص ضد تهوع، چسب زخم، مسکن، الکل، پماد ضد گزش نیاز است.

 در طول مسیر ممکن است اتوبوس برای صرف غذا توقف نکند یا در مکان هایی که غذای آنها مناسب نیستند، توقف کند. چون ساعت های طولانی در سفر هستید همراه خود خوراکی و غذاهای سبک و سالم بردارید اما باید فضای عمومی اتوبوس را در نظر بگیرید.  تنقلاتی با کالری گزینه بسیار مناسب می باشند. این خوراکی و تنقلات حجم و وزن کمی دارد اما کالری زیاد آن باعث سیر شدن میشود.

سرگرمی حین سفر

به دلیل مسافت طولانی سفر با اتوبوس ممکن است به یک سرگرمی نیاز داشته باشید تا مسافت طولانی شما را آزار ندهد. می‌توانید با استفاده از لپ تاپ برای تماشای فیلم  استفاده کنید. البته اتوبوس های امروزی بیشتر آنها با داشتن مانیتور این خاصیت را فراهم کرده اند تا وقت خود را با تماشای فیلم بگذرانید.

کتاب خواندن نیز یک سرگرمی است. اما با حرکت اتوبوس باعث سرگیجه و حال شما را خراب می کند. زیرا با تمرکز بر روی کتاب در حال حرکت، حال درونی شما را به هم می ریزد.  بهتر است شما از کتاب های صوتی استفاده کنید از وسایلی همچون هدفون، هندزفری نیز برای گوش دادن به موسیقی همراهتان باشد.

زیرانداز

حصیر پلاستیکی یا همان زیرانداز سفری جز مهمترین تجهیزات در مسافرت به شمار می رود. از حصیر پلاستیکی می توانید در سفرهای خانوادگی، طبیعت گردی، کوهنوردی حتی ورزش های سالنی و گردش های یک روزه نیز استفاده کنید.  زیرانداز نوعی پوشش از جنس حصیر، پلاستیک، پارچه و برزنت است که مانند یک فرش عمل کرده و از کثیف شدن، گرد و غبار، خیس و مرطوب شدن لباس شما جلوگیری می‌کند. حصیر پلاستیکی را میتوانید به عنوان زیر سفره و در چادرهای مسافرتی خود و همچنین برای استراحت، صرف غذا، نوشیدن چای و حتی میان وعده استفاده کنید. این حصیر پلاستیکی با سطح مسطحی که دارد می‌توان به راحتی بر روی آن استراحت کرده و از فرو رفتن سنگ و کلوخ بر بدن و پاهای شما جلوگیری میکند.

حصیرپلاستیکی

حصیر پلاستیکی مانند یک عایق از انتقال سرما و گرما از زمین به بدن شما جلوگیری می کند. این وسیله مناسب برای استراحت و راحتی می باشد.این محصول دارای طرح و جنس های متفاوت تولید و عرضه می گردد که بهترین آن ها از جنس پلاستیک و ضد آب میباشد زیرانداز ها پلاستیک عمر طولانی تری نسبت به بقیه محصولات دارد و همچنین خاصیت ضد آب بودن آن مناسب برای سطوح خیس و مرطوب می باشد.حصیر پلاستیکی دارای بافت ضخیم و انعطاف پذیری است. خاصیت مهم این محصول قابل شستشو می باشد. با کثیف شدن زیر انداز می توانید به راحتی آن را شستشو داده و حتی با یک تکان ساده گرد و غبار را از آن جدا کنید. بخشی از این زیر انداز ها دارای کیف حمل و برخی دیگر دسته هایی بر روی آن تعبیه شده است که به راحتی جمع آوری و مهار می شود.

 برای نگهداری طولانی مدت باید هر چند وقت یکبار زیرانداز را شستشو دهید و در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید زیرا باعث پوسیدگی و رنگ آن تغییر می کند. استفاده آن بر روی سنگریزه و کلوخ باعث پارگی و آسیب دیدن به بافت میشود. زیرانداز را بعد از هر بار شستشو خشک کنید تا از عمر زیرانداز کاسته نشود.

زیراندازهای سفری

زیرانداز های سفری مدل جاجیم نیز وجود دارد که بر اساس کیفیت و جنس آن دسته بندی می شود.زیر انداز ها بسیار پر استفاده و کاربردی است. زیرانداز های جاجیمی دارای کیفیت و ماندگاری زیادی هستند که طول عمر بالایی دارند.

 زیر انداز جاجیمی در ابعاد های متفاوت از جمله ۴ متری ، ۶ متری ۹ و ۱۲ متری تولید می شود.که در سایز ۶ متری بسیار پراستفاده و اکثر خانواده‌ها این سایز را انتخاب می‌کنند.

زیرانداز جاجیمی قابل شستشو است.همچنین وزن سبک زیر اتداز باعث شده که جا به جای آن به راحتی صورت گردد.جاجیم مسافرتی مانند یک فرش نرم و راحت است که برای زیر سفره و زیرانداز برای کودکان نقش مهمی دارد قابل ذکر است که در کف چادر مسافرتی نیز کاربرد دارد.

الیاف این محصول و بافت آن بسیار مستحکم است.جمع آوری آن به صورت بند هایی که بر روی خود تعبیه شده است، مهار می شود. تولید این جاجیم ها توسط کارخانه های مختلف انجام میشود که در طرح ها و نقش های مختلف این محصولات را تولید میکند.

شما میتوانید این کالاهای مسافرتی از جمله زیرانداز جاجیمی و حصیر پلاستیکی را از ویرا حصیر تهیه کنید. ویرا حصیر به عنوان تامین کننده و فروشگاه های بزرگی که دارد بهترین کالا با برند های معروف، کالاهای مسافرتی را عرضه می کند. محصولات این فروشگاه دارای جنس خوب و با کیفیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X