لوازم سفر یک روزه

لوازم سفر یک روزه

لوازم سفر یک روزه

سفر رفتن و تفریح در هر شرایطی برای انسان لذت بخش است. گاهی اوقات در میان مشغله های فراوان زندگی نیاز به یک سفر یک روزه داریم تا بتوانیم کمی از روزمرگی ها و مشغله های ذهنی فاصله بگیریم. همراه داشتن لوازم سفر یک روزه شاید چندان مهم به نظر نرسند اما لازم است بدانید که در طول سفر قطعا به آنها نیاز خواهید داشت.

سفر یک روزه شاید در تعداد لوازم ضروری سفر تفاوت هایی با سفر های بلند مدت داشته باشد که لازم است با توجه به این موضوع بهتر است یک چک لیست تهیه کنید و لوازم ضروری سفر خود را با توجه به شرایط سفرتان اولویت بندی کرده و سپس شروع به جمع آوری لوازم ضروری سفر کنید.

در نتیجه ما در این مقاله قصد داریم چک لیست لوازم سفر یک روزه را به شما ارائه دهیم تا بتوانید تمامی وسایلی که مورد نیازتان است را با خود برداشته و در سفر خود استفاده کنید.

چک لیست لوازم مورد نیاز سفر یک روزه

در زمانی که شما قصد جمع آوری لوازم سفر یک روزه خود را دارید باید توجه بنمایید که نیاز به همراه برداشتن وسایل بسیار و سنگین نیست و فقط لازم است وسایلی را با خود بردارید که در یک روز مورد استفاده شما واقع می شوند.

این وسایل اعم از:

ساک دستی کوچک یا کوله

لباس های مناسب فصل

مدارک لازم

کالا های مسافرتی مورد نیاز

وسایل الکترونیکی

انواع خوراکی ها

می باشند. که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کالا های مسافرتی مورد نیاز سفر یک روزه

در زمانی که شما قصد سفر به منطقه های مختلف از کشور ایران را دارید، باید توجه کنید که نسبت به مدت زمان سفرتان وسایل مورد نیازتان لازم است که آن‌ ها را جمع کرده و درون یک کیف و چمدان قرار دهید. برای هر سفری چه کوتاه مدت چه طولانی مدت یک دسته از لوازم ضروری وجود دارند به عنوان کالا های مسافرتی که شما می بایست آن ها را برای تامین راحتی خود در طول سفر همراه داشته باشید.

کالا های مسافرتی که جزو ضروری ترین لوازم سفر یک روزه به شمار می روند، عبارتند از:

زیرانداز مسافرتی

تشک مسافرتی

حصیر مسافرتی

پتوی مسافرتی

بالش مسافرتی و …

زیر انداز مسافرتی

زیر انداز مسافرتی در تمامی سفر ها جزو وسایل ضروری به حساب می آید که در شرایط مختلف ممکن است مورد استفاده مسافرین عزیز واقع شود. در واقع شما می توانید از زیرانداز های مسافرتی برای پهن کردن بر زیر چادر ها، زیر لوازم خود و یا حتی برای نشستن در طبیعت استفاده نمایید.

حصیر های مسافرتی

پلاستیک ها اصلی ترین مواد تولیدی  حصیر های مسافرتی هستند. در نتیجه شما می توانید از حصیر های پلاستیکی مسافرتی به عنوان زیر انداز های برای قرار دادن وسایل مسافرتی مختلف همچون میز، صندلی و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمایید.

تشک مسافرتی

در بسیاری از مواقع ممکن است که سفر یک روزه شما به عنوان گردش در طبیعت و یا مکان های گردشگری به حساب آید که در نتیجه شما نیازمند یک تشک یا یک کیسه خواب مسافرتی هستید تا بتوانیم در مسیر از آن ها استفاده کنید. می توانید از تشک های مسافرتی را با خود برداشته و برای استراحت در استراحتگاه های بین شهری و بسیاری از مکان های دیگر استفاده کنید.

در نتیجه امروزه سایت ها و فروشگاه های بسیار متنوعی در سطح دامنه اینترنت و همچنین شهر های شما وجود دارد که شما می توانید برای خرید کالا های مسافرتی برای سفر خود اقدام به بازدید از کالا های این فروشگاه ها نمایید. ما می توانیم به شما سایت فروشگاهی ویرا حصیر را معرفی کنیم که این سایت با داشتن کالا های بسیار با کیفیت و مرغوب می تواند بهترین و کم حجم ترین کالا های سفری را به شما عزیزان ارائه دهد.

ساک دستی

وجود یک کیف دستی کوچک در زمان جمع آوری لوازم سفر یک روزه می تواند به شما کمک کند که تمامی وسایلی که در طی سفر یک روزه ی خود می خواهید استفاده نمایید را درون این کیف قرار دهید. با همراه داشتن یک ساک دستی مناسب می توانید انواع خوراکی ها، لباس ها، وسایل ضروری و شخصی، مدارک و بسیاری از موارد دیگر را درون آن ها قرار دهید. بهتر است قبل از استفاده از کیف یا ساک دستی از سالم بودن آن اطمینان حاصل نمایید.

لباس های مناسب

در مدت زمانی که شما قصد سفر به هر نقطه از کشور زیبای ایران را دارید باید توجه کنید، نسبت به مدت زمانی که قصد اقامت در این منطقه را دارا هستید می بایست لباس های مورد نظر را با خود به همراه بردارید.

 این لباس ها نسبت به فصل و موقعیتی که شما در آن در حال سفر هستید، ممکن است متفاوت باشند. در واقع بهتر است که در فصل زمستان و فصل های سرد سال از لباس های ضخیم و زمستانی و برای فصل های گرم سال از لباس های تابستانی رنگ روشن استفاده کنید.

البته اگر شما در سفر یک روزه خود دارای جلسات مختلفی هستید می توانید از لباس های رسمی مثل کت شلوار رسمی همراه با پالتو یا بافت مناسب برای جلسات خود در فصل زمستان استفاده نمایید. بنابراین لباس نیز از مهم ترین لوازم سفر یک روزه است که با توجه به موارد زیر می توانید آنها را با خود بردارید.

 فصل های تابستان می توانید لباس هایی همچون:

پیراهن

شلوار

مانتو

شال

تونیک

تاپ

جوراب

و برای فصل سرد سال لباس هایی مثل:

پالتو

ژاکت

پافر

هودی

شال گردن

کلاه

دستکش

کفش مناسب

را با خود به همراه بردارید و در سفر یک روزه خود از آن ها استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز

در زمان جمع کردن لوازم سفر یک روزه خود شما می بایست مدارک بسیار مهمی که در طی روز ممکن است مورد استفاده شما واقع شوند را در کیف مدارک خود قرار دهید. این مدارک نسبت به موقعیت و شرایط شما با دیگری متفاوت می باشد. به طور کلی شما می‌ توانید از مدارکی همچون:

 کارت شناسایی

 شناسنامه

 کارت بانکی

 دفترچه بیمه الکترونیکی

کارت واکسن

گذرنامه

کارت بیمه ماشین

 کارت سبز ماشین

و بسیاری از موارد دیگر استفاده نمایید.

وسایل الکترونیکی

وسایل الکترونیکی جزو مهم ترین و ضروری ترین لوازم سفر یک روزه هستند که هر مسافر برای سفر خود لازم است، از آن ها استفاده نمایید. این نوع وسایل الکترونیکی مثل گوشی لپ تاپ و امروزه نقش بسیار مهمی در زندگی روزمره ما دارند. شما برای انجام کار های پیش افتاده و ساده می توانید از این وسایل برای رزرو هتل، پیدا کردن مسیر مناسب و درست، پرداخت آنلاین و بسیاری از کار های دیگر از آن ها استفاده کنید. در نتیجه در طی سفر یک روزه در زمان جمع آوری لوازم ضروری خود بهتر است که از لوازم الکترونیکی مثل:

 تبلت

 موبایل

 سیم شارژر

هندزفری

 ایرپاد

 پاوربانک

 را با خود به همراه داشته باشید چرا که در شرایط مختلف از این وسایل استفاده نمایید.

به همراه داشتن تغذیه

 ممکن است که شما در زمانی که قصد جمع آوری لوازم سفر یک روزه خود را داشته باشید و بخواهید به مناطق مختلف گردشگری و طبیعت گردی بروید، بهتر باشد که از خوراکی ها و تنقلات مختلف سالم و خانگی استفاده کنید و در طی روز آن ها را به همراه ببرید. به طور مثال به عنوان تنقلات شما در راه و یا در خودرو شخصی خود و یا هر وسیله نقلیه دیگری می توانید از:

 چیپس

 پفک

آبمیوه

 نوشابه

 بیسکویت

 آدامس

آب معدنی

تخمه

بستنی

شکلات

 دلستر

 همچنین انواع میوه جات مختلفی همچون:

 نارنگی

 هلو

 سیب

 گلابی

 موز

 خیار

 استفاده نمایید.

خرید کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر یک روزه

کالا های مسافرتی که شما قصد جمع آوری برای لوازم سفر یک روزه و چند روزه خود را دارید، این وسایل باید کم حجم، قابل جمع شدن، سبک و قابل حمل باشند تا شما بتوانید به راحتی آن ها را حمل کرده و در ماشین قرار دهید و نگران اشغال فضای بسیار زیاد از صندوق عقب ماشین خود نباشید.

همچنین باید توجه نمایید که در زمان خریداری این نوع وسایل و کالا های مسافرتی، لازم است ابتدا از کیفیت آن ها اطمینان حاصل کنید تا بتوانید در سال های متعدد از آنها استفاده کنید.

برای خرید این محصولات امروزه فروشگاه های بسیار متنوعی در سر تا سر کشور وجود دارند که شما می توانید نسبت به ارزیابی خود با دیگر فروشگاه ها و سایت های مختلف اقدام به خریداری این کالا های مورد نظر خود نمایید. اما اگر قصد خرید این لوازم ضروری به صورت آنلاین را دارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که اقدام به خریداری این وسایل از سایت ویرا حصیر کنید. این سایت با داشتن کالا های با کیفیت و مرغوب توانسته توجه ی بسیاری از خریداران را به خود جلب نماید به صورتی که شما می توانید با اطمینان هرچه تمام تر اقدام به ثبت سفارشات خود کنید.

ویرا حصیر با ارائه ی خدمات پس از فروش و همچنین ضمانت کالا های خود خیال مشتریان عزیز را از بابت کیفیت محصولات راحت کرده است. با توجه به اینکه قیمت کالا های مسافرتی در سایت ویرا حصیر بسیار مناسب است، خرید عمده ی این محصولات نیز از سایت ویرا حصیر می تواند برای فروشندگان کالا های مسافرتی یک فرصت عالی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با تیم پشتیبانی ویرا حصیر که به صورت ۲۴ ساعته آماده ی پاسخ گویی به شما عزیزان است، در تماس باشید.

سخن پایانی

شما می‌توانید با استفاده از این مقاله و چک لیستی که ارائه شد، اقدام به جمع ‌آوری لوازم مورد نیاز سفر یکروزه خود نمایید. در زمانی که شما عزیزان قصد جمع آوری انواع وسایل مورد نیاز خود برای سفر یک روزه را دارید، باید توجه کنید که لوازم بسیار زیادی نیاز نیست که با خود به همراه ببرید، فقط نیاز است که لوازمی را با خود به همراه داشته باشید که مورد استفاده شما واقع می شوند.

ما در این مقاله به تعداد متعددی از لوازم اشاره کردیم که شما عزیزان باید با توجه به نیاز خود آنها را اولویت بندی کنید و هر کدام را که احساس کردید به آن نیاز ندارید، با خود نبرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X