وسایل سفر و کوهنوردی

وسایل سفر و کوهنوردی

وسایل سفر و کوهنوردی

کوهنوردی یکی از دل چسب ترین موقعیت ها برای مسافرین به حساب می آید، زیرا به غیر از آن که قصد رفتن و بازدید از مکان های زیبا و طبیعی را دارند، در حال انجام فعالیت بدنی نیز می باشند. برای داشتن یک سفر ایمن و لذت بخش به کوه شما عزیزان نیازمند همراه داشتن وسایل سفر و کوهنوردی هستید.

از آنجایی که ممکن است شما نیز جزو افرادی باشید که برای اولین بار قصد رفتن به سفر کوهنوردی را دارید و نمی دانید که چه وسایلی را لازم است حتما با خود ببرید که در طول سفر از آنها استفاده کنید و دچار مشکل نشوید، در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار دهیم.

لازم به ذکر است که در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی را دارید نیازمند یک چک لیست هستید تا بتوانید با استفاده از آن تمامی وسایل مورد نیاز خود را مهیا کرده و به همراه خود بردارید. ما در این مقاله قصد داریم این چک لیست کاربردی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از آن، این کار را راحت تر انجام دهید.

چک لیست وسایل مورد نیاز کوهنوردی

در شرایطی که  شما اقدام به جمع آوری لوازم مورد نیاز برای سفر و کوهنوردی می نمایید باید توجه کنید که این وسایل بر اساس نیاز هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد. اما به طور کلی شما عزیزان می توانید با استفاده از چک لیست های مختلف اقدام به جمع آوری لوازم ضروری و مورد نیاز خود در این سفرها نمایید. در نتیجه در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی را دارید می توانید:

کوله

لباس های مناسب

کفش مناسب

آذوقه درست

لوازم مسافرتی مورد نیاز

وسایل الکترونیکی

و …

را با خود به همراه داشته باشید، همچنین از چک کردن آب و هوای منطقه ای که قصد سفر به آن را دارید، غافل نشوید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر به کوه

در زمانی که شما عزیزان قصد جمع آوری وسایل سفر کوهنوردی را دارید می بایست توجه کنید که کالا های مسافرتی پر کاربردی نیز وجود دارند که شما باید آن ها را با خود در طی سفر به همراه داشته باشید.

این وسایل انواع مختلفی دارا هستند که شما نسبت به شرایط موجود آن ها را استفاده خواهید کرد.

وسایلی همچون:

زیرانداز مسافرتی

تشک مسافرتی

حصیر مسافرتی و … که در ادامه بیشتر با آنها آشنا خواهیم شد.

زیر انداز مسافرتی

زیر انداز مسافرتی جز آن دسته از کالا هایی محسوب می شود که در تمام طول سفر مورد استفاده مسافرین واقع می شود و دلیل وجود این موضوع این می باشد که شما برای استراحت کردن، برای پهن کردن بر زیر چادر و بسیاری از موارد دیگر می توانید از این نوع وسیله مسافرتی استفاده نمایید. وجود زیرانداز و انواع کالا های مسافرتی جز مهم ترین وسایل سفر و کوهنوردی است.

 

تشک مسافرتی

اگر شما در طی سفر و کوهنوردی خود قصد ماندن شب در دل کوه را دارید باید از تشک های مسافرتی استفاده کنید. با همراه داشتن یک تشک مسافرتی سبک، نرم و راحت می توانید یک شب بی نظیر را در دل کوه بگذرانید.

حصیر مسافرتی

به دلیل آن که مواد تولیدی اصلی حصیر ها از پلاستیک است بسیار برای پهن نمودن بر زیر چادر ها، میز های مسافرتی، صندلی های مسافرتی و بسیاری از موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌ گیرند که شما عزیزان نیز می ‌توانید پس از استفاده های مورد نظر از این حصیر ها اقدام به شستشوی آن ها نمایید.

در نتیجه  برای خریداری این نوع وسایل سفر و کوهنوردی نیازمند یک سایت آنلاین معتبر هستید تا بتوانید با استفاده از آن اقدام به ثبت و کالا های مسافرتی برای سفر خود به کوه نمایید. یکی از فروشگاه های معتبر که می توانید این وسایل مسافرتی را با بالاترین میزان کیفیت از آن تهیه کنید، سایت ویرا حصیر است.

انتخاب یک کوله

اولین و مهم ترین اصل در جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی انتخاب نمودن یک کوله ی مناسب و محکم است. در زمانی که شما در حال جمع آوری وسایل و تمامی مایحتاج خود هستید، بهتر است که آن ها را درون یک کوله قرار دهید تا یک کیف معمولی! تا بتوانید کوله را بر روی دوش خود انداخته و به راحتی به سفر خود ادامه دهید. در نتیجه در زمان انتخاب کوله باید توجه نمایید که کوله ی شما باید جا دار و محکم باشد که در حین سفر دچار پارگی یا خرابی نشود.

چک کردن آب و هوا

دومین و مهم ترین گزینه مورد نیاز برای کوهنوردان و مسافران چک کردن آب و هوا است، بسته به نوع فصلی که شما در حال سفر به مناطق مختلف در کشور ایران هستید، باید وسایل و لباس های مختلفی را با خود به همراه بردارید که آن ها وابسته به نوع آب و هوا و شرایط آب و هوایی حاکم در آن منطقه هستند.

در بسیاری از مواقع ممکن است که شما لباس و وسایل مورد نیاز خود را از فصل سرد سال یا گرم سال برداشته باشید که در طی سفر ممکن است که دچار مشکلات شوید. پس بهتر است قبل از انتخاب کردن وسایل و جمع نمودن آنها از آب و هوای منطقه مد نظر خود مطمئن شوید.

برداشتن لباس های مناسب

همانطور که می‌ دانید کوهنوردی یکی از ورزش های بسیار عالی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و تقویت ماهیچه های قلب  می باشد، دلیل این موضوع راه رفتن بسیار برای بالا رفتن از کوه و ارتفاعات مختلف است که در این حال وجود هوای سرد در ارتفاعات باعث شده که شما در زمان جمع آوری لباس های مورد نیاز خود برای سفر کوهنوردی نیاز باشد که از لباس های گرم مانند:

پالتو

سویشرت

هودی

پافر

بارانی

و هر چیز دیگری استفاده نمایید تا بتوانید به راه خود ادامه دهید.

همچنین لباس های مورد نیاز در ارتفاعات پایین شما ممکن است لباس هایی همچون:

شلوارهای راحتی

کلاه مناسب

پیراهن

مانتو

و بسیاری از موارد دیگر باشند.

انتخاب کفش درست هنگام جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی!

پا قلب دوم انسان است و برای مراقبت از آن هنگام جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی باید کفش درست و استاندارد را برای آن انتخاب کنید. کوهنوردی قطعا یکی از ورزش هایی است که نیازمند یک کفش مناسب و استاندارد می باشد تا شما بتوانید یک مسافت بسیار طولانی را طی نمایید. در نتیجه در زمان جمع آوری لوازم مورد نیاز برای این سفر می ‌بایست به انتخاب یک کفش مناسب و استاندارد توجه نمایید تا بتوانید مسافت های طولانی را با آن طی نمایید.

در واقع در بسیاری از مواقع در زمان انتخاب کفش ممکن است که شما از محصول استاندارد استفاده نکنید که در طی راه و سفر خود به مشکلاتی همچون پا درد، درد کف پا، ورم پا و بسیاری از مشکلات دیگر خواهید شد و بهتر است که از یک کفش استاندارد و مناسب استفاده کنید.

به همراه برداشتن یک وسیله الکترونیکی

با پیشرفت تکنولوژی استفاده روزمره انسان ها از لوازم الکترونیکی مختلف مثل کامپیوتر، موبایل، لپ تاپ و بسیاری از وسایل دیگر نیز بیشتر شده است که در این حال در سفرهای مختلف نیز این وسایل الکترونیکی مورد استفاده واقع می شوند. در زمان جمع آوری وسایل سفر و کوهنوردی اولین و اصلی ترین وسیله ای که برای پیدا کردن راه، چک کردن آب و هوا و خریداری بسیاری از وسایل مورد نیاز در طی سفر برای شما عزیزان کاربرد خواهد  وسایل الکترونیکی هستند.

شما می توانید از وسایل الکترونیکی برای پیدا کردن مسیرهای درست، چک نمودن آب و هوای منطقه مورد نظر خود، خرید وسایل مسافرتی مورد نیاز، دریافت بلیط و بسیاری از کار های دیگر از آن ها استفاده کنید. وسایل الکترونیکی مثل:

موبایل

لپ تاپ

تبلت

هدفون

هندزفری

و … هستند که در طول سفر کاربرد اساسی برای شما دارند و به عنوان وسایل سفر و کوهنوردی خود می توانید از وسایلی همچون:

هدلامپ

مسیریاب

نرم افزار های آب و هوا استفاده کنید.

به همراه بردن تغذیه به عنوان وعده های غذایی

در زمانی که شما اقدام به جمع کردن وسایل سفر و کوهنوردی می نمایید، بهتر است توجه کنید که تغذیه درست و سالم به همراه داشته باشید تا بتوانید به عنوان وعده های غذایی استفاده کنید. در بسیاری از موارد مسافرین می توانند با به همراه داشتن:

ساندویچ سرد آماده

کیک

بطری آب معدنی

آب میوه

کنسروجات

پنیر و عسل

آجیل و مغزیجات و …

وعده غذای خود را تامین نمایند. در بسیاری از مواقع افراد با به همراه داشتن وسایل کوهنوردی مختلف مثل:

پیک نیک کوچک

چاقوی همه کاره مخصوص کوهنوردی

ماهیتابه

و بسیاری از موارد دیگر اقدام به آشپزی در کوه می نمایند تا بتوانند به راحتی غذا خود را تامین بنماید. که این حالات بسته به نوع سلیقه و راحتی هر فرد ممکن است با دیگری متفاوت باشد.

خریداری کالا های مسافرتی از سایت های معتبر

در زمانی که شما عزیزان قصد خرید کالا های مسافرتی متفاوتی همچون تشک مسافرتی، زیرانداز مسافرتی، حصیر مسافرتی، میز مسافرتی و بسیاری از موارد دیگر را دارید؛ باید توجه کنید شما می بایست به دنبال یک سایت معتبر باشید تا بتوانید با خیال آسوده اقدام به ثبت سفارشات خود در خصوص این کالا های مسافرتی برای مهیا کردن وسایل سفر و کوهنوردی نمایید.

یکی از سایت های معتبر که می تواند کالا های با کیفیت و با قیمت مناسب را به شما ارائه دهد، سایت ویرا حصیر است با پخش کالا های با کیفیت توانسته توجه و رضایت مشتریان را به خود جلب نماید. به همین دلیل است که شما با خیال آسوده می توانید کالا های مد نظر خود را در سایت ویرا حصیر ثبت سفارش کنید و در کمترین زمان ممکن آنها را تحویل بگیرید.

سخن پایانی

شما دوستان عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سایت ویرا حصیر و وسایل مسافرتی مختلفی که این سایت به شما مشتریان عزیز ارائه می دهند، می توانید با تیم پشتیبانی ویرا در تماس باشید. تا بتوانید با خیالی آسوده تر وسایل سفر و کوهنوردی را با خود جمع نمایید و تمامی وسایل مسافرتی را از این سایت خریداری کنید.

شما عزیزان می توانید به این سایت مراجعه کرده و از تمامی محصولات درون این سایت، میزان رضایت مشتری و تنوع آن ها بازدید کنید و قیمت محصولات این سایت را با سایر رقبا مقایسه کنید تا با اطمینان کامل اقدام به خرید لوازم مورد نیاز خود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X