آبشار سمیرم

آبشار سمیرم

آیا میدانید آبشار سمیرم به عنوان زیباترین آبشارهای کدام منطقه است؟ در رابطه با لوازم ضروری سفر به آبشار سمیرم اطلاعاتی دارید؟ همه ما برای دگرگون کردن حس و حال خود نیاز به استراحت و گردش داریم: چه بسا اگر این گردش به زیباترین مناطق کشور نظیر منطقه سمیرم باشد. اکنون افرادی که تصمیم به سفر گرفته اند و می خواهند به منطقه سمیرم بروند، بد نیست ابتدا اطلاعاتی را در رابطه با نکات مهم به سفر به دست بیاورند. سایت ویرا حصیر به عنوان یک سایت معتبر جهت راهنمایی شما کاربران عزیز در ادامه توضیحات کامل تری را در اختیارتان قرار می دهد.

راهنمای سفر به آبشار سمیرم

سفر به عنوان لذت بخش ترین تجربه برای گردش و تفریح محسوب می شود: به شرط اینکه شما کاربران عزیز به زیباترین مکان ها و جاذبه های کشور بروید. سفر به آبشار سمیرم می تواند به عنوان یکی از به یادماندنی ترین لحظات شاد و لذت بخش برای شما عزیزان باشد. قطعاً که همه ما از شنیدن صدای شرشر آبشار های خروشان و پرآب نهایت لذت را خواهیم برد، به ویژه اگر این آبشار از دل صخره های کوهستانی به طبیعت بکر سرازیر شود. آبشار سمیرم به عنوان یکی از زیباترین آبشار های بسیار باشکوه کشور است. این آبشار بسیار زیبا در ۴ کیلومتری شرق سمیرم  کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد. این آبشار زیبا با ارتفاع بلند از دیواره‌های سنگی تشکیل می شود که زیبایی طبیعت اطراف آن را دوچندان می‌کند. از باشکوه ترین و تماشایی ترین صحنه زیبای این منطقه می‌توان به همین آبشار کوهستانی آن اشاره کرد.

صدای خروش این آبشار پر آب بسیار دلنواز است. در ارتفاعات زاگرس زیبایی های بسیار زیادی وجود دارد اما از خیره کننده ترین زیبایی‌های این منطقه همین آبشار باشکوه آن می باشد. بسیاری از افراد برای سفر به این منطقه آبشار سمیرم را به عنوان اولین جاذبه های زیبا برای بازدید انتخاب می کنند. این آبشار به عنوان عروس زیبای منطقه زاگرس است که ۳۵ متر ارتفاع دارد. تمامی مسافران می توانند در اقامتگاه های اطراف این منطقه استراحت کنند. از آن جایی که آب و هوای منطقه زاگرس سردسیر می باشد، بهتر است در فصل تابستان به این منطقه سفر نمایید: در حالی که آب این آبشار در دره نادر جریان دارد. فصل بهار و تابستان به دلیل مطبوع بودن آب و هوا بهترین زمان برای سفر به آبشار سمیرم خواهد بود.

آبشار سمیرم
آبشار سمیرم به عنوان عروس زیبای سلسله کوه های زاگرس شناخته می شود

لوازم ضروری سفر به  آبشار سمیرم

برای سفر به آبشار سمیرم این منطقه بسیار زیبای کشور باید نکات بسیار زیادی مورد توجه قرار گرفته شود. از آنجایی که این آبشار در منطقه زاگرس یکی از مناطق کوهستانی و سردسیر قرار دارد فصل تابستان بهترین زمان برای سفر به آن است. برای استراحت در دل طبیعت شما مسافران عزیز نیاز به لوازم ضروری برای استراحت کردن دارید. این لوازم می تواند شامل محصولات بسیار زیادی باشد که می توان به همراه خود برد. تنها تماشای زیبایی ها و جاذبه های بی نظیر این منطقه نیست که لذت سفر را بیشتر می‌کند بلکه راحتی این سفر نیز روی لذت شما تاثیرگذار خواهد بود. از این رو توصیه می‌شود با به همراه داشتن امکانات و تجهیزات لازم به این منطقه از کشور سفر کنید. این منطقه معروف اصفهان که در نزدیکی شهر سمیرم قرار دارد چشم انداز بسیار زیبایی نیز خواهد داشت.

به همین سبب کاربران عزیز ترجیح می دهند تا روزهای زیادی را در این منطقه به تماشای دیگر جاذبه های نزدیک آبشار سمیرم نیز بپردازید. تجهیزات لازم برای استراحت و اتراق در طبیعت شامل محصولات زیادی است که برخی از آنها می‌‌تواند همان لوازم شخصی مورد نیاز باشد. به همراه بردن میز مسافرتی صندلی مسافرتی، جعبه کمک های اولیه، چتر در فواصل بارانی، لباس گرم مناسب در فصل سرما و لوازم شخصی مهمترین نکته‌ای است که تمامی مسافران باید به آن توجه کنند. نکته مهم دسترسی به بهترین لوازم ضروری از مراکز قابل اعتماد خواهد بود. برای خرید بهترین لوازم ضروری سفر به آبشار سمیرم مجموعه بزرگ ویرا حصیر میزبان پاسخگوی شما کاربران عزیز است. این مجموعه به عنوان بزرگترین توزیع کننده انواع زیرانداز جاجیمی و حصیری بهترین زیر انداز ها را با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهد داد.

راحتی سفر با بهترین ملزومات سفر

  • زیرانداز جاجیمی به عنوان یکی از لوازم ضروری و مهم برای سفر به آبشار سمیرم به شمار می رود. این زیر اندازها از جنس جاجیم و دو رویه هستند. زیراندازهای جاجیمی حتی در مدل های دستباف نیز در بازار وجود دارند. این زیر انداز ها توسط نخ های پشمی و پنبه ای با تنوع رنگی بسیار زیادی در بازار به فروش میرسد. بالا بودن سطح خرید زیرانداز جاجیمی به سبب مزیت های فراوان آنها است. این زیراندازها در سایت های بسیار مختلفی طراحی شده‌اند و محبوبیت آنها به سبب مقاومت بالا در برابر شرایط محیطی می‌باشد. زیراندازهای جاجیمی معمولاً در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد. از آن جایی که زیر انداز به عنوان یکی از اصلی‌ترین ملزومات ضروری سفر شناخته می‌شود باید هنگام خرید به سطح کیفیت آن توجه کنید. گشت و گذار در طبیعت بدون همراه داشتن لوازم ضروری قطعاً چندان خوشایند نخواهد بود.

شما نیاز به یک زیرانداز مقاوم، ضد آب و راحتی دارید تا بتوانید ساعت ها در طبیعت بکر منطقه سمیرم به استراحت بپردازید. ضد آب بودن و ضد رطوبت بودن مهمترین مزیت این زیر انداز ها خواهد بود: چرا که شما به دل یک منطقه کوهستانی سفر می کنید. ممکن است منطقه‌ای که برای استراحت انتخاب کرده‌اید کمی مرطوب باشد. این زیرانداز ها را در مساحت های مختلف می توانید از بزرگترین مجموعه یعنی سایت ویرا حصیر تهیه کنید. تمامی افرادی که به دنبال یک زیرانداز جاجیمی مناسب هستند باید بدانند که زیر اندازها با نخ های پشمی و با تنوع رنگی بالا در این مجموعه با قیمت ارزان توزیع می شود.

زیرانداز حصیری

یکی از مهمترین لوازم ضروری سفر شامل زیراندازها خواهد بود. برای تفریح به هر منطقه از کشور و برای سفر به آبشار سمیرم جهت اطراق یا استراحت کردن شما نیاز به زیر انداز های مناسبی دارید. زیرانداز حصیری به عنوان یکی از زیر انداز های بسیار مقاومی است که از جنس حصیر بافته می‌شود. این زیر انداز ها خود انواع مختلفی دارند. زیرانداز های حصیری امروزه از ضایعات نخ‌های مختلف بافته می شود. معمولاً مدل های حصیری در مقایسه با دیگر انواع مدلهای موجود در بازار وزن سبک و مقاومت بسیار بالاتری خواهند داشت. این زیر انداز ها دارای انعطاف پذیری بالایی هستند و شما می توانید آنها را در ابعاد مختلف تا کنید تا میزان فضای کمی را اشغال نمایند. زیرانداز های حصیری اگرچه در گذشته تنها از جنس حصیر چوبی بودند اما امروزه می‌توانید آنها را از جنس حصیر پلاستیکی نیز تهیه کنید.

خرید بهترین زیرانداز

تنوع رنگ، طرح و ابعاد این دسته از زیر انداز ها بسیار زیاد است و به همین سبب شما کاربران هنگام خرید حق انتخاب بیشتری داشته باشید. اما آنچه که برای انتخاب بهترین زیر انداز مناسب اهمیت دارد نرمی، لطافت و انعطاف پذیری زیر انداز است. از طرفی این دسته از زیر انداز ها ضد رطوبت بوده و در برابر کشش و ضربه نیز مقاومت بسیار بالایی دارد.

این زیراندازها را می توانید برای تمامی شرایط و هر منطقه از کشور استفاده کنید. سبک بودن مهمترین مزیتی است که باعث شده حتی حمل و نقل زیر انداز های حصیری بسیار راحت تر باشد. برای خرید بهترین زیرانداز حصیری توجه کنید که امروزه میتوانید از روش آنلاین با یک روش مقرون به صرفه برای دسترسی راحت تر به این زیر انداز ها استفاده نمایید. توجه داشته باشید که بهترین این زیرانداز ها  سبک، نرم و راحت هستند و حتی شستشوی آنها نیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود.

زیباترین جاذبه های نزدیک به آبشار سمیرم

  • اگر برای سفر به آبشار سمیرم به دنبال زیباترین جاذبه های نزدیک به آن هستید می‌توان به غارهای سمیرم نیز اشاره کرد. در این منطقه غارهای متعدد بسیار زیادی وجود دارد که شما عزیزان می توانید ساعت ها در آنها قدم زده و از زیبایی آن ها نهایت لذت را ببرید. غار اشکفت زر یکی از زیباترین غارهای منطقه سمیرم است که در دو کیلومتری آن قرار دارد. از شگفت انگیزترین زیبایی‌های غار این است که از قسمت دیوار و سقف آن آب جاری می‌باشد. زمانی که وارد این غار میشوید با دیدن این منظره به شکوه و عظمت طبیعت و آفریننده آن پی خواهید برد. همچنین غار دنگزلو یکی دیگر از زیباترین غارهای منطقه سمیرم است که از چند تالاب تشکیل می‌شود. میتوان توسط قایق بادی از این تالاب ها عبور کرده و با دیدن زیبایی غار لذت سفر را چند برابر کنید.

در غار دنگزلو قندیل های بسیار زیبایی وجود دارد که همچنان آب از آن ها جاری است. اما باشکوهترین غار منطقه سمیرم شامل غار یخی خفر می باشد که در تمام سال پوشیده از یخ و برف خواهد بود. دلیل نامگذاری این غار نیز به سبب همین پوشیده بودن آن از یخ در طول تمام سال است. برای سفر به این منطقه و تماشای غار یخی خفر سمیرم بهار و تابستان بهترین زمان برای برنامه ریزی می باشد. زیبایی این غار به سبب ستون های یخی فراوان آن است که قطره آب از آن جریان دارد. قطعا که این غارها به عنوان زیباترین جاذبه های طبیعی و یا حتی تاریخی هر منطقه هستند که حرف های ناگفته بسیار زیادی خواهند داشت.

زیباترین دریاچه سمیرم

اگر عزم سفر به آبشار سمیرم دارید حتماً باید از جاذبه های زیبای اطراف آن نظیر دریاچه سد حنا نیز دیدن کنید. این دریاچه به عنوان زیباترین جاذبه های سمیرم شناخته می شود که در ۳۰ کیلومتری آن قرار دارد. معمولاً این دریاچه بین ۵۲۰ تا ۸۹۰ هکتار است و عمق آن از ۲ تا ۳۰ متر خواهد بود. بسیاری از افرادی که به این منطقه سفر می کنند دریاچه سد حنا را به عنوان زیباترین جاذبه منطقه سمیرم خواهند شناخت. البته سمیرم خود به عنوان شهر هزار چشمه شناخته می شود که زیبایی های بسیار زیادی دارد: زیباترین دریاچه آن نیز دریاچه سد حنا می باشد. این رودخانه با نام حنا نامگذاری شده است که زیبایی این منطقه را چند برابر می کند. این رودخانه از رود کارون سرشاخه می‌گیرد و درست در تنگه ای به همین نام قرار دارد.

منطقه کوهستانی اطراف این دریاچه حس و حال عجیبی دارد: به ویژه اینکه یک سکوت خاص بر این منطقه حاکم می باشد. دریاچه حنا جزو زیباترین جاذبه های گردشگری منطقه سمیرم است که پرندگان زیادی به اطراف این دریاچه مهاجرت دارند. آب و هوای خنک و دلپذیر این منطقه باعث شده تا گیاهان بومی بسیاری نیز در آن رشد کنند. لازم به ذکر است که در این دریاچه معروف و زیبا حتی چندین نوع ماهی وجود دارد. مسافران عزیز می توانند با قایق سواری و شنا در این دریاچه لذت سفر خود را چند برابر بیشتر کنند. آبتنی در گرمای فصل تابستان قطعاً لذت بسیار زیادی دارد: چه بسا این که منطقه اطراف این دریاچه برای استراحت کردن آب و هوای مناسبی دارد. به همین سبب توصیه می‌شود تا لوازم ضروری سفر به آبشار سمیرم را فراموش نکنید.

تاریخی ترین جاذبه های ارتفاعات زاگرس

  • منطقه سمیرم پر از جاذبه های بسیار زیبا، باشکوه و دیدنی است. برای سفر به آبشار سمیرم حتما از جاذبه های تاریخی آن نیز دیدن کنید. مسجد و حمام خانعلی به عنوان یکی از باشکوه ترین و شناخته شده ترین جاذبه های تاریخی سمیرم شناخته می شود. چنین اماکن تاریخی قدمت بسیار زیادی دارند. در واقع مسجد و حمام خانعلی به عنوان شناخته شده ترین آثار تاریخی به جای مانده از کمال الملک علی سمیرمی است. حمام خانعلی امروزه به عنوان موزه تاریخ و فرهنگ سمیرم میزبان تمامی گردشگران می باشد. مسجد خانعلی نیز به عنوان تاریخی ترین جاذبه این منطقه از دوران سلاجقه است. سبک معماری این مسجد بسیار خاص می‌باشد. از زیباییهای مسجد خانعلی می‌توان به چشمه زلالی که از آن می جوشد اشاره کرد. همچنین آسیاب های قدیمی بسیار زیبایی در این منطقه وجود دارد که زیبایی این مکان های تاریخی را بیشتر می‌کند.

حمام خانعلی را با نام حمام کمال الملک وزیر سمیرمی نیز می‌شناسند که قدمت زیادی دارد. این حمام از ۶ حجره و دو حوزه تشکیل می شود که در کنار آسیاب قدیمی است. همه مسافران و گردشگران با تماشای جاذبه های تاریخی قطعاً نهایت لذت را میبرند: چه بسا اگر این جاذبه ها دارای معماری بسیار باشکوهی نیز باشند. زمانی که از مسجد و حمام خانعلی گذر می کنید با تماشای معماری آن شما به قرن ها پیش باز می گردید و حس و حال آن زمان را به خوبی حس خواهید کرد. معماری زیبای داخلی حمام و مسجد خانعلی شکوه و عظمت معماری سنتی ایرانی را به رخ می کشاند. به ویژه ترکیب رنگ سفید و فیروزه ای که زیبایی آن را خیره کننده تر می کند.

مسجد-خانعلی در سفر به آبشار سمیرم
مسجد خانعلی یکی از آثار تاریخی و جاهای دیدنی سمیرم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X