راهنمای سفر به آبشار شیرآباد

آبشار شیرآباد

راهنمای سفر به آبشار شیرآباد شناخت دارید؟ میدانید برای سفر به این منطقه به چه لوازمی نیاز پیدا می کنید؟ برای سفر به هر منطقه ای در رابطه با پارامترهای بسیار زیادی باید آشنایی پیدا کرد. اکنون برای سفر به زیباترین آبشار کشور نیز کسب اطلاعات لازم جزو اولویت های اول بسیاری از مسافران خواهد بود. به همین منظور سایت ویرا حصیر در ادامه توضیحات کاملی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

راهنمای سفر به آبشار شیرآباد

آبشار شیرآباد یکی از زیباترین جاذبه های گلستان است. این آبشار که در ۷ کیلومتری جنوب شهر خان ببین شهرستان رامیان قرار دارد سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. سفر به آبشار شیرآباد جزو سفرهای بسیار شیرین و لذت بخش برای شما عزیزان خواهد بود. قطعاً آبشار به عنوان بهترین مکان برای سپری کردن در روزهای گرم تابستان است: چرا که معمولاً هوای اطراف آبشارها بسیار خنک و دلپذیر می‌باشد. همچنین اگر این آبشار در دل یک طبیعت سرسبز قرار گرفته باشد قطعاً زیبایی بسیار زیادی به رخ میکشاند. آبشار شیرآباد نیز به عنوان زیباترین آبشار گلستان در دل طبیعت سرسبز قرار دارد. این آبشار از هفت آبشار بزرگ و کوچک تشکیل می شود که به عنوان زیباترین میراث طبیعی گلستان از آن یاد می کنند. آبشار شیرآباد را با نام آبشار خان ببین و آبشار آقا خان ببین نیز می شناسند.

پارک جنگلی شیرآباد

از زیبایی‌های خیره‌کننده این آبشار می‌توان به قرار گرفتن آن در قلب پارک جنگلی شیرآباد اشاره کرد. طبیعت سبز و بکر اطراف این آبشار بسیار دوست داشتنی است. این آبشار پلکانی از ۱۲ آبشار بزرگ و کوچک تشکیل می شود که در مسیر رودخانه شیرآباد قرار دارد. تمامی آبشارهای این مجموعه هر یک زیبایی خاص خود را به رخ می کشاند. ترکیب چند آبشار در کنار یکدیگر باعث شده تا بهشتی در این نقطه از زمین جلب توجه کند. برای سفر به آبشار شیرآباد و لذت از طبیعت چشم نواز آن روزها مهمان این منطقه هستید: چرا که شنا، آب تنی، جنگل گردی، غارنوردی و حتی تماشای نزدیکترین جاذبه های این آبشار همگی دوست داشتنی می‌باشند. از طرفی می توانید از امکانات این منطقه نیز نهایت لذت را ببرید. برای سفر به آبشار شیرآباد بهار و تابستان بهترین زمان است.

آبشار شیرآباد
آبشار شیرآباد که به آبشار خان ببین معروف است و به آن عروس آبشارهای گلستان گفته می شود

نزدیکترین جاذبه های زیبا به آبشار شیرآباد

سفر به آبشار شیرآباد لذت زیادی را به همراه دارد. این لذت زمانی بیشتر می‌شود که شما از زیباترین جاذبه های نزدیک به این منطقه نیز دیدن کنید. یکی از بی‌نظیرترین جاذبه های تاریخی شهرستان رامیان حمام تاریخی رامیان است. این حمام به عنوان زیباترین جاذبه تاریخی این منطقه شناخته می‌شود. حمام رامیان را با نام گرمابه عروج نیز می شناسند. این حمام در قسمت بازارچه قدیمی رامیان قرار دارد. بافت قدیمی و تاریخی این حمام گواه این می‌باشد که معماری آن مربوط به دوران قاجار است.

حمام رامیان در دوران سلطنت مظفرالدین شاه توسط امیر سعدالله خان حاکم زمان استرآباد احداث گردید.  حمام از قسمت های بسیار مختلفی تشکیل می شود که رخت کن، گرمخانه، خزینه و سالن اصلی جزو قسمت های مهم آن محسوب می‌شود. از زیباترین معماری این حمام که باعث تمایز آن نسبت به دیگر حمام‌های تاریخی می شود وجود ۱۲ طاق جناغی و سقف بندی آن است.

این حمام در طول تاریخ آسیب های بسیار زیادی را متحمل شده اما هنوز هم رمان زیبا ترین جاذبه گردشگری رامیان از آن یاد می شود. قسمت‌هایی چون هوا خور و نورگیر در پشت بام این حمام وجود دارند که به شکل گنبد های سوراخی هستند.

  • امامزاده بی بی حلیمه خاتون یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های تاریخی و البته مذهبی این منطقه است. این امامزاده در ۲۵ کیلومتری رامیان و در منطقه روستای هادی می‌باشد. نسبت این امامزاده به امام موسی بن جعفر میرسد و قدمت آن نیز مربوط به دوران صفوی است. این بقعه به عنوان قدیمی ترین امامزاده های کشور طی تاریخ آسیب های بسیار زیادی را متحمل شده اما طی بازسازی های صورت گرفته هم اکنون شاهد زیبایی آن هستیم. از شگفت انگیزترین زیبایی‌های این امام زاده می توان به قرار گرفتن آن در دل جنگلی انبوه و مه گرفته اشاره کرد.

رامیان و نقاشی طبیعت در دل آن

  • اگر عزم سفر به آبشار شیرآباد دارید می توانید از دیگر آبشارهای زیبای نزدیک به این منطقه نیز دیدن کنید. آبشار پشمکی رامیان یکی دیگر از زیباترین جاذبه‌های منطقه رامیان شناخته می شود. زیبایی این آبشار پشمکی بسیار قابل تحسین است. قرار گرفتن یک آبشار پشمکی شکل در دل انبوه جنگل سرسبز باعث زیبایی فوق العاده عالی میشود. یک منظره طبیعی بسیار زیبا و باشکوه که زیبایی آن حتی بیشتر از آبشار شیرآباد است. زیبایی این آبشار غیر قابل توصیف بوده و می‌توان ساعت‌ها به تماشای این منظره رویایی پرداخت. آب و هوای این منطقه بسیار خنک و منحصر به فرد است، به ویژه اینکه این آبشار در دل طبیعتی سرسبز قرار دارد. آبشار پشمکی در ده کیلومتری جنوب رامیان و در سی کیلومتری روستای پاقلعه است. این آبشار هشت متر ارتفاع داشته و از دل کوه به پایین سرازیر می شود.
  • چشمه گل رامیان یکی از زیباترین چشمه‌های ایران و جهان در شهرستان رامیان است. این چشمه گل گردشگران بسیار زیادی را به این منطقه جذب می کند. به طور کلی می‌توان گفت چشم گل جزو تماشایی ترین چشمه های جهان است که در ۵ کیلومتری جنوب رامیان می‌باشد. این چشمه ۸۰ متر عمق دارد و ارتفاع آن از سطح دریا ۳۲۰ متر خواهد بود. اما طول این دریاچه ۹۰ و با عرض ۸۰ متر جزو بزرگترین چشمه های جهان می‌باشد. به طور کلی این چشمه ۷۲۰ متر مربع وسعت داشته و آب آن نیز شیرین است. این آب توسط هیچ منبعی تامین نمی شود چرا که از عمق زمین این آب جریان دارد. شما از دور شاهد تماشای یک چشمه سبز رنگی هستید که دلیل این رنگ سبز به سبب وجود طبیعت سرسبز اطراف آن است. در داخل این چشمه ماهی های سفید رودخانه ای وجود دارد.

لوازم ضروری سفر به آبشار شیرآباد

سفر به آبشار شیرآباد جزو لذت‌بخش‌ترین سفرها در روزهای گرم و آفتابی سال خواهد بود: چراکه هوای این منطقه بسیار مطبوع و خنک است. در این منطقه پوشش گیاهی و جانوری بسیار زیبایی وجود دارد. شما در این طبیعت سرسبز به تماشای درختان توسکا،انجیل، افرا و همچنین گیاهان گلدار و پهن برگ خزری می‌نشینید. خزه، سرخس و قارچ های رنگارنگ اطراف آبشار شیرآباد همگی جلب توجه می‌کنند، اما وجود حیواناتی نظیر شغال، گرگ، پلنگ، خوک وحشی، شوکا، گربه جنگلی و مارال همگی جزو زیبایی‌های این منطقه خواهند بود.

از طرفی دیدنی های بسیار زیادی در اطراف این آبشار به چشم می‌خورد. اما برای سفر شما باید لوازمی را به همراه خود داشته باشید. البته توجه به راهنمای خرید بهترین پارامتر است. در این راهنما به دسترسی، جاذبه های طبیعی و تاریخی و همچنین لوازم مورد نیاز اشاره می شود. دسترسی به این آبشار به ساده ترین شکل ممکن امکان پذیر می‌باشد.

فاصله گرگان تا شیرآباد ۵۵ و از علی آباد تا آبشار ۲۶ کیلومتر را پیش رو دارید. جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی نیز در اطراف این منطقه هستند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. اما برای لذت بیشتر از سفر حتما لوازم ضروری به همراه خود ببرید. این لوازم می‌تواند شامل صندلی های مسافرتی باشد که برای نشستن می توانید از آنها استفاده کنید. این صندلی ها را می توانید از متریال های چوبی، فلزی و یا حتی پلاستیکی در مدل های سایه بان دار یا بدون سایه بان تهیه نمایید. حتی مدل هایی از این صندلی ها در طرح های دسته دار و بدون دسته در بازار وجود دارد.‌ اما مهمترین لوازم ضروری سفر زیراندازهای مخصوصی هستند که باید دارای مشخصات لازمه باشد. برای خرید بهترین زیرانداز نیز سایت ویرا حصیر به صورت ۲۴ ساعته میزبان پاسخگوی شما کاربران عزیز است.

پرفروش‌ترین زیرانداز سفری

سفر به آبشار شیرآباد پر از لذت و شگفتی خواهد بود. لذت سفر زمانی برای شما مهیا می‌شود که لوازم ضروری به همراه خود ببرید. زیرانداز جاجیمی جزو بهترین لوازم ضروری سفر به شیرآباد است. زیرانداز ها میتوانند در مدل های دستباف و یا ماشینی تهیه شوند. زیراندازهای جاجیمی را از نخ‌های رنگی پشم و پنبه تهیه می‌کنند. این زیراندازها برای مصارف بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما مدلهای سفری جزو بهترین و زیباترین طرح های زیرانداز جاجیمی خواهند بود.

این زیراندازها در برخی از مدل ها دارای کیسه های مخصوصی هستند که پشت زیرانداز دوخته شده و توسط زیبای مخصوص میتوانید زیراندازها را تا کرده و داخل آن قرار دهید. از طرفی این زیرانداز ها دسته های مخصوصی دارند که از جنس نخ بوده و می توانید به راحتی زیرانداز را جابجا کنید. زیرانداز های جاجیمی مقاومت بیشتری در برابر شرایط آب و هوایی نسبت به دیگر متریال ها دارند.

این زیر انداز ها دارای جنس ضخیم، مقاومت بالا و همچنین تنوع طرح و رنگ بسیار زیاد هستند. اگر دغدغه قیمت زیرانداز جاجیمی را دارید با خرید از فروشگاه ویرا حصیر دیگر نگران قیمت ها نباشید. جاجیم از گذشته تاکنون مورد توجه کاربران قرار گرفته و برای دوخت محصولات بسیار زیاد نظیر زیرانداز از آن استفاده می کنند. از طرفی تار و پود زیراندازهای جاجیمی به اندازه‌ای محکم است که امکان گسسته شدن آنها از یکدیگر هرگز وجود ندارد. ناگفته نماند که جاجیم بافی خود به عنوان صنایع دستی بسیاری از استانهای کشور محسوب می‌شود. جاجیم به دلیل کیفیت بالا و مقاومت زیاد مورد توجه کاربران قرار دارد. از طرفی برخی از این زیر اندازها مجهز به لایه های مخصوصی هستند که مقاومت آنها را در برابر آسیب پذیری بیشتر می‌کند.

مزایای بهترین صندلی سفری

  • صندلی مسافرتی یکی از انواع لوازم ضروری سفر به آبشار شیرآباد است. این صندلی‌های سفری به عنوان بهترین لوازم ضروری سفر محسوب میشوند. صندلی های مسافرتی را می‌توانید از جنس های چوبی پلاستیکی و فلزی تهیه کنید. صندلی مسافرتی باید به صورت تاشو و با وزن سبک انتخاب شوند: در این صورت جابجایی آن به راحتی امکان پذیر خواهد بود. شما می‌توانید در توقف های موقت سفری از این صندلی ها به عنوان یک تکیه گاه برای نشستن استفاده کنید. از طرفی برخی از این صندلی ها به صورت ۱۸۰ یا ۳۰۰ درجه قابل تنظیم هستند، از این رو برای خوابیدن نیز می توانید از آنها استفاده نمایید. قطعاً که پس از یک روز پر مشغله و خسته‌کننده نشستن روی این صندلی ها و استراحت کردن لذت بخش تر خواهد بود. این وسیله های تاشو و سبک در ابعاد مختلفی نیز به تولید می‌رسند.

شما باید صندلی‌ها را با ابعاد استاندارد تهیه کنید تا موقع نشستن یا حتی دراز کشیدن روی آنها راحت باشید. قطعاً که برای خرید یک صندلی راحتی مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه داشت. بزرگ بودن نشیمنگاه و حتی تکیه گاه بلند صندلی می تواند باعث افزایش فاصله پاهای شما از زمین شود، قطعاً در این صورت شما روی صندلی احساس راحتی ندارید. از طرفی برخی از صندلی ها در ظرفیت های مختلف تهیه می شوند پس به ظرفیت نیز توجه کنید. اما این افزایش ظرفیت می تواند وزن را نیز بالا ببرد. به طور کلی تنها جنس و سطح کیفیت صندلی نیست که برای خرید باید به آن توجه کرد چرا که ارتفاع قسمتهای مختلف نظیر نشیمنگاه باید مورد توجه قرار بگیرد. ارتفاع استاندارد یک صندلی باید ۱۵ الی ۱۸ اینچ از سطح زمین باشد. تمامی این پارامترها روی قیمت صندلی مسافرتی تاثیر می گذارد.

صندلی مسافرتی در سفر به آبشار شیرآباد
صندلی مسافرتی یک وسیله پرکاربرد در سفر است.

سفر به شیرآباد با بهترین وسیله‌های سفری

  • زیرانداز حصیری جزو زیرانداز های بسیار پرفروش و پرکاربرد است. این زیراندازها از جنس حصیر پلاستیکی خواهند بود. زیراندازهای حصیری در گذشته در مدلهای حصیر چوبی بیشتر رواج داشتند. اما زیراندازهای حصیر چوبی شکننده بودند و معمولاً در برابر رطوبت نیز مقاومت زیادی از خود نشان نمی‌دادند. مدلهای حصیر پلاستیکی جزو بهترین زیرانداز هایی هستند که حتی مقاومت بیشتری نیز دارند. از مزایای مهم زیرانداز حصیر پلاستیکی به ضد رطوبت بودن آن می‌توان اشاره کرد. این پوشش های پارچه ای که روی زمین استعمال می شوند از کثیف شدن لباس و وسایل شما جلوگیری خواهند کرد. این زیراندازها را حتی به عنوان سفره های مسافرتی نیز استفاده می کنند. اما انتخاب سایز و طرح زیرانداز به شما کاربر عزیز بستگی دارد. رنگبندی و تنوع طرح باعث شده تا شما کاربران عزیز هنگام خرید حق انتخاب بیشتری داشته باشید.

از طرفی زیراندازها مجهز به کاورهای دسته دار هستند که به راحتی می توانید با گرفتن دسته‌ها آنها را جابجا کنید. این زیراندازها یک تکه و دارای دوخت بسیار با دوام می خواهند بود. قطعاً که جدا از سطح کیفیت زیرانداز حصیری نوع دوخت آن نیز بسیار مورد توجه قرار می گیرد. چنانچه دوخت زیرانداز ضعیف باشد مقاومت آن نیز کاهش پیدا می‌کند. اما بهترین زیراندازها را با کیفیت بالا و دوخت عالی می توانید از ویرا حصیر قدرتمندترین توزیع کننده انواع زیرانداز حصیری و جاجیمی تهیه نمایید. زیرانداز های حصیری نیز خود با تنوع بسیار زیادی در بازار هستند. از نظر جنس، نوع الیاف بکار برده شده، نوع دوخت و غیره با یکدیگر تفاوت دارند. پس از نظر وزن نیز این تفاوت دیده می‌شود. توصیه می‌کنیم هنگام خرید زیرانداز حصیری حتماً به وزن آن توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X