آبشارهای یخی

آبشار یخی

در رابطه با زیباییهای آبشارهای یخی کشور چه می دانید؟ آیا شنیده اید سفر به آبشار یخی سختی اما هیجان خاص خود را دارد؟ در رابطه با لوازم ضروری سفر به آبشار یخی اطلاعاتی دارید؟ آبشار های یخی زیباترین جاذبه های طبیعی و گردشگری در فواصل سرد سال هستند. آبشارهای یخی بسیار زیادی در جای جای ایران قرار گرفتند. اما انتخاب بهترین آبشار در یک منطقه زیبا و باشکوه یکی از نکات مهم است. اگرچه آبشار های یخی بسیار زیادی وجود دارند اما انتخاب زیباترین آبشار یخی باید با کسب اطلاعات لازمه همراه باشد. سایت ویرا حصیر به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تامین کننده لوازم ضروری سفر در ادامه توضیحات کامل تری را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

راهنمای سفر به آبشار یخی

سفر یکی از تفریحات ما انسان ها است. همه ما به هنگام تعطیلات جاذبه های زیبای نقاط مختلف کشور را برای لذت و تماشا انتخاب می کنیم. هر منطقه و هر جاذبه با توجه به مزایای منطقه که شامل آب و هوا، فرهنگ، موقعیت، آداب و رسوم و غیره می‌شود مزایای خاص خود را خواهد داشت. جای جای ایران پر از نقاط سرسبز، دشت های کویری، رودخانه ها، رودها، چشمه ها، جنگل ها و حتی جاذبه های تاریخی مذهبی بسیار زیادی است. هر فصل برای سفر زیبایی خود را دارد. آبشارها به عنوان زیباترین جاذبه های طبیعی برای تماشا در هر فصلی خواهند بود. سفر به آبشار یخی نیز می‌تواند یکی از تفریحات لذت بخش درصد بالایی از مسافران باشد. اما برای سفر به آبشاری یخی نکات زیادی باید مورد توجه قرار بگیرند.

بد نیست بدانید آبشار یخی شامل تمامی آبشار هایی است که بیشتر فواصل سال را پوشیده از یخ هستند. این آبشارها در جای‌جای نقاط مختلف ایران خواهند بود. بسیاری از یخ نوردان و حتی صخره نوردان منتظر چنین موقعیتی هستند تا با یخ نوردی لذت سفر خود را بیشتر کنند. یخ نوردی در آبشارهایی با ارتفاع بلند گزینه بهتری خواهند بود. افراد علاقه‌مند به یخ نوردی که آبشارهای یخی را انتخاب می‌کنند بد نیست ابتدا با تمامی آبشارهای یخی کشور آشنایی داشته باشند. برای سفر به آبشار یخی نکات زیادی هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرد. یکی از مهمترین پارامترهایی که برای سفر به آبشار یخی مورد توجه تمامی کاربران قرار دارد ایمنی هنگام سفر است. برای ایمنی بیشتر نیز باید لوازم ضروری به همراه خود داشته باشید. همچنین رعایت نکات مهم برای سفر به چنین مناطق الزامی خواهد بود.

آبشار یخی

لوازم ضروری سفر به آبشار یخی

زیرانداز جاجیمی بهترین زیرانداز برای سفر به آبشار یخی است برای سفر به چنین مناطقی که دارای آبشار یخی هستند، فصل بهار بهترین زمان است. مناطق اطراف آبشار های یخی بهترین مکان برای استراحت خواهند بود: از این رو شما نیاز به زیر انداز های مناسب برای نشستن دارید. بهترین زیرانداز نیز برای چنین مناطقی زیراندازهای جاجیمی خواهند بود. قطعا که زیر انداز در متریال های بسیار مختلفی در بازار وجود دارد. تمامی مشتریان و مسافران به دنبال بهترین زیرانداز هایی هستند که ضد آب بوده و مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. زیرانداز های جاجیمی نیز به عنوان بهترین متریال هایی هستند که هم مقاومت بسیار بالایی در برابر رطوبت و هم استحکام زیادی در برابر ضربه و کشش دارند. چنین زیراندازهایی را از سایت ویرا حصیر حتی به صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید تهیه کنید.

در این مجموعه بهترین زیراندازهای با کیفیت و قیمت مناسب توزیع می شود. لازم به ذکر است که تنوع زیر اندازهای این مجموعه از نظر ابعاد و همچنین رنگ و طرح بسیار زیاد می‌باشد. این زیراندازها اگرچه ضخامت بالایی دارند اما انعطاف پذیری آنها بسیار زیاد است. از طرفی سبک بودن به عنوان مهمترین مزیت این زیراندازها شناخته می‌شود. اگر دغدغه قیمت زیرانداز جاجیمی را دارید، بد نیست بدانید این زیراندازها توسط مجموعه ویرا حصیر با کمترین قیمت بازار توزیع می‌گردد.

همچنین اگر دغدغه رفت و آمد و خرید حضوری دارید خرید آنلاین بهترین روش دسترسی به محصولات این مجموعه است. این زیراندازها دسته دار هستند و به همین سبب می توانید به راحتی آن‌ها را حین سفر بدون هیچ دغدغه و مشکلی جا به جا کنید. از طرفی سبک بودن نیز روی این مسئله تاثیر بسیار زیادی دارد. اما برای انتخاب بهترین زیرانداز حتماً به تناسب ظرفیت خود زیرانداز را در ابعاد مناسب بخرید.

زیرانداز حصیری بهترین وسیله سفر

زیرانداز حصیری بهترین وسیله سفر به آبشار یخی محسوب می شود. سفر به دل مناطق کوهستانی و برای راحتی و لذت بیشتر نیاز به لوازم ضروری دارید. اگرچه لوازم ضروری سفر بسیار زیاد هستند اما زیراندازها به عنوان اولین و مهمترین لوازم ضروری شناخته می‌شوند. لوازم مورد نیاز سفر به آبشار یخی می تواند شامل محصولات بسیار زیادی باشد که بیشتر برای ایمنی و همچنین حفظ سلامتی انسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اکثر افرادی که به آبشار یخی سفر می‌کنند یخ نوردان هستند که به دنبال لذت یخ نوردی می‌باشند. این دسته از افراد خود باید لباس و تجهیزات زیادی را جهت یخ نوردی و حفظ سلامتی خود به همراه ببرند. اما زیرانداز به اصلی‌ترین لوازمی است که به صورت همگانی و دسته جمعی می توانید از آن جهت استراحت کردن و حتی نشستن در دل طبیعت اطراف آبشار یخی استفاده کنید. برای زیراندازهای حصیری نیز باید به دنبال سبک ترین اما مقاوم ترین نوع آن ها بروید.

معمولاً چنین زیراندازهایی قدرت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی دارند. از طرفی قیمت زیرانداز حصیری در مقایسه با تمامی مزایایی که دارد باید مقرون به صرفه باشد. برای دسترسی به اقتصادی ترین قیمت زیرانداز حصیری نیز تنها یک شانس ویژه پیش روی شما عزیزان قرار دارد. با مراجعه به معتبر ترین سایت های فروش لوازم ضروری سفر نظیر سایت ویرا حصیر می توانید بهترین زیرانداز حصیری را انتخاب کنید. توجه با داشته باشید که تنوع زیراندازهای این مجموعه بسیار زیاد است و در نتیجه شما از بین این تنوع حق انتخاب بیشتری دارید. زیراندازها خود بر اساس جنس تنوع زیادی خواهند داشت. به عنوان مثال، زیراندازهای حصیر چوبی یا حتی زیراندازهای حصیر پلاستیکی جزو پرفروش ترین مدل ها به شمار می‌روند. انتخاب رنگ و طرح زیراندازهای حصیری به سلیقه شما کاربران عزیز بستگی دارد.

آبشارهای یخی ایران

آبشار یخی آمل یکی از زیباترین آبشارهای یخی کشور محسوب می شود. این آبشار در ارتفاع ۵۱۰۰ متری از سطح دریا در شهرستان آمل قرار دارد. آبشار یخی آمل ۷ تا ۱۲ متر ارتفاع داشته و در دل منطقه کوهستانی آمل واقع است. تنها در فصل تابستان و برای مدت زمان بسیار کوتاهی آب بسیار باریکی از کنار یخ های این آبشار جاری می‌شود. در تمام فواصل سال یخ نوردان بسیار زیادی برای یخ نوردی به این منطقه سفر می کنند. اگر می‌خواهید شاهد ریزش آب آن هم به صورت بسیار باریک از این آبشار باشید تنها در روزهای گرم تیرماه می توانید به این منطقه بروید. این آبشار بسیار بلند یخی ایران حتی جزو آبشارهای یخی بلند خاورمیانه نیز شناخته می شود. بسیاری از گردشگران بر این باورند آبشار یخی آمل یک آسمان خراش ۴۰ طبقه است که سفر به آن ماجراجویی بسیار شگفت انگیزی را می طلبد.

برای سفر به آبشار یخی اگرچه آبشارهای زیادی هستند که می‌توانید آن‌ها را صعود کنید. اما آبشار یخی امل به عنوان بلندترین و زیباترین آبشارهای یخی ایران و خاورمیانه به شمار می رود. اگر تنها برای تماشا و طبیعت گردی به این منطقه می روید تنها به همراه داشتن لوازم ضروری چون زیرانداز، صندلی مسافرتی، میز مسافرتی، و حتی لباس گرم توصیه می شود. اما برای یخ نوردی حتما لوازم ضروری را با رعایت نکات مهم انتخاب و خرید کنید. البته این لوازم باید از مکانهای معتبری تهیه شوند.

سفری لذت بخش با شگفت انگیزترین آبشار یخی کشور

  • تماشای قندیل های یخی آبشار یکی از حیرت انگیزترین لحظات برای تمامی مسافران است. آبشارهای یخی بسیار زیادی در جای جای ایران وجود دارد که یخ نوردان بسیار زیادی برای تماشای آنها به مناطق کوهستانی سفر می کنند. آبشار یخی هملون به عنوان زیباترین آبشارهای تهران محسوب می شود. برای دسترسی به این آبشار باید ۲۰۰ متر جلوتر از خروجی دهنوا را بروید و در نتیجه پس از رسیدن به یک جاده خاکی و آسفالتی و پنج کیلومتر بعد از آن به یک جاده خاکی فرعی می‌رسید. با عبور از این جاده فرعی می توانید به آبشار یخی هملون رسیده و از زیبایی طبیعت اطراف آن نهایت لذت را داشته باشید. این آبشار دارای سطح یخی بسیار صاف و یکدست نیست چرا که قندیل های یخی بسیار بزرگ پیچ در پیچی آن را تشکیل می دهند: پس صعود این آبشار یخی کار بسیار راحتی نخواهد بود.

برای صعود از این آبشار بایستی لوازم ضروری مناسبی به همراه داشته باشید تا مبادا خطری شما را تهدید کند. البته از زیباترین آبشارهای یخی قندیل بسته که همانند عروسی در دل طبیعت کوهستانی جایی گرفته همین آبشار یخی هملون است. اگر به دنبال یک تفریح هیجان انگیز و پر ماجرا جو هستید می توانید آبشار یخی هملون را با جذابیت ها و البته خطرات زیاد آن انتخاب کنید. این آبشار در انتهای دره هملون قرار دارد که روی دامنه کوه هایی در اطراف دره قرار می گیرد. برای طبیعت گردی و تماشای آبشار هملون تابستان بهترین فصل است اما برای یخ نوردی می‌توانید فصل بهار و حتی زمستان را انتخاب کنید.

زیباترین آبشارهای یخی کشور

  • برای سفر به آبشار یخی برنامه‌ریزی قبلی مهمترین پارامتری است که باید به آن توجه نمود. در این برنامه ریزی آبشار یخی که قرار است از آن بازدید کنید انتخاب می شود. چرا که آبشارهای یخی بسیار زیادی در جای جای ایران وجود دارد. آبشار یخی دماوند به عنوان یکی از پربازدیدترین آبشارهای یخی کشور محسوب می‌شود. این آبشار در ارتفاع ۵۱۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و مرتفع ترین آبشار خاورمیانه می باشد. آبشار یخی دماوند در جنوب دماوند قرار گرفته و برای دسترسی به آن مسیر بدون خطر و راحتی را پیش رو دارد. آبشار یخی دماوند جزو محدود آبشارهایی است که تمام فصل سال پوشیده از یخ می باشد. البته در فصل تابستان و گرم ترین فصلِ آن یعنی مرداد شاهد ریزش باریکه بسیار نازکی از آب از کنار آن هستیم. این آبشار حدود ۱۲ متر ارتفاع داشته و به عنوان جذاب ترین و پر دغدغه ترین آبشار ها برای صعود یخ نوردان می باشد.

  آبشار آبنیک

  • برای سفر به آبشار یخی حتماً آبشار آبنیک را انتخاب کنید. آبشارهای یخی بسیار زیادی وجود دارند که میزبان یخ نوردان خواهند بود اما از زیباترین و باشکوه ترین آبشارهای یخی همین آبشار آبنیک فشم می باشد که در شمال شرقی آن است. این آبشار معمولاً در فصل زمستان پوشیده از یخ بوده و همین مسئله باعث شده ورزشکاران بسیار زیادی جهت یخ نوردی و صخره نوردی این منطقه را برای پیک نیک یا طبیعت گردی انتخاب کنند. دسترسی به این آبشار کار بسیار راحتی است چراکه از فش به سمت روستای آبنیک حرکت کرده و در نتیجه به این آبشار دسترسی پیدا خواهید نمود. این آبشار دارای قندیل های بسیار کم و البته سطح صافی می باشد و امکان سرخوردن از روی آن بسیار زیاد است: از این رو توصیه می شود تا هنگام یخ نوردی بیشتر احتیاط شود. معمولاً آبشارهایی با قندیل‌های زیاد برای صعود راحت تر خواهند بود.

زیباترین آبشار یخی شمال کشور

  • در شمال کشور آبشارهای بسیار زیادی وجود دارد اما کمتر دیده می‌شود که آبشارهای شمالی کشور قندیل ببندد. برای سفر به آبشار یخی مسافران شمالی کشور نیز می توانند از آبشارهای یخی این منطقه نهایت لذت را داشته باشند. برخی از آبشارهای شمال کشور نیز در فواصل سرد سال قندیل می بندند. آبشار کندلوس یکی از بی نظیرترین آبشارهای استان مازندران است که در ۵ کیلومتری روستای کندلوس قرار دارد. این آبشار زیباترین جاذبه گردشگری روستای کندلوس است که ۱۰ متر ارتفاع داشته و در بسیاری از فواصل نظیر فصل دی و بهمن دمای آن به زیر صفر درجه می رسد. یخ زدن این آبشار سوژه رسانه های بسیار زیادی می باشد چراکه منظره فوق العاده زیبا و شگفت انگیزی را به تصویر می‌کشاند.

در روزهای سرد سال شاهد یخ زدگی آبشار کندلوس هستیم و از این رو طبیعت‌گردان بسیار زیادی فصل زمستان را برای سفر به آبشار یخی و مازندران انتخاب می‌کنند. زیبایی آبشار یخی کندلوس زبانزد بوده و می‌توان گفت جز زیباترین آبشارهای یخی کشور است. اگر بخواهیم زیبایی آبشار کندلوس را توصیف کنیم باید گفت عروس زیبای زمستانی آبشارهای کشور همین آبشار کندلوس می‌باشد.

قندیل‌های بسیار بزرگ و مقاوم سرازیر شده از صخره های کوهستانی کندلوس یک منظره سحرآمیزی را به تصویر می‌کشد. کندلوس در امتداد دره زانوس قرار دارد و به عنوان قدیمی ترین سکونتگاه های مردم منطقه شمال کشور می‌باشد. این روستا جزو زیباترین جاذبه‌های گردشگری شمالی کشور است که بسیاری از افراد فصل تابستان و حتی بهار و پاییز را برای سفر به این منطقه انتخاب میکنند. اگر زیبایی آبشار یخی کندلوس را در زمستان ببینید قطعاً فصل سرما را برای سفر به این منطقه زیبا و باشکوه انتخاب خواهید نمود.

آبشار کندلوس
آبشار زیبای کندلوس در فاصله ۵ کیلومتری روستا و در دل جنگل قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X