نکات ضروری سفر

نکات ضروری سفر

نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر

سفر،موارد بسیار مهم و زیادی می‌ توانند نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر باشند که رعایت آن‌ ها می‌ تواند سفری به‌ یادماندنی را برای ما رقم بزند. در واقع گردش و مسافرت ها در کنار تمام مزایایی که دارند می‌ توانند تجربه‌ های فوق‌العاده‌ ای برای ما محسوب شوند که اگر بدون پیش‌ بینی‌ ها و برنامه‌ ریزی‌ های لازم باشد، قطعاً خسته‌ کننده و استرس‌ زا خواهند بود. بنابراین بهتر است که همواره سفرهای خود را با برنامه‌ ریزی دقیق شروع کنیم تا از بروز مشکلات جدید در مسافرت‌ ها خودداری شود. ما در این مقاله قصد داریم نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر را برای شما عنوان کنیم، بنابراین پیشنهاد می‌ کنیم این نوشته را تا پایان با حوصله و دقت بخوانید.

آشنایی با نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر

همان‌ طور که در مقدمه نیز اشاره کردیم، نکات بسیار زیادی وجود دارند که می‌ توان از آن‌ ها به‌ عنوان نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر یاد کرد. در این بخش قصد داریم این نکات را به شما معرفی کنیم که عبارت هستند از:

 1. مدیریت کردن هزینه‌ های سفر

مدیریت کردن هزینه‌ های سفر از نکات بسیار مهم هر سفر محسوب می‌ شود که معمولاً به دو نوع نیز تقسیم‌ بندی می‌ کنند؛ نوع اول هزینه‌ های سفر به هزینه‌ هایی گفته می‌ شود که به‌ اصطلاح هزینه‌ های آشکار محسوب می‌ شوند، مانند هزینه‌ های رفت‌ و آمد، هزینه‌ های اقامت و غیره.

نوع دوم از هزینه‌ ها را که به‌ اصطلاح هزینه‌ های پنهان می‌ گویند، نباید نادیده بگیریم، مانند هزینه اتفاقات غیر قابل‌ پیش‌ بینی، هزینه پارکینگ، تفریح و غیره. با رعایت کردن نکات ساده می‌ توانید این هزینه‌ ها را مدیریت و در آن‌ ها صرفه‌ جویی کنید. بنابراین اگر دوست دارید سفرتان بدون دردسر باشد و با کسری بودجه مواجه نشوید، حتماً هزینه‌ های پنهان تان را مدیریت کنید.

 1. روند خرید در مسافرت‌ ها و انجام کارهای ضروری

همیشه پیش‌ از هر مسافرتی باید زمانی را برای خرید لوازم ضروری سفرها و هم چنین انجام دادن کارهای اداری اختصاص دهید، مثلاً اگر برنامه شما خروج از کشور است، حتماً روند کارهای پاسپورت و دریافت ویزا را کاری پیش‌ پا افتاده و کوتاه تصور نکنید و چند روز پیش‌ از سفر کارهای باقی‌ مانده را انجام دهید، تا در روز سفر با مشکلی مواجه نشوید و استرس و نگرانی در این خصوص نداشته باشید.

 1. عدم حمل اضافه بار و وسایل زیادی

چه در سفرهای هوایی و چه دیگر سفرها از حمل اضافه بار و وسایل غیرضروری خودداری کنید. به‌ طور کلی سعی کنید سفر سبکی داشته باشید چون در بیش تر مواقع حمل وسایل اضافی می‌ تواند برای شما دردسر ساز شود و حتی گاهی اوقات موجب جا ماندن برخی از وسایل در مکان‌ های مختلف باشد. چون علاوه‌ بر سبک شدن حمل‌ و نقل آسان می‌ توانید بسیاری از وسایل در طول سفر نیز تهیه کنید، مثلاً اگر سفر شما هوایی باشد با این کار می‌ توانید از هزینه‌ های اضافه باری که شرکت‌ های مختلف هوایی از شما می‌ گیرند را کاهش دهید.

عدم حمل اضافه بار

 1. عدم اختصاص دادن زمان زیادی برای عکاسی

افراد زیادی وجود دارند که در کل سفر دست از سر دوربین خودشان برنمی‌ دارند و خیابان‌ ها، مناظر مختلف و حتی از غذاهای خود به‌ طور مکرر و تکراری عکس می‌ گیرند این افراد معمولاً چیزی از سفر تجربه نمی‌ کنند. یکی از مهم‌ ترین نکات برای داشتن سفری خوب این است که بیش‌ از حد معمول عکاسی نکنید و سعی کنید اتفاقات جدید و مناظر را در ذهن خودتان ذخیره کنید و از مکان‌ هایی که دیدن می‌ کنید لذت ببرید. به‌ این‌ ترتیب پس‌ از بازگشت قطعاً خاطرات بسیار زیادی برای تعریف کردن خواهید داشت.

چند نکته مهم برای مسافرت رفتن

برای رعایت نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفر و به یاد داشتن آن‌ ها در طول سفر علاوه‌ بر مطالبی که در بالا ذکر کردیم، نکات دیگری نیز وجود دارند که عبارت هستند از:

 1. بازدید از فرهنگ و سبک های مختلف زندگی مردم

قطعاً هر منطقه آداب‌ و رسوم و فرهنگ مختص به خودش را دارد. مثلاً گاهی اوقات ممکن است رفتاری برای شما کاملاً عادی باشد اما در مقصدی که رفته‌ اید نوعی بی‌ ادبی یا حتی مزاحمت محسوب شود. این موضوع هم در سفرهای داخلی صدق می‌ کند، هم در سفرهای خارجی. بنابراین بهتر است به مکانی که سفر می‌ کنید آشنایی داشته و پیش‌ از سفر سعی کنید نکاتی در خصوص فرهنگ آن‌ ها را بدانید. پس پیش‌ از سفر به این نکته مهم دقت داشته باشید که بسیار هم ضروری است. علاوه‌ بر فرهنگ و آداب‌ و رسوم، مکان‌ های مختلف دارای غذاهای سنتی و محلی خاصی می‌ باشند که پیشنهاد می‌ کنیم خوردن آن‌ ها را نیز تجربه کنید. گاهی اوقات ممکن است این غذاها را برای بار اول ببینید که پیش‌ از آن حتی اسم آن‌ ها را نیز نشنیده باشید.

 1. خودداری از به‌ همراه داشتن ابزار تکنولوژی زیاد

تکنولوژی در کنار تمام مزایایی که دارد ممکن است دردسرها و معایبی را نیز برای شما داشته باشد. بنابراین بیش‌ تر اوقات سعی کنید از حمل کردن وسایل اضافی که چیزی جز مزاحمت برای شما ندارند اجتناب کنید. چون در اکثر مسافرت‌ ها شما تنها با داشتن یک موبایل می‌ توانید بسیاری از کارهای ضروری خودتان را انجام دهید و مثلاً نیازی به وسایل اضافی مانند لپ تاب و غیره ندارید.

 1. پرانرژی و جسورانه باشید

مقصدهای مختلف گردشگری همواره سرشار از اتفاقات جالب و جدید است. پس سعی کنید از تجربه‌ های جدید و جالب فرار نکنید. جسورانه و پرانرژی سفر کنید و از هیچ تجربه و فرصت به‌ یادماندنی نیز چشم‌ پوشی نکنید. برنامه‌ های ماجراجویی و گردشگری و حتی تجربه کردن غذاهای محلی را نیز مدنظر قرار دهید.

 1. عدم استفاده از غذاها در رستوران‌ های مختلف

در طول سفر همواره رستوران‌ های مختلف را سر راه تان تجربه خواهید کرد. تجربه‌ صرف غذا در انواع و اقسام رستوران‌ های محلی می‌ تواند بسیار لذت‌ بخش باشد، اما نباید جزء برنامه روزانه شما محسوب شود. یکی از نکات مهم سفرها این است که تا حد ممکن بتوانید آشپزی کنید. به‌ این‌ ترتیب هم از همکاری و هم دور هم بودن لذت خواهید برد.

 1. پایین آوردن توقعات از سفرها

قطعاً تصورات هر فردی پیش‌ از مسافرت به یک مقصد مشخص کمی متفاوت از آن‌ چه خواهد بود که در واقعیت می‌ بیند. مثلاً مشهورترین و معروف‌ ترین جاذبه های گردشگری جهان در رسانه‌ های اجتماعی به‌ صورت مقصدهایی به تصویر کشیده می‌ شوند که قادر خواهند بود بهترین و زیباترین تجربه سفر را برای مان فراهم کنند و قطعاً افراد سعی می‌ کنند آن‌ چه را که در رسانه‌ ها می‌ بینند در واقعیت نیز تجربه کنند.

نکات اساسی دیگری برای آغاز یک سفر به‌ یادماندنی

برای رعایت نکات ضروری قبل‌ از آغاز سفر به یاد دانستن مطالب زیر نیز بسیار مفید و کارآمد است:

 1. مثبت اندیشی و پرهیز از منفی بافی

سفر کردن به نقاط دوردست و حتی خارج از کشور به‌ خودی‌ خود اضطراب‌آور خواهد بود. اما سعی کنید مثبت فکر کنید و تفکرات مثبت، کلیدی برای لذت بردن های شما باشد. افرادی که با ذهن‌ های شلوغ و آشفته تعطیلات خود را می‌ گذراند، قطعاً اگر به بهترین مکان‌ ها نیز پا بگذارند لذت نخواهند برد. سعی کنید از منفی بافی نیز پرهیز کنید و همیشه نیمه خالی لیوان یا عیب و نقص‌ های سفر را مقابل چشم خودتان نیاورید.

مثلاً گاهی اوقات ممکن است شما به شهرهای ساحلی یا بندرها مسافرت کنید. و در این خصوص در شبکه‌ های اجتماعی یا وب‌ سایت ها نکات زیادی از نظرات کاربران را بخوانید. نباید تنها به این نکته اکتفا کنید، چون ممکن است شهرهای بندری برای برخی افراد لذت‌ بخش باشند، اما برخی دیگر این مکان‌ ها را دوست نداشته باشند. بنابراین به شما پیشنهاد می‌ کنیم نکات منفی را کنار بگذارید و سعی کنید از مکان‌ های دیدنی لذت کافی را ببرید.

 1. درس گرفتن از اشتباهات گذشته و تجربه‌ مکان‌ های جدید

نکته بسیار مهمی در خصوص داشتن یک سفر لذت‌ بخش این است که از اشتباهاتی که در سفرهای قبلی داشته‌ اید تجربه کسب کنید. مثلاً گاهی اوقات برای بعضی سفرها نیاز به چراغ پیشانی شارژی دارید و فراموش کردید آن را با خودتان ببرید. یا کفش‌ های جدیدی که برای کوهنوردی و پیاده‌ روی مناسب هستند. برای سفرهای بعدی حتماً به این نکات دقت کنید و سعی کنید چنین لوازم ضروری و مهمی را در بین وسایل خود داشته باشید. سعی کنید تجربه کافی از سفرهایی که انجام می‌ دهید را داشته باشید تا بعدها خاطرات تعریف کردن برای اطرافیان تان باشد.

 1. مهیا کردن وسایل ضروری

از مهم‌ ترین و پراهمیت‌ ترین نکات ضروری قبل‌ از آغاز هر سفری مهیا کردن وسایل مورد نیاز مانند زیراندازهای مسافرتی، صندلی مسافرتی و تشک مسافرتی می‌ باشد. این وسایل در واقع جزء مهم‌ ترین وسایلی هستند که در طول سفر همواره مورد نیاز می‌ باشد. و ما به‌ طور مداوم از آن‌ ها استفاده می‌ کنیم. در واقع مسافرت بدون زیراندازهای مسافرتی، صندلی مسافرتی و تشک مسافرتی واقعاً دشوار خواهد بود، چون هر کدام از این‌ ها کاربردهای جداگانه‌ ای دارند و برای استراحت و آرامش ما مورد نیاز هستند.

اگر قصد تهیه این وسایل را نیز دارید ما به شما پیشنهاد می‌ کنیم آن‌ ها را از طریق فروشگاه ویرا حصیر تهیه کنید. فروشگاه ویرا حصیر ارائه کننده کلیه لوازم حصیری، جاجیم سفری، صندلی‌ های سفری، زیرانداز مسافرتی و غیره می‌ باشد. که تمامی این اجناس در انواع و اقسام مختلف و اندازه های متفاوتی در این فروشگاه موجود هستند.

تشک مسافرتی
تشک مسافرتی وسیله مورد نیاز در هر سفری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X