گردشگران به چه نکاتی توجه کنند

گردشگران

 نکاتی که گردشگران باید توجه کنند

گردشگران به چه نکاتی توجه کنند، شاید برای شما هم این سوال پیش‌ آمده باشد که گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند و در هنگام سفر چه کارهایی بایدها و نبایدهایی را باید بدانید و آن‌ ها را در طول سفر به کار ببندید. در واقع گردش و مسافرت یکی از مهم‌ ترین کارها برای بسیاری از افراد محسوب می‌ شود و افراد زیادی دوست دارند همواره مکان‌ های متفاوت و جدیدی را تجربه کنند. تصورات نادرستی گاهی اوقات در خصوص گردشگری وجود دارد که شاید موجب می شود این افراد نتوانند از گردش‌ های خود لذت کافی را ببرند ما در این مقاله قصد داریم موضوع گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند و مسائل پیرامون آن را بررسی کنیم، پس تا پایان این نوشته را با حوصله و دقت بخوانید.

چند نکته مهم در مورد گردشگری

اگر قصد مسافرت دارید و می‌ خواهید به این سوال جواب دهید که گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند ما در این قسمت مطالبی را بررسی می‌ کنیم که برای هر گردشگری مهم و ضروری است، برخی از این نکات عبارت هستند از:

 1. توجه به فعالیت های گروهی و تورها

مسافرت در واقع زمان بسیار مناسبی برای رشد و نمو افراد محسوب می‌ شوند. حتی اگر تمایل به تنها سفر کردن دارید باز هم به شما پیشنهاد می‌ کنیم فعالیت‌ های گروهی در تورهای دسته‌ جمعی را نیز مدنظر قرار دهید، چون یکی از بهترین راه‌ ها و روش‌ ها برای آشنا شدن بیش تر با افراد جدید و هم چنین خارج شدن از پوسته  تنهایی محسوب می‌ شود. تقسیم کردن زمان در مسافرت‌ ها میان گشت‌ و گذار و تورها به ما این اجازه را می‌ دهد که ارتباط مؤثری با اطرافیان مان داشته باشیم.

 1. خودتان را سرگرم کنید

حتماً در طول سفر برخی از وسایل سرگرمی را به‌ همراه داشته باشید. چون در موقعیت‌ های مختلف ممکن است لازم باشد زمان زیادی را در مسیرهای رفت‌ و آمد باشید. در همین زمان‌ ها است که می‌ توانید با سریال‌ ها، کتاب‌ ها، فیلم‌ ها و موزیک مورد علاقه خودتان سرگرم شوید، در نتیجه دوری راه و سختی‌ های رفت‌ و آمد را حس نمی‌ کنید. اگر تمایل دارید از ازدحام و شلوغی‌ های اطراف تان برای مدتی خلاص شوید، داستان‌ ها و آهنگ‌ های مورد علاقه خودتان را گوش دهید.

 1. خجالتی نبودن

یکی از مهم‌ ترین نکاتی که گردشگران باید به آن توجه داشته باشند تا بتوانند در طول گردش با مردم محلی مقصدشان از طریق عمل یا گفتار ملاقات کنند، این است که خجالتی نباشند و رفتار مناسبی با آن‌ ها داشته باشند. به‌ این‌ ترتیب می‌ توانند تجربه فوق‌ العاده برای خودشان و مردم آن محل رقم بزنند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که رفتار اجتماعی شما همان‌ قدر که برای خودتان جذابیت دارد، می‌ تواند برای آن‌ ها نیز جذاب باشد. سعی کنید حتماً به این موضوع اهمیت دهید که چه ارتباطی بین مردم آن محل و دیگر مکان‌ ها وجود دارد و با سنت‌ ها و فرهنگ‌ های آن‌ ها آشنایی پیدا کنید. این موضوع موجب می‌ شود که سفر شما سفری غنی و پربار باشد و با تجربه کافی از سفر برگردید.

 1. استفاده از آرامش و سکوت طبیعت

وارد شدن به طبیعت همراه با کسب انرژی‌ های فراوان است. بنابراین سعی کنید هنگام گردشگری به نکاتی مانند سواحل زیبا، کوهستان‌ ها و جنگل‌ های سرسبز و مرتفع بپردازید و پیش‌ از آن‌ که به زندگی روزمرگی و شلوغی‌ های زندگی شهری برگردید، حتماً از این مکان‌ ها دیدن کنید. یکی از فعالیت‌ های خوب مدیتیشن است که می‌ توانید هنگام طبیعت‌ گردی و کوهنوردی انجام دهید. این فعالیت سالم می‌ تواند بدون هیچ‌ گونه نیاز داشتن به تمرکز و انرژی فراوان انجام شود. مدیتیشن می‌ تواند با تمرکز کردن بر حواس شش‌ گانه و توجه کردن به بوها، صداها و چشم‌ اندازهای اطراف ما باشد. وقتی احساس کردید که ذهن تان از دیگر مسائل خارج شده‌ است، حتماً تمرین کنید که ذهن خودتان را به لحظه برگردانید و به محیط اطراف تان توجه کنید.

نکات قابل توجه گردشگران
در گردشگری از دیدن مناظر طبیعی غافل نشوید

موارد مهم دیگری برای گردشگران

برای پاسخ دادن به سوال گردشگران به چه نکاتی باید توجه کنند باید بگوییم علاوه‌ بر نکاتی که در بالا ذکر کردیم، موارد دیگری نیز وجود دارند که جزء نکات مورد توجه گردشگران هستند:

 1. اقامت شبانه

برخی مکان‌ ها به‌ گونه‌ ای هستند که دارای توریست‌ های روزانه بسیار بالایی می باشند، به‌ طوری‌ که بازدید کنندگان تنها در طول روز فضای شهر را پر می‌ کنند و در هنگام شب این مکان‌ ها کاملاً خلوت خواهند بود. اقامت شبانه معمولاً از هتل‌ های محلی و مؤسسات مشابه با آن حمایت بسیار خوبی می‌ کند.

 1. حمایت کردن از اقتصاد محلی

غذا خوردن در رستوران‌ ها و کافه‌ های محلی، خرید کردن هدایای محلی و سوغاتی‌ ها، بازدید از مکان‌ های، بازارهای محلی و هم چنین استفاده کردن از راهنمای تور محلی می‌ تواند از اقتصاد محلی آن مکان حمایت کند، بنابراین شما در عین‌ حال که می‌ توانید با فرهنگ آن محل آشنا شده و از سفر خود لذت ببرید، از اقتصاد محلی نیز حمایت کرده اید و پولی که هزینه می‌ کنید به جامعه و افرادی برمی‌ گردد که میزبان شما هستند نه به شرکت یا سازمانی ناشناخته.

 1. کاوش کردن از مناطق غیر محبوب

یکی از علت‌ هایی که باعث رخ دادن گردشگری بیش‌ از حد می‌ شود این است که مردم تمایل زیادی به دیدن مناظر مشابه دارند. هنگام بازدید کردن از شهرهای مختلف جاذبه‌ های برجسته‌ ای وجود دارد که شما قطعاً دوست دارید آن‌ ها را ببینید. اما گاهی اوقات نیز پیش می‌ آید که با اماکن ناشناخته برخورد کنید و با بازدید از این مکان‌ ها می‌ توانید تجربه جدیدی کسب کنید که قطعاً به‌ یادماندنی نیز خواهد بود.

 1. احترام به اعتقادات مذهبی و قومیتی

یکی دیگر از نکاتی که گردشگران باید به آن توجه داشته باشند، احترام به اعتقادات مذهبی و مکان‌ های مذهبی است. اگر به سنت‌ ها و اعتقادات محل مورد بازدیدتان احترام بگذارید، قطعاً خودتان مورد احترام بیش تری خواهید بود. بنابراین سعی کنید پیش‌ از سفر در مورد فرهنگ منطقه مورد نظرتان اطلاعات کافی داشته باشید. گاهی اوقات نیز ممکن است بتوانید از آن‌ ها مطالب، عبارات و نکات جدیدی یاد بگیرید.

 1. توجه به حمل‌ و نقل در سفر

سعی کنید در گردشگری‌ ها و مسافرت‌ های خود حمل‌ و نقل را به حداقل ممکن برسانید. یعنی تا حد امکان سعی کنید با پای پیاده کاوش و از مکان‌ های مختلف دیدن کنید. از طرفی می‌ توانید از مزایای قطار شهری و اتوبوس‌ های شهری ارزان‌ قیمت نیز بهره ببرید. به‌ دنبال تجربیات مختلف فرهنگی باشید، به‌ طور معمول افراد از قرار گرفتن در مکان‌ های مختلف و تجربیات فرهنگی معتبر لذت می‌ برند. برخی افراد نیز از حضور در جنگل‌ ها و مکان‌ های مشابه با آن خوشحال می‌ شوند. به‌ طور کلی می‌ توان گفت که سلیقه افراد در این خصوص متفاوت است. حمل‌ و نقل کردن با وسایل عمومی علاوه‌ بر کاهش ترافیک موجب می‌ شود که شما  در هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی کنید.

چند نکته مهم دیگر در خصوص گردشگری

از جمله نکات مورد توجه گردشگران که در طول سفر بسیار مهم و حائز اهمیت است، عبارت هستند از:

 1. بااخلاق بودن

هیچ فردی تمایل ندارد که با او بدرفتاری شود. بنابراین وقتی‌ که قصد سفر دارید سعی کنید برای هر موضوع کوچک و پیش‌ پا افتاده ای بحث نکنید و با صبوری با افراد مختلف در ارتباط باشید. شاید در نگاه اول این موضوع کاملاً ساده به‌ نظر برسد، اما یکی از مهم‌ ترین ضروریات سفر محسوب می‌ شود. چون شما در طول گردش با افراد مختلف که دارای فرهنگ و عقاید مختلفی هستند، برخورد خواهید کرد. بنابراین بهتر است با آن‌ ها رفتار خوبی داشته باشید.

 1. مدیریت در هزینه‌ ها

برای هیچ سفری حمل کردن مقادیر زیادی پول نقد جایز نیست و می‌ تواند برای شما دردسر ساز باشد. پس سعی کنید پیش‌ از سفر حتماً علاوه‌ بر به‌ همراه داشتن مبلغی پول نقد، یک حساب بانکی داشته باشید. و کارت اعتباری‌ که بتوانید از دستگاه‌ های خودپرداز پول برداشت کنید. گاهی اوقات نیز پیش می‌ آید که نیاز دارید مقدار زیادی پول نقد به‌ همراه داشته باشید. در این‌ صورت سعی کنید مبلغی از آن را در محل اقامت خودتان قرار دهید و فقط به اندازه مصرف روزانه با خود حمل کنید.

در هنگام استفاده کردن از دستگاه‌ های خودپرداز نیز دقت داشته باشید این دستگاه‌ ها به بانک‌ ها متصل باشند. چون احتمال کمی وجود دارد این دستگاه‌ ها توسط کلاهبرداران مورد دست‌ کاری قرار گرفته باشند. هیچ‌ گاه و تحت هیچ شرایطی همه پول‌ های نقد خودتان را در یک مکان نگه‌ داری نکنید و سعی کرد از چندین کارت اعتباری استفاده کنید.

 1. به‌ همراه داشتن وسایل ضروری

پیش‌ از آن‌ که مهیای سفر شوید، حتماً باید به وسایل ضروری که در طول سفر مورد نیازتان خواهد بود و از نکات مورد توجه گردشگران محسوب می‌ شود دقت داشته باشید. برخی از این لوازم عبارت هستند از زیرانداز مسافرتی، تشک مسافرتی و مواردی از این قبیل. در طول هر سفری تشک مسافرتی و زیرانداز مسافرتی مورد استفاده شما خواهد بود. بنابراین حتماً باید آن‌ ها را جزء موارد ضروری محسوب کنید و به‌ همراه داشته باشید.

برای خرید و تهیه این وسایل نیز می‌ توانید به فروشگاه ویرا حصیر مراجعه کنید. این فروشگاه تأمین کننده انواع لوازم حصیری و جاجیم سفری می‌ باشد. و شما می‌ توانید هر نوع زیرانداز مسافرتی، تشک مسافرتی و مواردی از این قبیل را که نیاز داشته باشید از این فروشگاه تهیه کنید. این وسایل انواع و اقسام مختلفی دارند و در اندازه های متفاوتی نیز تولید می‌ شوند. که در فروشگاه ویرا حصیر همه انواع آن را می‌ توانید، ببینید.

زیرانداز مسافرتی
زیراندازیکی از لوازم ضروری برای مسافرت یا یک پیک نیک کوتاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X