راهنمای سفر به آبشار بیشه

آبشار بیشه

سفر به آبشار بیشه، آیا می دانید آبشار بیشه در کجا قرار دارد؟ تاکنون نام این آبشار زیبا را شنیده‌ اید؟ آیا از زیبایی های منحصر به فرد این آبشار اطلاعی دارید؟ اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تا کنون سفر به آبشار بیشه را تجربه نکرده‌ اید ما به شما پیشنهاد سفر به آبشار بیشه را به عنوان یک سفر به یاد ماندنی و جذاب می دهیم. از آن جایی که آبشار بیشه دارای یک طبیعت بکر و خارق العاده است پس سفر به آبشار بیشه یک سفر رویایی برای علاقه مندان به طبیعت گردی خواهد بود.

آبشار بیشه در استان لرستان قرار دارد و یکی از زیباترین آبشارهای این شهر می باشد. ما در این مقاله به بررسی سفر به آبشار بیشه، معرفی جاذبه های گردشگری این آبشار، معرفی برخی لوازم مهم و ضروری سفر با آبشار بیشه مانند زیرانداز جاجیمی، زیرانداز حصیری و غیره و هم چنین معرفی یکی از فروشگاه های تامین کننده لوازم ضروری یعنی فروشگاه ویرا حصیر خواهیم پرداخت.

راهنمای سفر به آبشار بیشه

آبشار بیشه از آن جهت جذاب و دیدنی است که این آبشار در یکی از مناطق خوش آب و هوای کشورمان یعنی استان لرستان واقع شده است. استان لرستان جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار زیادی دارد که از آن جمله می توانیم به غار تاریخی کلما کره، قلعه فلک الافلاک، دشت لاله های واژگون، دریاچه گهر و در راس تمام آن ها به آبشار بیشه اشاره کنیم. لرستان به دلیل داشتن آبشارهای تماشایی و بزرگ و کوچک شهرت بسیار زیادی در کشور ما دارد. بیش از ۵۰ آبشار در استان لرستان وجود دارد که از آن جمله می توان به آبشار نوژیان، آب‌ سفید، چکان و وارک اشاره کرد که معروف ترین و پر آواز ترین آن ها آبشار بیشه است. آبشار بیشه در واقع از جاذبه های گردشگری شهر دورود محسوب می شود که در حدود ۳۵ کیلومتری آن جا واقع شده است.

آبشار بیشه کجاست؟

این آبشار در استان لرستان قرار دارد. این آبشار در دامنه رشته کوه های زاگرس و در یک منطقه کاملاً کوهستانی است. و از جاذبه های طبیعی و گردشگری شهر درود محسوب می شود. درود از ضلع شمالی با شهر سربند، از ضلع شمال غربی نیز با شهر بروجرد هم مرز است و از ضلع جنوبی به الیگودرز، از ضلع شرقی به ازنا و ضلع غربی با خرم آباد هم مرز می باشد. آبشار زیبای بیشه در حدود ۳۰ کیلومتری ضلع جنوب شرقی این شهر و در دهستان سپید دشت و روستایی با نام سپید دشت قرار دارد.

از خرم آباد تا آبشار بیشه ۶۵ کیلومتر فاصله است. در ضلع شرقی آبشار بیشه رشته کوه های کلاه کوه و در ضلع شمالی آن کوه ازگن است. راه آهن تهران _ خوزستان از نزدیکی آبشار بیشه می گذرد.

آبشار بیشه

دسترسی به آبشار بیشه

برای سفر به آبشار بیشه راه های مختلفی پیش روی گردشگران وجود دارد که یکی از آن ها ایستگاه راه آهن تهران _ جنوب است. در واقع ایستگاه راه آهن یک راه بسیار آسان جهت رسیدن به آبشار بیشه است. در گذشته نیز امکان رفتن به سمت آبشار از طریق ریل وجود داشته است. مسیر ریلی از لا به لای کوه های زاگرس عبور می کند. به همین دلیل است که یکی از خطوط ریلی جذاب و زیبای کشور محسوب می شود. از آخرین ایستگاه یعنی ایستگاه بیشه تا رسیدن به آبشار فاصله بسیار اندکی وجود دارد و شما بدون هیچ دردسری می توانید به آن جا برسید.

مسیر دوم رفتن به آبشار بیشه به وسیله اتومبیل شخصی است. پیش تر گفتیم که خرم آباد با آبشار بیشه ۶۵ کیلومتر فاصله دارد، پس از ورود به شهر دورود نیز باید حدود ۳۰ کیلومتر دیگر ادامه دهید و در مسیر عبور از دورود به آبشار بیشه مناطق مختلفی مانند رودخانه سزار، آبشارهای دائمی و فصلی، انواع درختان سر به فلک کشیده و زیبا را خواهید دید که قطعاً مسیر را برای شما لذت بخش خواهند کرد.

طبیعت روستای بیشه

در سفر به آبشار بیشه به روستایی با نام بیشه نیز برخورد خواهید کرد. که در نزدیکی آبشار قرار دارد و دارای طبیعت زیبا و بکری می باشد. آبشار بیشه در سال ۱۳۸۷ به عنوان چهل و هشتمین اثر ملی کشورمان به ثبت رسیده است. آبشار بیشه را در واقع می توان ترکیبی از چندین آبشار بزرگ و کوچک دانست. که از بین درختان و کوه های اطراف سرریز شده است، آبشارهای بزرگ و کوچک که در کنار یک دیگر منظره های منحصر به فرد را به وجود آورده اند و در نهایت به رودخانه پر آب سزار می ریزند.

همچنین آبشار بیشه ۴۸ متر ارتفاع دارد و مسیر رسیدن آن تا رودخانه سزار ۱۰ متر است. عرض آبشار ها نیز به ۲۰ متر می رسد. آبشار در مجاورت روستای بیشه و جنگل بلوط قرار دارد. اگر مسافرت شما به این آبشار از طریق قطار باشد، مسیر بسیار زیبا و چشم نوازی را طی خواهید کرد. منطقه لرستان از آب و هوای مطبوع و خنکی برخوردار است که کوه های تماشایی و جنگل های سرسبز و زیبای آن را صد چندان کرده است. در قسمت بالایی آبشار بیشه و درست رو به روی ایستگاه قطار چشمه های متنوعی وجود دارد که از دل کوه های آن جا می جوشند و دقیقا از وسط ریل قطار می گذرند، در نهایت نیز این آب های روان آبشار بیشه را به وجود می آورند.

گردش در آبشار بیشه

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که طبیعت گردی را دوست دارید سفر به آبشار بیشه سفری لذت بخش برای شما خواهد بود. شما می توانید با تماشای زیبایی های آبشار و هم چنین مناظر چشم نواز اطراف آن اوقات خوبی را صرف کنید.

  1. روستا گردی

در هنگام بازدید از آبشار بیشه می توانید از روستای سرسبز بیشه نیز دیدن کنید. در سفر به این روستا خاطره روستاگردی خاصی را تجربه خواهید کرد.

  1. عکاسی

همه ما در هنگام مسافرت ها دوست داریم لحظات زیبا و به یاد ماندنی را با گرفتن عکس ثبت کنیم. طبیعت زیبا و چشم نواز آبشار بیشه هر گردشگری را وسوسه می‌ کند. تا عکس های به یاد ماندنی از این مناظر منحصر به فرد را به ثبت برساند.

  1. پیک نیک

افرادی که علاقه مند به دورهمی های خانوادگی و دوستانه هستند و از برپایی پیک نیک لذت می برند. طبیعت آبشار بیشه یک موقعیت مناسب و ایده آل است. که می توانید با برپایی چادر در این مکان ها یک دورهمی به یاد ماندنی را تجربه کنید. دورهمی در کنار دیدن جنگل های انبوه و هم چنین صدای شرشره آب تا مدت ها در ذهن شما خواهد ماند.

امکانات رفاهی در نزدیکی آبشار

در نزدیکی آبشار زیبای بیشه امکانات رفاهی مختلفی مانند پارکینگ، سکوی استراحت مسافران، سرویس های بهداشتی، پلاژ، بازارچه، چادر اسکان، تلفن، آب، برق، بازارچه محلی، پاسگاه انتظامی، خانه بهداشت و غیره وجود دارد بنابراین در هنگام سفر به آبشار بیشه نگران هیچ کدام از این موارد نباشید و با خیال راحت به گشت و گذار در این طبیعت زیبا بپردازید.

زمان مناسب برای سفر به آبشار بیشه

استان لرستان یکی از استان‌ های خوش آب و هوای کشورمان است. به همین دلیل شما اگر قصد سفر به آبشار بیشه را داشته باشید در هر فصلی از سال می توانید این آبشار را انتخاب کنید. البته که هر کدام از این فصل ها زیبایی های خاص خودشان را دارند. فصل بهار سرسبزی و طراوت آبشار و مناطق اطراف آن شما را به وجد خواهد آورد و یکی از بهترین زمان ها جهت سفر به آبشار بیشه است. پاییز نیز با وجود درختان رنگارنگ زیبایی خاصی به طبیعت آبشار بیشه می بخشد که شما را محو تماشای آن خواهد کرد. اما فراموش نکنید اگر شما جزو افرادی هستید که سفر به مناطق سردسیر و یا مسافرت در فصل زمستان را دوست دارید، یخ زدن آبشار بیشه را فراموش نکنید، چون زیبایی غیر قابل وصفی به آبشار می بخشد.

لوازم مهم و ضروری سفر به آبشار بیشه

آبشار بیشه در واقع یکی از مناطق طبیعی محسوب می شود. همه ما می‌دانیم که مناطق طبیعی قطعاً از لحاظ امکانات رفاهی محدودیت‌ هایی وجود دارد. و ما در نزدیکی آبشار بیشه ممکن است به مواد خوراکی و دیگر وسایل مورد نیاز دسترسی کافی نداشته باشیم. به همین دلیل در سفر به آبشار بیشه سعی کنید بسیاری از لوازم ضروری سفر مانند جعبه کمک های اولیه، تعدادی پتو، کوله پشتی، کفش و لباس مناسب، مقداری خوراکی، چادر مسافرتی، زیرانداز مسافرتی و غیره را به همراه داشته باشید.

تا در صورت نیاز بتوانید از آن ها استفاده کنید و با مشکلی مواجه نشوید. اگر هم از آن دسته افراد طبیعت گرد و ماجراجویی هستید که قصد دارید مدت زمانی بیش تر از یک روز را در منطقه بیشه بمانید، حتماً باید پیش از ماندن امکانات مورد نیاز و لوازم ضروری را در اختیار داشته باشید.مثلاً برای برپایی کمپینگ و دورهمی شما نیاز به یک چادر مسافرتی مناسب و یک زیرانداز مناسب مانند زیرانداز جاجیمی یا زیرانداز حصیری دارید تا بتوانید لحظات خوشی را سپری کنید.

خرید زیرانداز

برای تهیه و خرید هر کدام از این وسایل مانند خرید زیرانداز جاجیمی یا خرید زیرانداز حصیری می توانید به فروشگاه ویرا حصیر مراجعه کرده و لوازم مورد نیاز خودتان را تهیه کنید. ویرا حصیر تامین کننده کلیه لوازم ضروری جهت مسافرت های مختلف مانند سفر به آبشار بیشه است. برای به دست آوردن قیمت هر کدام از این وسایل نیز می توانید از فروشندگان ویرا حصیر کمک بگیرید. یکی از محصولات خاص و پرفروش این فروشگاه انواع زیراندازها مانند زیرانداز جاجیمی و یا زیرانداز حصیری است. که در ابعاد و اندازه های گوناگونی تولید می شود و شما می توانید نوع مورد نظر خودتان را خریداری کنید. زیراندازها جای بسیار کمی را اشغال می کنند و به راحتی می توان آن ها را در صندوق ماشین جای داد و با خود حمل کرد.

زیرانداز جاجیم
زیرانداز جاجیم در سفر به آبشار بیشه

نتیجه گیری

مسافرت ها امروزه  جز جدایی ناپذیر زندگی بسیاری از انسان ها است.  همه ما همواره برای گریز از دغدغه زندگی شهری مسافرت به مکان های مختلفی مانند سفر به آبشار بیشه را انتخاب می کنیم تا مدتی را به استراحت و آرامش بپردازیم. قطعاً چنین مسافرت هایی به همراه داشتن برخی لوازم ضروری و مهم سفر را می طلبد تا سفری به یاد ماندنی در ذهن ما بماند. فروشگاه ویرا حصیر یک فروشگاه معتبر و بزرگ است. که بسیاری از لوازم ضروری سفر مانند انواع زیرانداز های جاجیمی و حصیری را عرضه می‌ کند. در واقع فروشگاه بزرگ ویرا حصیر را می توان به عنوان یکی از بزرگ ترین تامین کننده های لوازم ضروری سفر معرفی کرد‌. به شما پیشنهاد می‌ کنیم خرید انواع زیراندازها مانند خرید زیرانداز جاجیمی و خرید زیرانداز حصیری، انواع چادرهای مسافرتی و غیره را از فروشگاه ویرا حصیر فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X