زیرانداز چادر مسافرتی

زمانی که به سفر می روید، باید چادر مسافرتی خود را به همراه داشته باشید، اما آیا چادر به زیرانداز نیز نیاز دارد؟ بله، باید یک زیرانداز چادر مسافرتی را همیشه برای استفاده از چادر در هر مکانی به همراه داشته باشید. یک زیرانداز زیر چادر شما از قسمت زیرین چادر در برابر سایش محافظت می کند، و عایق می شود و همچنین با عمل به عنوان یک مانع رطوبت از ورود آب جلوگیری می کند. اگرچه قرار دادن یک زیرانداز زیر چادر مسافرتی به اندازه کافی ساده به نظر می رسد، اما در وهله اول ایده خوبی است یا خیر. در اینجا ویرا حصیر چند دلیل برای در نظر گرفتن حمل زیرانداز همراه با چادر، و همچنین انواع زیرانداز چادر مسافرتی را برای شما آورده است، تا انتها با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از زیرانداز چادر مسافرتی

شاید استفاده از زیرانداز چادر مسافرتی به دور از ذهن باشد، اما استفاده از آن ها مزایای بسیاری دارد، که در اینجا برای شما آورده ایم.

 1. گرما

اگر در فصل سرما به سفر می روید، عایق بندی کف چادر از زمین ضروری است. حتی چیزی مانندک تشک یوگا به دام انداختن در گرما کمک می‌کند و خواب راحت‌تری را برای شما و خانواده‌تان رقم می زند. مهم نیست، که چه نوع زیرانداز چادر مسافرتی استفاده می کنید، افزودن چند درجه گرما ارزشش را دارد.

 1. تمیز کردن

سفر با بچه ها باعث می شود، که در کمترین زمان چادر خود را آشفته و کثیف ببینید. اگر از زیرانداز کف چادر استفاده می کنید، می توانید تمام زیرانداز چادر را بیرون بیاورید و آن را تکان دهید. راه حلی بسیار ساده تر برای پاک کردن خاک و شن و ماسه از چادرتان است.

 1. حفاظت

عوامل بسیاری وجود دارد از سوراخ ها و چوب ها گرفته تا سنگ های تیز، که می تواند به کف چادر شما آسیب برساند. اگر نوعی زیرانداز چادر مسافرتی داشته باشید، به محافظت از چادر شما در برابر سایش و پارگی کمک می کند. فقط مراقب زباله های بیش از حد زیر کف چادر خود باشید. وقتی پول زیادی برای یک چادر خوب می‌پردازید قطعاً نمی‌خواهید آن را خراب کنید، بنابراین محافظت از آن ضروری است.

 1. راحتی

رفتن به یک سفر به خصوص در فضای باز همیشه سرگرم کننده است، اما لازم نیست، برای سفر در فضای باز به خود سختی بدهید. شما می توانید با انتخاب یک زیرانداز چادر مسافرتی نرم و گرم مکانی بسیار راحت تر و دنج تر برای خود ایجاد کنید. بهبود تجربه سفر با نرم‌تر کردن کف چادر همیشه یک ایده عالی است. زیرانداز های فومی انتخاب عالی هستند. آن ها به شما کمک می کنند، هنگام سفر گرم، تمیز، دنج و ایمن بمانید.

انواع زیرانداز چادر مسافرتی

وقتی صحبت از زیرانداز چادر مسافرتی می شود، 4 نوع اصلی در بازار وجود دارد. اینکه کدام یک برای شما بهترین است به سبک کمپینگ، اندازه چادر و وزنی که می خواهید با خود حمل کنید بستگی دارد. در اینجا ویرا حصیر شما را با انواع زیرانداز چادر مسافرتی آشنا می کند.

 • زیرانداز فومی

زیرانداز فومی یکی از انواع بسیار رایج زیرانداز چادر مسافرتی است. آنها معمولاً در سالن های ورزشی خانگی استفاده می شوند. زیرانداز فومی بسیار سبک وزن هستند، و حمل آن بسیار آسان است. اما احتمالاً بیشترین فضا را هنگام بسته بندی اشغال می کنند. این نوع زیرانداز عایق بسیار خوبی برای کف چادر است، و چادر را به میزان قابل توجهی گرمتر نگه می دارند همچنین برای زانو زدن شگفت انگیز هستند. سنگ‌ها، بلوط‌ها، ریشه‌ها و زمین‌های ناهموار شانسی برای آسیب رساندن به پاها یا زانوهای شما با این زیرانداز چادر ندارند. همچنین در اندازه ها و رنگ های بسیار متنوعی وجود دارند.

 • پتوهای ضخیم

پتوهای ضخیم احتمالاً کم هزینه ترین گزینه برای زیرانداز چادر مسافرتی هستند. حمل آنها نیز بسیار آسان است. فقط کافی است، آن ها را ات کنید و در کیف چادرتان بیندازید. با این حال، آنها به اندازه زیرانداز فومی راحت  نیستند و ضخیم ترین گزینه نیستند. به علاوه، اگر چادر کوچکی دارید، ممکن است پتوی اندازه چادر شما نباشد و نیاز به تا کردن داشته باشد. برای ضخامت و راحتی بیشتر می توانید، دو پتو را با کمی همپوشانی قرار دهید، در نتیجه برای گرما بسیار خوب عمل می‌کند. پتوهای ضخیم یک کف نرم و گرم برای پای برهنه شما ایجاد می کند. همچنین تمیز کردن، آن ها بسیار آسان است، می توانید همانند زیراندازهای فومی آن ها به راحتی بتکانید.

اما باید دقت داشته باشید، که در جایی که زمین ناهموار است یا شاخه و سنگ دارد، نمی توانید انتظار راحتی در صورت استفاده از پتوها را داشته باشید. همچنین نمی توان از پتوها در مکان هایی که مرطوب هستند، استفاده کرد. زیرا به راحتی رطوبت به از خود عبور می دهند.

 • زیرانداز حصیری

زیرانداز حصیری از نظر قیمت و وزن در بین زیراندازهای فوم و پتوهای ضخیم بسیار مناسب است. اگر نمی‌خواهید وزن سنگین زیرانداز فوم را حمل کنید، اما به محافظت بیشتری از کف چادر نسبت به پتوهای ضخیم نیاز دارید، زیرانداز های حصیری بسیار عالی هستند. به همراه داشتن این نوع زیرانداز یک ایده عالی برای کف چادر است. زیرانداز حصیری بسیار نازک هستند. همچنین در مکان های ناهموار که دارای سنگ و شاخه هستند، نیز راحتی کاملی ارائه نمی دهند. اما به راحتی قابل تمیز شدن هستند. این نوع زیراندازها را مانند دو گزینه دیگر می توانید، به آسانی بتکانید.

 • زیرانداز ضد آب

یکی دیگر از انواع زیرانداز چادر مسافرتی، زیرانداز ضد آب است. این نوع زیرانداز از جنس برزنت است، که تقربیاً در بین انواع زیراندازها قیمت گران ترین دارد، اما بادوام بسیار زیادی دارد. زیراندازهای ضدآب را می توانید در فروشگاه های لوازم سفر یا به صورت آنلاین تهیه کنید. این نوع زیرانداز چادر شما را تقریباً از هر چیزی محافظت می کند، و معمولاً در رنگ ها و طرح های متنوعی وجود دارد. زیرانداز ضد آب همانطور که از نامش پیدا است، ضد آب است، و از نفوذ آب به داخل چادر جلوگیری می کند. همچنین اگر کثیف شود و به طرز شگفت انگیزی و راحتی می توانید آن را با آب تمیز کنید.

 • زیرانداز بادی

آخرین نوع زیرانداز چادر مسافرتی، زیرانداز بادی است. این نوع زیرانداز از فوم و الیاف ساخته شده است، که هوا را نیز در بین خود جذب می کند. به همین دلیل بسیار نرم و سبک هستند. برخی از این نوع زیراندازها دارای عایق حرارتی هستند. البته در استفاده از زیراندازهای بادی باید دقت کامل را داشته باشید؛ زیرا در مکان هایی که شاخه ها و سنگ های تیز دارند، قابل استفاده نیستند. ممکن است، پاره شوند.

انتخاب چادر مسافرتی

آیا می دانستید، که انواع مختلفی از چادر مسافرتی وجود دارد؟ انتخاب بهترین آن ها بسیار دشوار است. موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 1. ظرفیت چادر

اندازه خانواده شما تعیین کننده اندازه چادر برای خرید است. باید در نظر بگیرید، که آیا به فضای اضافی برای دوستان یا حیوانات خانگی مانند سگ نیاز دارید. هنگام ارزیابی رتبه بندی ظرفیت چادر، تناسب نزدیک را فرض کنید. این به این دلیل است، که صنایع چادر ابعاد برای هر نفر را مشخص نمی کنند.

 1. راحتی

شما می خواهید، خانواده تان شب ها را در سفر به راحتی بگذرانند. یک چادر مسافرتی خوب باید بیشتر از ایجاد یک سرپناه باشد. شما باید چادری را انتخاب کنید، که هنگام استفاده از آن احساس بسیار راحتی داشته باشید.

 1. تهویه مناسب

اگر چادر مسافرتی تهویه ضعیفی داشته باشد، به این معنی است، که هنگام آفتاب می تواند بسیار گرم شود. چادری را انتخاب کنید، که در هر شرایط آب و هوا تهویه مناسبی داشته باشد. اگر قرار است، در مکانی کمپ بزنید که گرم است و حشرات زیادی دارد، باید به دنبال چادری باشید، که گزینه مشبک بودن را نیز داشته باشد.

 1. مقاومت در برابر طوفان

هنگام برنامه ریزی برای سفر در فضای باز، همیشه تصور کنید، که هوا در بعد از ظهر کمی آفتابی است، اما خیلی گرم نیست و شب ها خنک است. با این حال، گاهی اوقات ممکن است، هوا از خوب به بد تبدیل شود. اگر یک چادر ارزان بخرید شاید فقط از لحاظ قیمت عالی به نظر برسد. اما وقتی توسط طوفان بلند شود، قطعاً گزینه خوبی نیست. به همین دلیل مهم است، که چادر مسافرتی را انتخاب کنید که بتواند در برابر طوفان مقاومت کند.

 1. دوام

اگر قصد دارید، از چادر برای مدت طولانی استفاده کنید، باید دوام و کارکرد آن را نیز در نظر بگیرید. چه کسی می خواهد شکستن میله های چادرش را ببیند؟ این چیزهایی است، که می تواند سفر طولانی برنامه ریزی شده شما را نابود کند. بنابراین، از چادرهای بد ساخته شده خودداری کنید. کیفیت متریال و طرز کار چادری به چادر دیگر متفاوت است.

در پایان

هنگام سفر داشتن زیرانداز چادر مسافرتی با خود مهم است. به راحتی می توانید زیراندازها را در اندازه ها، شکل ها و ضخامت های متفاوت برای مصارف مختلف پیدا کنید. چهار نوع اصلی زیرانداز چادر مسافرتی عبارتند از: زیرانداز های فوم، پتوهای ضخیم، بادی و زیرانداز ضد آب، همه آنها مزایای متفاوتی دارند. انتخاب هر یک از زیراندازها با توجه به مکانی که قصد سفر دارید، و زمان سفر بستگی دارد. ویرا حصیر امیدوار است، با در نظر گرفتن توضیحات بالا بتوانید، بهترین نوع زیراندازهای مسافرتی را برای خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X