حصیر تاشو

زیرانداز ساحلی

2-✓ حصیر تاشو؛

از جمله لوازم حائز اهمیت پیک نیک، سفر، طبیعت گردی، کوه نوردی، صخره نوردی حتی برای ورزشکاران حصیر تاشو است. زیرانداز های سفری در انواع گوناگون رنگ ها و ابعاد و همچنین مدل های متنوعی تولید شده و به سوی بازار عرضه رهسپار می شود. برخی از زیرانداز ها حصیری هستند و بعضی دیگر پارچه ای. برخی از زیرانداز ها پلاستیکی می باشد حال برخی دیگر برزنتی. بسیاری از زیرانداز های مسافرتی حاوی یک کیف مخصوص به خود در راستای تا نمودن و یا لوله کردن آن بوده و شما می توانید با اکتفا به این کیف ها حمل و نقل زیرانداز را برای خود آسان نمایید‌. با در اختیار داشتن یک حصیر مسافرتی مناسب می توان بدون وجود هیچ گونه هراس در مکان هایی که حتی مقداری نمناک می باشند هم نشست و یک سفری به یاد ماندنی را در دفتر خاطرات خود ثبت نمود.

✓ حصیر تاشو پلاستیکی؛

از جمله پرکاربردترین در عین حال پرفروش ترین اقسام زیرانداز های مسافرتی، زیرانداز های سفری از نوع پلاستیکی می باشد. این قبیل از زیرانداز ها از جنس پلاستیک طراحی و ساخته می شوند ولیکن نوع بافت آنها بسیار شبیه به حصیر می باشد. به همین علّت بدان ها زیرانداز های حصیری مسافرتی اطلاق می گردد. این نوع از زیرانداز ها در ابعاد گوناگونی تولید و به سوی بازار روانه می شود. البته که بهتر می باشد ابعاد آن را در دو متر الی دوازده متر خلاصه کنیم.

بهتر است نام دیگر زیرانداز پلاستیکی را حصیر تاشو گذاریم. چرا که آنها نیز به گونه ای طراحی گردیده اند که از قابلیت تا شدن برخوردار هستند. پس شما می توانید با تا کردن و لوله نمودن این محصول آن را به شکل یک کیف دسته دار درآورده و با گرفتن دسته های طراحی شده برای آن، حمل و نقل را برای خود آسان نمایید. از سویی رنگ بندی زیرانداز ها بسیار متنوع است و رنگ های شاد و جذابی را در بطن خود جای می دهد.

یکی از نکات بسیار مهم در ارتباط با زیرانداز های پلاستیکی قیمت منوط بدان ها است. بنابر سایز یک زیرانداز، قیمت آنها متنوع خواهد بود. برخی موارد دیگر هم در زمان خرید زیرانداز حصیری قابل ملاحظه می باشد که آنها هم از قرار ذیل هستند؛
1- وزن زیرانداز که سبک می باشد یا سنگین.
2- برخورداری از قابلیت شست و شوی آسان.
3- یک تکه بودن زیرانداز و فاقد دوخت میانی.
4- حاوی کیف و یا دسته به منظور جا به جایی سهل تر.
5- شامل ضخامت بالا (ضخامت این قبیل از زیرانداز ها از دو میلی متر شروع شده و تا ده میلی متر موجود می باشد.)

✓ حصیر سنتی تاشو؛

به منظور پیک نیک های دو نفره آن هم در مناطقی که خشک و گرم می باشند، زیرانداز حصیری سنتی می تواند بهترین گزینه به نظر رسد. این قبیل از زیرانداز ها که به واسطه ی برگ های نخل و سایر گیاهان با دستان هنرمند روستاییان تهیه می شود، علاوه بر زیبایی چَشم گیر و منحصر به فرد، تجربه ای فوق العاده و بی نظیر را از طبیعت گردی رقم می زند. برای افرادی که به دنبال خرید ابزار و وسیله های سنتی و اصیل می‌باشند، مایل هستند از ابزارهای سنتی روستاییان حمایت و پشتیبانی نمایند، عاشق تکیه بر وسایل سنتی و دیرینه نیز طبیعی می باشند، خرید حصیر تاشو سنتی پیشنهاد می شود.

حال آن که بهتر است خاطر نشان شویم، زیرانداز های حصیری سنتی دارای یک ایراد هم است و آن هم این می باشد که در مناطق مرطوب و پرباران نمی توان از آنها بهره گرفت. برای نمونه چنانچه که به یک سفر شمال می روید یا آن که شما یک پیک نیک محلی در کناره ی سواحل دریا را انتخاب می کنید. این محصول امکان دارد رطوبت موجود در خاک و گِل را به خود گرفته و پس از مدّتی خراب شود. علاوه بر آن است که این رطوبت نشستن بر روی زیرانداز را کمی با مشکل مواجه می نماید. از سویی به هنگام کثیف شدن محصول شما نمی توانید آن را شست و شو دهید و تنها می توانید آن را با استفاده از یک دستمال کمی مرطوب مقداری جلا ببخشید.

✓ حصیر تاشو داخل چادر؛

هنگامی که از چادر مسافرتی به منظور سفرها و یا طبیعت گردی های خود بهره می گیرید، به یک عدد زیرانداز مناسب به منظور داخل چادر خود نیاز خواهید داشت. حائز اهمیت ترین خصوصیت زیرانداز های داخل چادر ضد آب بودن آن می باشد. علاوه بر آن ویژگی هایی چون عایق سرما و رطوبت بودن و نیز حفظ دمای درون چادر، در بطن این محصول نهفته است. در زمان خرید حصیر تاشو باید ابعاد آن را با داخل چادر خود مقایسه نمایید.

به گونه ای زیرانداز کوچک تر از چادر شما باشد نه آن که بزرگ تر. همچنین زیرانداز میبایست به واسطه ی میخ به زمین وصل شود تا به هنگام باد و نیز طوفان از زمین جدا نشود. این قبیل از زیرانداز ها اغلب در گوشه ی خود قسمی به جهت قرار دادن میخ دارند. این نوع از زیرانداز ها اغلب گرم و نرم می باشند و به جهت استفاده در این موقعیت ها بسیار مطلوب به نظر می رسند.

 

✓ شما می توانید زیرانداز حصیری تاشو پلاستیکی را شست و شو دهید؛

گذشته از جنس و قیمت زیرانداز های مسافرتی، برخورداری از قابلیت شست و شو از جمله ویژگی های بسیار حائز اهمیت یک زیرانداز است. بهتر است خاطر نشان شویم که شما دوستان و مصرف کنندگان عزیز می توانید با خرید این جنس از زیرانداز خیال خود را از بابت شست و شوی آن راحت کنید. چرا که بعد از یک سفری لذّت بخش که این وسیله ی شما کثیف و چرک شده است. می توانید آن را شست و شو داده و برای مسافرت های بعدی خود آن را آماده نمایید.

✓ و در پایان؛

دوستان عزیز ما در این متن از خود سعی کردیم شما را با حصیر تاشو و ویژگی های مربوط بدان آشنا سازیم. حال آن که شما می توانید در صورت خواستار بودن محصول مورد نظر خود را از مجموعه ویرا سفر تهیه نمایید. چرا که این مجموعه با دارا بودن کادری مجرب و حاذق در این مسیر گام گذارده است و بهترین حصیر تاشو را تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X