آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت

 آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت،هر شخص برای مسافرت و سفر به خارج از شهر نیاز به وسایل و لوازم شخصی مهم است .زیرا با مسافرت و اقامت در آن شهر هر شخص به وسایلی احتیاج دارد تا اقامت خود را به خوبی بگذراند.

کسانی که مسافرت زیادی می روند پس از چندین تجربه لیستی از وسایل، آماده دارند که بر اساس آن لیست چمدان خود را آماده می کند. اما برخی از افراد جمع کردن وسایل را یک مشکل بزرگ تلقی می کنند که در نهایت احتمال دارد وسیله ای را فراموش کنند به همراه خود ببرند. شما می توانید با داشتن یک لیست از لوازم مورد نیاز سفر به این مشکل خود پایان دهید. و در هنگام بستن چمدان لیست خود را چک کرده و با خیال راحت چمدان خود را آماده کنید. در ادامه  این مقاله لیست کامل سفر را بیان می کنیم. امیدوارم با داشتن این لیست، وسایلی از قلم نیندازید و با چمدانی کامل به سفر بروید.

آشنایی با وسایل مهم برای مسافرت:

 باید قبل از سفر اطلاعاتی راجع به شهری که به آن سفر می کنید داشته باشید. مثلاً آب و هوای آن منطقه، اقامتگاه، طول مدت اسکان و نوع سفر خود را انتخاب کنید تا بر اساس آن چمدان را آماده کنید.

یکی از مهمترین وسایلی که باید همراه هر شخص باشد مدارک شخصی مانند کارت ملی، شناسنامه، گواهینامه، کارت اعتباری و پول نقد، مدارک بیمه نامه خودرو است.

در زمان مسافرت احتمال دارد به علت تغییر آب و هوا هر شخص دچار بیماری و با مشکل مواجه شود. یکی از مهمترین بخش ها در لیست وسایل سفر لوازم بهداشتی و سلامت است که باید داروهای ضد حساسیت، قرص سرماخوردگی، قرص ضد تهوع، بانداژ، چسب زخم، پد الکلی، قرص های مسکن و ویتامین از جمله کمک های اولیه به شمار می رود.

 هر شخص باید مجموعه ای  از لوازم شخصی و بهداشتی همراه داشته باشد. بهتر است یک لیست مجزا از وسایل شخصی خود یادداشت کنید تا در زمان کوتاه  آن ها را در چمدان خود قرار دهید. این وسایل از جمله عینک آفتابی، حوله، شانه، مسواک و خمیر دندان، لباس راحتی، لباس رسمی، کفش، صندل، کلاه، لیف و صابون، ناخن گیر می باشد.

 انتخاب لباس

جز سخت ترین کارهایی است که در سفر باید انجام داد، جمع آوری لباس طبق شرایط آب و هوای منطقه است.که بر اساس آن لباس های خود را آماده می کنیم. راحت بودن شما در سفر یک مسئله مهم و قابل اهمیت است همچنین لباس هایی که به همراه دارید باید دارای وزن کم باشد تا چمدان را سنگین و فضای آن را اشغال نکند.

امروزه لوازم الکترونیکی در زندگی ما نقش مهمی دارد همچنین گوشی هوشمندی که همراه هر شخص است سفر را راحت تر می کند. تلفن همراه و شارژر آن، پاور بانک، لپ تاپ، دوربین عکاسی از قبیل لوازم الکترونیکی به شمار می رود.

علاوه بر لوازم شخصی که باید در چمدان خود قرار دهید وسایلی برای طبیعت گردی و کمپینگ نیز نیاز است. در طبیعت امکانات شهر و هتل ها وجود ندارد .شما باید در سفر لوازم مورد نیاز برای طبیعت و موقعیت های در پیش رو شما است، داشته باشید. در طبیعت باید لباس مناسب، حجم کم و رنگهای خنثی به همراه داشته باشید. لباس گرم را فراموش نکنید زیرا با ماندن در طبیعت و سپری کردن شب، دمای هوا در پایین آمده و احساس سرما می کنید. کفش باید مناسب بر اساس نوع فعالیت خود همراه داشته باشید برای طبیعت گردی بهتر است کفش های کتانی که وزن بیشتری دارد که مناسب طبیعت بوده استفاده کنید.

 چادر مسافرتی

گاهی با دیدن یک طبیعت بکر و زیبا و یا استراحت در طول مسیر نیاز است شب را در آن مکان اسکان کنید. چادرهای مسافرتی در سایز های مختلف وجود دارد که طبق افراد باید تهیه شود.  اندازه چادر باید طبق تعداد باشد مثلا اگر ۴ نفر هستید باید یک چادر ۶ تا ۸ نفره تهیه کنید تا در آن راحت و جاگیر شوید. پنجره هایی که بر روی آن تعبیه شده  که هر چقدر بیشتر باشد هوای داخل چادر مطبوع تر و نور آن کافی تر است. از چادرهای مسافرتی ضد آب استفاده کنید زیرا در طبیعت احتمال بارندگی وجود دارد. اگر چادر مسافرتی شما یک رویه است باید از یک زیرانداز برای کف آن استفاده کرده تا ناهمواری های زمین را احساس نکنید و مانند یک حفاظ از پارگی کف چادر جلوگیری شود.

زیرانداز

زیرانداز سفری نیز جزو لوازم ضروری در مسافرت به شمار می رود. نوع پوشش از جنس پلاستیک، حصیر، پارچه و برزنت هستند که مانند یک فرش برای نشستن روی زمین کاربرد دارد. این پوشش از کثیف شدن لباس، گردو خاک، خیس و مرطوب شدن جلوگیری می کند همچنین از آن می توانید به عنوان زیر سفره ای و در داخل چادر مسافرتی نیز به کار ببرید. به کمک زیرانداز ها می توان چایی بنوشید، استراحت کنید و غذا میل کنید. وجود فضای باز، برای استراحت مناسب و سطح ضخیم آن از فرو رفتن سنگ در بدن و پایتان جلوگیری می کند. قابل ذکر است که این زیرانداز مانند یک عایق عمل کرده و از انتقال سرما و گرما به بدن شما جلوگیری می کند. اندازهای سفری دارای انواع های متفاوت همچون حصیری که از چوب ساخته می شود و وزن بسیار کمی دارد.

زیرانداز پلاستیکی

 زیرانداز از جنس پلاستیک از نظر بافت شبیه زیرانداز حصیری، اما بجای چوب از پلاستیک استفاده شده است .تفاوت اساسی آن عمر طولانی تری نسبت به حصیری دارد.

 همچنین زیرانداز پارچه ای از جنس پارچه های مقاومی تعبیه شده است . مزیت مهم آن، فضای بسیار کمی را اشغال می کند. اما نشستن بر روی آن ها راحت نیست .یعنی ناهمواری ها که بر روی سطح زمین است به راحتی حس می شود.

 زیرانداز های ضد آب که مانند زیراندازهای پارچه ای، فقط مقداری ضخیم تر می باشد. این زیرانداز ها آب را به خود جذب نکرده و برای سطح های خیس و مرطوب مناسب است. از آن می توانید در مکانهای مانند رودخانه، لب ساحل و دریا استفاده کنید.

زیرانداز های فوق فشرده که فوق العاده نرم و از بافت فشرده تشکیل شده اند، هوای بیشتری را در خود حفظ می کند. این زیرانداز ها در مکان های خشک و در مکان های با ناهمواری استفاده میشود. زیرا ناهمواری ها و سنگ های ریز و درشتی که بر روی سطح زمین وجود دارد را احساس نمی کنید.

 

نکات مهم خرید

 در هنگام خرید زیرانداز باید به این نکات دقت داشته باشید. که زیر انداز باید قابل شستشو، وزن سبک، کیف حمل، ضد آب، نحوه شستن و نظافت آن، اندازه، جنس و وزن آن مهم است.

مزیت های مهم زیرانداز های سفری: مانند یک پوشش محافظ عمل می کند، وزن سبکی نسبت به فرش دارد و حمل راحتی دارد. بعد از سفر، با بروز کثیفی میتوان آن را به راحتی شستشو داد. بافت نرم و مستحکمی که دارند نشستن شما را به راحتی فراهم میکند، از کثیف شدن لباس شما جلوگیری می شود، خاصیت ضد آب بودن آن می توان در هر شرایط آب و هوایی استفاده کرد.

 در هنگام سفر احتمال دارد در شرایطی قرار گرفت که نتوانید خواب راحت داشته باشید. شما با داشتن تشک های مسافرتی می توانید سفر خود را با اطمینان کامل و راحتی مطلق سپری کنید. تشک های مسافرتی به کمک شما می آیند و شما را از شرایط نامساعدی که دارید نجات می دهد. این تشک ها قابل حمل و فضای زیادی را اشغال نمی کند که موجب شده یک نقش مهم در لوازم کالاهای خواب سفری نام برده شود.

 تشک های مسافرتی

یکی دیگر از وسایل مهم برای مسافرت تشک مسافرتی است که دارای انواع طبی و ساده هستند. این تشک ها  بسیار سبک و دارای ضخامت کم است  که در هر قسمتی جا گیر می شود. جنس پارچه تشک های مسافرتی ضد حساسیت و ضد رطوبت هستند. تشک ها در بروز کثیفی قابل شست و شو هستند .الیاف تشک های مسافرتی با کیفیت و قابل شستشو است که هر کدام از آنها مجزا دارای کاور و روپوش مخصوص تولید می شود.

این تشک ها در هنگام استراحت بسیار مناسب و از کمردرد شما جلوگیری می کند. مزایای تشک مسافرتی: حمل راحت، سبک و کم حجم است، جنس پارچه آن ضد حساسیت و برای هر نوع پوستی مناسب است. خاصیت سبک بودن آن به این طور است که از کوچک تا کهن سال می توان آن را به راحتی جابه جا کند. در طرح ها و مدل های گوناگون تولید میشود که طبق سلیقه خود می توانید تهیه کنید.

نگداری تشک ها

برای نگهداری از این تشک ها بعد از هربار استفاده حتما آن را شستشو دهید. برای مراقبت بهتر و طول عمر بیشتر تشک بعد از چند بار استفاده آن را در شستشو دهید. سعی کنید بعد از چند بار استفاده آن را در فضای باز قرار دهید تا منافذ آن از هوای تازه پر شود.

زیرانداز های سفری و تشک های مسافرتی توسط برندهای معتبری تولید و عرضه می شوند. به علت وزن سبک و کار بردی بودن آن مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. قابل ذکر است که قیمت مناسب و از نظر اقتصادی کاملاً مقرون به صرفه است .از نظر جنس میتوان به طور طولانی مدت از آن استفاده کرد. شما می توانید این کالاهای مفید مسافرتی را از ویرا حصیر تهیه کنید. ویرا حصیر جزو کالاهای برند و بهترین لوازم مسافرتی می باشد. داشتن فروشگاه های بزرگ و متنوع تمامی کالاهای مسافرتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.که می توانید به راحتی از آنها خرید کرده و استفاده کنید. پس با یکبار خرید از ویرا حصیر تجربه کاملاً متفاوت کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X