لوازم سفر به کربلا

لوازم سفر به کربلا

لوازم سفر به کربلا

کربلا یکی از مکان های زیارتی بسیار مهم است که برای امام سوم ما شیعیان است، این مکان در کشور عراق واقع شده که سالانه گردشگران و مسافران بسیاری به این کشور سفر می کنند تا بتوانند به زیارت حرم این امام معصوم بروند. برای سفر به این کشور نیازمند مهیا کردن لوازم سفر به کربلا هستند تا بتوانند در طی سفر از آن ها استفاده کنید و توجه داشته باشید که این وسایل می ‌بایست سبک و قابل حمل باشند تا شما دیگر نگرانی در خصوص حمل این نوع وسایل ضروری نداشته باشید.

برای آماده کردن لوازم سفر به کربلا شما عزیزان به یک چک لیست کلی احتیاج دارید تا بتوانید بر اساس آن با توجه به نیاز و شرایط سفرتان، لوازم مورد نیاز خود را جمع آوری کرده و به همراه ببرید. با همراه داشتن لوازم ضروری سفر خیالتان از بابت خرید های غیر ضروری راحت می شود.

در نتیجه ما در این مقاله قصد داریم چک لیست کاملی از لوازم سفر به کربلا به شما ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این چک لیست اقدام به جمع آوری لباس ها و وسایل لازم برای این سفر به یاد ماندنی و زیارتی کنید.

چک لیست وسایل مورد نیاز برای سفر به کربلا

شهر کربلا یکی از پر بازدید ترین شهرها در کشور عراق به حساب می‌ آید که سالیانه میلیون‌ ها زائر داخلی و خارجی از این کشور به زیارت حرم مطهر امام سوم شیعیان امام حسین علیه السلام خواهند رفت.

شما در زمان جمع آوری لوازم سفر به کربلا نیازمند وسایلی می باشید که این وسایل می‌بایست هم به نحوی ضروری باشند و هم کم جا که حمل آنها در کشور غریب برای شما دردسر ساز نباشد. در نتیجه شما می توانید وسایلی همچون:

لباس های مناسب نسبت به آب و هوای آن مکان

ساک دستی کوچک و جادار

کالا های مسافرتی

وسایل مناسب بهداشت فردی

مدارک مورد نیاز

وسایل برای عبادت

و ….

را با خود به همراه داشته باشید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر به کربلا

کالا های مسافرتی جز آن دسته از وسایلی به حساب می‌ آید که در طی سفر به کربلا نیز به طور  حتم مورد استفاده شما واقع می شود. توجه داشته باشید که این کالا ها باید از نظر حجم و وزن در کمترین حالت قرار گیرند تا شما بتوانید به راحتی آن ها را درون کیف یا ماشین های شخصی خود جای دهید و دیگر نگرانی از بابت اشغال فضای بسیار در خصوص این دسته از لوازم نداشته باشید.

در این صورت شما نیازمند وسایلی همچون:

تشک مسافرتی

زیر انداز مسافرتی

پتوی مسافرتی

صندلی مسافرتی

بالش مسافرتی و…

هستید تا بتوانند برای شرایط مختلف از آنها استفاده کنید.

تشک مسافرتی

تشک مسافرتی در واقع یکی از مهم ترین لوازم سفر به کربلا به حساب می آید که در طول مسیر و یا اتراق در بین الحرمین و سایر مکان های زیارتی کاربرد فراوانی خواهد داشت. همچنین شما برای حس آرامش  در خانه ها و یا استراحتگاه های بین راهی نیز می توانید از آنها استفاده کنید.

زیرانداز مسافرتی

شما می ‌توانید از زیر انداز های مسافرتی برای پهن کردن به زیر تشک های مسافرتی، چادر مسافرتی و … استفاده کنید و همچنین  می توانید از زیر انداز های مسافرتی برای پهن نمودن بر زیر وسایل خود برای جلو گیری از نفوذ گرد و خاک و رطوبت استفاده کنید.

در زمان خریداری این وسایل باید توجه داشته باشید که کالا های مسافرتی مورد نظر شما می ‌بایست کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانید مدت زمان طولانی و در سفر های متعدد از آن ها استفاده کنید. در نتیجه شما می توانید از سایت های آنلاین اقدام به خریداری این نوع کالا های مسافرتی در کاربرد نمایید. پیشنهاد ما به شما سایت ویرا حصیر است. سایت ویرا حصیر یکی از نمونه سایت هایی است که می تواند کالاهای با کیفیت و استاندارد را به شما عزیزان ارائه دهد.

ساک های کوچک و جادار

اولین و مهم ترین وسیله ای که شما برای جمع آوری لوازم سفر به کربلا به آن نیازمند هستید ساک دستی است. ساکی یا چمدانی که شما قصد قرار دادن وسایل خود را درون آن دارید، می بایست جا دار، با کیفیت و مطمئن باشد تا نگرانی در طی سفر در خصوص پارگی یا خرابی ساک خود نداشته باشید.

اما اگر شما در حال سفر به کربلا به صورت هوایی هستید، می توانید از چمدان های بزرگتر نیز استفاده کرده و وسایل مد نظر خود را که قبل از سفر با خود به همراه می برید یا وسایلی که در طی سفر خریداری می کنید را درون آن ها قرار دهید.

لباس های مناسب

چنانچه شما قصد جمع آوری لوازم سفر به کربلا را دارید باید توجه کنید که شما می بایست لباس های مناسب فصل را با خود بردارید که در طول سفر نیازمند خرید لباس برای استراحت و یا زیارت نداشته باشید.

به طور مثال برای فصل های تابستان و بهار پینشهاد می شود که از لباس های رنگ روشن و نازک استفاده کنید تا دچار مشکلات پوستی و عرق سوختگی نشوید، اما برعکس  در زمان سفر به کربلا در فصل های سرد سال بهتر است که از لباس های ضخیم، گرم و زمستانی استفاده کنید تا دچار سرماخوردگی و مریضی های مختلف نشوید.

در نتیجه زمانی که شما قصد جمع آوری لباس های تابستانه را دارید، می‌ توانید از لباس هایی همچون:

چادر رنگی

مقنعه

شال رنگی

روسری

هد بند

هد حجابی

تونیک

شلوار راحتی

کفش راحتی تابستانی

مانتو

ساق دست

پیراهن برای برای زیر چادر

و…استفاده بنمایید.

برای جمع آوری لباس های خود برای فصل زمستان می‌ توانید لباس‌ هایی همچون:

پالتو

هودی

بافت

ژاکت

سویشرت

کلاه

دستکش

جوراب های کاموایی

کفش اسپرت

کفش بوت

پیشونی بند

ساق پا و …

استفاده نمایید.

کیف وسایل شخصی و بهداشتی

وسایل شخصی مورد نیاز شما در زمان جمع‌ آوری لوازم سفر به کربلا هرگز نباید فراموش شوند چرا که از هر نظر ضروری می باشند و کاربرد بسیار زیادی نیز دارا هستند. این دسته از وسایل در هر مکانی مورد استفاده شما قرار می گیرند، در نتیجه شما می توانید از لوازم مختلفی مثل:

شامپو کوچیک مسافرتی

صابون

ادکلن

کرم ضد سوختگی

کرم ضد آفتاب

بورس

وازلین

شانه

آینه کوچک

گیره

حوله کوچک دستی

حوله مخصوص حمام

کایت

عینک آفتابی

مرطوب کننده

ماسک

گیره زیر گلویی

عینک طبی

ژل ضد عفونی کننده

و انواع لوازم آرایشی و بهداشتی که به آن ها احتیاج دارید، را با خود به همراه ببرید.

البته توجه فرمایید که شما نسبت به نیاز شخصی خود باید این لوازم را جمع آوری کنید، ممکن است وسایل دیگری نیاز داشته باشید که در اینجا ذکر نشده اما در زمان جمع آوری لوازم سفر به کربلا می بایست درون ساک خود قرار دهید.

مدارک مهم و ضروری

مدارک جز مهم ترین لوازم سفر به کربلا می باشند که شما در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر، می بایست  درون ساک خود قرار دهید.

برای خارج شدن از مرز، خرید بلیط و بسیاری از کار های دیگری که ممکن است بخواهید در کشور عراق انجام دهید، به آن ها نیاز دارید. در نتیجه شما می بایست برای این سفر مدارکی همچون:

پاسپورت

کارت شناسایی

کارت بانکی

پول نقد کشور عراق

سیم کارت کشور عراق

بلیط دریافتی

کارت واکسن

شناسنامه

گذرنامه

را دارا باشید تا بتوانید در طی سفر خود از آن ها استفاده بنمایید.

وسایل مورد نیاز برای عبادت در سفر کربلا

اولین و مهمترین نیازی که برای زیارت و به جای آوردن اعمال واجب و مستحبی در صحن های امامان معصوم به آن ها نیازمند هستید، وسایل مورد نیاز برای عبادت است. وقتی که شما قصد جمع آوری لوازم سفر به کربلا را دارید، می بایست وسایلی همچون:

چادر رنگی تمیز برای نماز

سجاده

جانماز

قرآن کوچک

مفاتیح

تسبیح

صلوات شمار

چادر مشکی

روسری

یک زیر انداز کوچک برای پهن کردن در زیر جانماز خود به همراه داشته باشید.

در این صورت شما می توانید کالا های مسافرتی همچون زیر انداز های مسافرتی جاجیمی و حصیری را در ابعاد کوچک تهیه کنید و برای پهن کردن آن ها بر زیر سجاده استفاده بنمایید.

لوازم سفر به کربلا

وسایل الکترونیکی مورد نیاز

وسایل الکترونیکی جزو مهم ترین و ضروری ترین نیاز های هر مسافر و زائر برای سفر به کشور عراق یا هر کشور دیگری است. در واقع شما می توانید از لوازم الکترونیکی برای ارتباط با دوستان و خویشاوندان، رزرو هتل، تهیه ی بلیط، یافتن مسیر و راه درست، گوش دادن به فایل های صوتی دعاها و زیارت نامه ها، بسیاری موارد دیگر استفاده کنید.

در نتیجه در زمان جمع آوری لوازم سفر به کربلا شما می توانید از لوازم الکترونیکی مختلفی همچون:

گوشی همراه

مسیر یاب

تبلت

هندزفری

پاور بانک

استفاده و از اپلیکیشن های مختلفی برای راهنمایی مسیر در کشور عراق

استفاده نمایید تا بتوانید، آشنایی بیشتری با این کشور و مسیرهای مختلف آن داشته باشید.

کمک های اولیه

بیماری و مریضی یکی از مشکلاتی است که این امکان وجود دارد، برای هر فردی در طی سفر رخ دهند. زمانی که شما عزیزان قصد زیارت حرم های مطهر امام معصومان را در کشور عراق دارید، می بایست در زمان جمع آوری لوازم سفر به کربلا وسایل مختلفی را در جعبه ی کمک های اولیه قرار داده و با خود به همراه ببرید. لوازمی همچون:

چسب زخم

چسب کاغذی

انواع کرم های سوختگی

انواع دارو های مسکن

دارو های سرما خوردگی

چسب بخیه

باند

بتادین

کمپرس آب یخ

و انواع وسایل استریل و …

خرید کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر به کربلا

همانطور که گفته شد شما زائرین عزیز اگر قصد سفر به کشور عراق و شهر کربلا را دارید باید توجه نمایید که نیازمند انواع مختلف کالا های مسافرتی هستید تا بتوانید در طول سفر در شرایط مختلف از آن ها استفاده کنید. این کالا های مسافرتی اعم از تشک مسافرتی و زیرانداز مسافرتی می‌ باشند تا شما بتوانید از این ها برای اتراق کردن در استراحتگاه های بین راهی، در صحن ها و حرم های مختلف استفاده نماید.

برای خرید این کالا ها با بالا ترین میزان کیفیت، ما می توانیم به شما سایت معتبری را معرفی کنیم تا بتوانید به صورت آنلاین و بدون نیاز به خروج از خانه، اقدام به خریداری این وسایل ضروری مورد نیاز خود کنید. این سایت با داشتن وسایل و کالا های با کیفیت همراه با قیمت مناسب و همچنین تضمین کالا، توانسته در ماه‌ های اخیر جزو پر فروش ترین سایت ها در خصوص تولید کالا های مسافرتی نماید. این سایت معتبر سایت ویرا حصیر است که وجود کیفیت بالای کار و میزان رضایت مشتریان باعث شده که میزان فروش و ررضایت این سایت بسیار بالا برود و از سایر رقبا پیشی بگیرد.

سخن پایانی

شما عزیزان می توانید برای ثبت سفارش خود در مورد لوازم ضروری سفر به کربلا از سایت ویرا حصیر بازدید کرده و تمامی محصولات و کالا هایی که در سفر می تواند برای شما ضروری می باشند را مشاهده نمایید و نسبت به نیاز خود بهترین ها را سفارش داده و در حداقل زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X