سفر به آبشار ویسادار

سفر به آبشار ویسادار

سفر به آبشار ویسادار،در رابطه با راهنمای سفر به آبشار ویسادار چه اطلاعاتی دارید؟ آیا میدانید زیباترین جاذبه های رضوانشهر کدام است؟ تمامی افرادی که تصمیم گرفتند تعطیلات خود را به این منطقه شمالی کشور سفر کنند قطعاً می دانند که باید اطلاعاتی به دست بیاورند. این اطلاعات شامل آشنایی با جاذبه های طبیعی، تاریخی و مذهبی این منطقه میباشد. از طرفی باید لوازم ضروری را برای راحتی بیشتر به همراه خود ببرید. هم اکنون سایت ویرا حصیر به عنوان بزرگترین سایت توزیع کننده زیرانداز مسافرتی در ادامه توضیحات کامل تری را در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

راهنمای سفر به آبشار ویسادار

جاذبه های زیبای بسیار زیادی وجود دارد که می‌توان برای تفریح و مسافرت آنها را انتخاب کرد. سفر به شهرهایی که پر از جاذبه های طبیعی است قطعا لذت بیشتری دارد. همیشه مسافران و گردشگران علاقه زیادی به تماشای آبشار دارند. آبشار ویسادار به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان گیلان است. برای سفر به آبشار ویسادار قطعاً بسیاری از افراد تعطیلات خود را برنامه ریزی می کنند.

موقعیت مکانی آبشار

آبشار ویسادار زیباترین آبشار شمالی کشور است که در دل جنگل شمالی گیلان زیبایی خود را به رخ می کشاند. این آبشار که در دل جنگل های شمال است درست در نزدیکی کوههای تالش قرار دارد. آب و هوای مطبوع این منطقه باعث شده تا مسافران بسیار زیادی آبشار ویسادار را برای تفریح و مسافرت انتخاب کنند. این زیباترین جاذبه دیدنی رضوانشهر استان گیلان جزو سومین آبشارهای مرتفع این منطقه شناخته می شود.

ظاهر بسیار زیبا این آبشار که در دل منطقه سرسبز رضوانشهر قرار گرفته باعث جذب مسافران می گردد. این آبشار ۱۵ متر ارتفاع دارد و از روی تخته سنگ های بسیار بلند به داخل حوضچه زیرین سرازیر می شود. دیوار صخره آبشار که به حالت لایه لایه می باشد زیبایی آن را بیشتر می‌کند. این حالت پلکانی تخته سنگ های آبشار به سبب فرسایش تخته سنگ به مرور زمان ایجاد شده است. البته این فرسایش به حالت نیم دایره زیبایی این منطقه را بیشتر می کند.

افرادی که اهل تفریح و گردش هستند قطعاً آبتنی در حوضچه پایین دست این آبشار را نیز دوست دارند. تراکم زیاد درختان اطراف این منطقه و هوای مطبوع آن باعث شده تا زیبایی آن چند برابر شود. آبشار درست از دل جنگل این منطقه جریان دارد. البته این رود درست از دل یک دره‌ای با ارتفاع کم عبور می کند که یک پل چوبی بسیار زیبا بالای آن احداث کرده‌اند.

آبشار ویسادار
آبشار ویسادار سومین آبشار مرتفع در استان گیلان است

جاذبه های مذهبی رضوانشهر

  • برای سفر به آبشار ویسادار قطعاً دوست دارید از دیگر جاذبه های تاریخی طبیعی و حتی مذهبی رضوانشهر نیز دیدن کنید. یکی از پربازدیدترین جاذبه های این منطقه بقعه سید بانو است. این بقعه به عنوان یکی از اماکن تاریخی مذهبی رضوانشهر است که در دارسرای این منطقه قرار دارد. هم اکنون بقعه این بانو در شهر رضوانشهر جزو اماکن مذهبی شناخته می شود. این بقعه دارای معماری بسیار زیبا و عجیبی است. آرامگاه سید بانو با ابعاد ۸ در ۷ یک فضای زیبایی دارای ضریح چوبی و مشبکی میباشد. روی ضریح این بقعه کتیبه ای بسیار زیبایی وجود دارد. این نوشته ها روایت این است که سید بانو از نسب امام موسی کاظم علیه السلام می باشد. از زیبایی های این بقعه میتوان به آرامگاه زیبایی آن اشاره کرد که به عرض ۲ متر است. همچنین یک گنبد طلایی رنگ و کوچک روی آن وجود دارد که زیبایی بقعه را دوچندان می‌کند.

 

  • مسجد اسپیه مزگت یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی رضوانشهر است. این بنای تاریخی با نام مسجد سفید نیز شهرت دارد که از آثار تاریخی آتشکده های زرتشتی می باشد. قدمت این مسجد به دوران پیش از اسلام می رسد. این بنا یک اتاق چهارگوش است که در گذشته برای نگهداری آتش مقدس از آن استفاده می شد. در واقع مردم برای عبادت در گذشته از این اتاق استفاده می کردند. پس از اسلام این محل به عنوان یک مسجد بدون محراب محل عبادت مسلمانان قرار گرفت. بسیاری از افراد معتقدند قدمت این مسجد به زمان ساسانیان و دوران پس از اسلام باز می گردد: اما بسیاری نیز بر این باورند که قدمت این مسجد بسیار زیاد است.

جاذبه های زیبای نزدیک به آبشار ویسادار

  • از زیباییهای تاریخی رضوانشهر می‌توان به پل تاریخی شفارود اشاره کرد. جاذبه های تاریخی بسیار زیادی در منطقه شمالی کشور وجود دارد. پل شفارود نیز به عنوان یکی از کهن‌ترین جاذبه‌های تاریخی رضوانشهر شناخته می‌شود که قدمت آن به دوران قاجار می‌رسد. این پل دارای سبک معماری بسیار باشکوهی است. درواقع از پایه هایی تشکیل می‌شود که در دو طرف پل به صورت مخروطی قرار دارد. البته آجرهای به کار برده شده در ساخت این پل به شکل افقی هستند. آجر و ساروج به عنوان مصالح اصلی ساخت پل شفارود به شمار می‌رود. این پل دارای یک طاقه زیبایی است که در بالا و پایین ارتفاع آن به یک متر می رسد.

اگر چه در طول تاریخ آسیب های بسیار زیادی به این پل وارد شده اما پس از بازسازی های صورت گرفته هنوز هم پس از گذشت سالها شاهد زیبایی این پل بی‌نظیر تاریخی هستیم که در منطقه پونل قرار دارد. اگر عزم سفر به رضوانشهر کرده‌اید حتما این پل تاریخی زیبا و باشکوه را نیز به تماشا بنشینید.

  • از زیباییهای رضوانشهر می‌توان به گورستان پرن پرن وسکه اشاره کرد. این جاذبه تاریخی و گردشگری در مسیر روستای بهشتی ارده قرار دارد. گورستان وسکه قدمت بسیار طولانی داشته و بسیاری بر این باورند قدمت این گورستان ۵۰۰ سال میباشد. سنگ قبرهای موجود در این گورستان بسیار ارزشمند و اما عجیب هستند. سنگ قبرهای گورستان وسکه به عنوان کتاب های تاریخی در دل زمین نقش بسته است. نقش و نگارهای این سنگ قبرها زیبایی فوق العاده خاصی دارد که باعث شده گردشگران زیادی جذب این منطقه شوند. شاید برای بسیاری از مسافران تماشای گورستان چندان خوشایند نباشد. افراد علاقه مندان به تاریخ قطعاً می دانند که این گورستان جزو مکان های تاریخی است که سنگ قبر های آن دارای اشکال و نوشته های تاریخی زیادی است.

گیسوم زیباترین پارک جنگلی شمالی

پارک جنگلی گیسوم یکی از زیباترین و بی نظیر ترین جاذبه های طبیعی شهرستان رضوانشهر استان گیلان است. این جاذبه طبیعی باشکوه نزدیکترین جاذبه به آبشار ویسادار می باشد. برای سفر به آبشار ویسادار تمامی مسافران به تماشای پارک جنگلی گیسوم نیز می رود. این پارک جنگلی به نام پارک جنگلی دکتر درستکار نیز شهرت دارد که در ۱۴ کیلومتری رضوانشهر و در شهر تالش قرار دارد. این پارک جنگلی یک پوشش سر سبز جنگلی بسیار باشکوه و حیرت انگیز است که در قسمت غربی جاده انزلی آستارا میباشد. امکانات رفاهی و تفریحی بسیار زیادی در سرتاسر این پارک جنگلی به چشم می خورد. همچنین سکوگاه های زیادی به همراه آلاچیق جهت استراحت کردن در این منطقه است. جاده ای که از دل این پارک عبور می کند راه دریای خزر را پیش رو دارد.

انبوه زیادی از درختان سرسبز و بلند قامت زیبایی این منطقه را بیشتر میکند: چه بسا این که این پوشش جنگلی به دریا ختم می شود. قدم زدن در دل این طبیعت سرسبز سر به فلک کشیده بسیار لذت بخش است. شما می‌توانید گونه‌های جانوری بسیار زیبای بی نظیری چون بزکوهی، خرس قهوه ای، پلنگ و همچنین گرگ را در این منطقه ببینید. این پارک در مسیر رشت به آستارا قرار دارد. شما می توانید با طی کردن ۲۳ کیلومتر مسافت پس از تونل به پارک جنگلی گیسوم وارد شوید. به طور کلی می‌توان گفت پارک جنگلی گیسوم در ۱۸ کیلومتری جاده تالش انزلی استان گیلان قرار دارد. تمامی مسافران و گردشگران از این منطقه پر از آرامش و سرسبز دیدن می کنند. قطعاً که لذت بخش ترین لحظه هارا با قدم زدن در طبیعت سرسبز و سربه فلک کشیده جنگل گیسو خواهید داشت.

لوازم ضروری سفر به آبشار ویسادار

همانگونه که اشاره شد, آبشار ویسادار به عنوان زیباترین آبشارهای شمالی کشور برای گردش و تفریح است. این آبشار که در زبان محلی به نام سایه درخت بید است جزو زیباترین جاذبه‌های رضوانشهر به شمار می رود. دلیل نامگذاری این آبشار به سبب حضور درختان بید بسیار زیادی است که یک پوشش جنگلی زیبایی را ایجاد می‌کند. ویسادار به عنوان اصلی ترین مقصد گردشگری بسیاری از مسافران گیلان و رضوانشهر است. این آبشار در دل جنگل و درست در مسیر رودخانه لمیر می باشد.

برای دسترسی به آبشار ویسادار بایستی مسیر رضوانشهر را طی کنید. درست در ۱۶ کیلومتری پره‌سر و دهستان ارده روستای اوویار می توانید شاهد زیبایی آبشار ویسادار باشید. گیلان به عنوان یکی از استان های زیبای شمالی دارای آب و هوای معتدل است. این آبشار در دل کوههای بلند گیلان قرار گرفته و دارای تابستانی گرم با آب و هوای مطبوع می باشد. برای سفر به گیلان تابستان بهترین زمان خواهد بود.

البته بسیاری از افراد نیز اواخر بهار و اوایل پاییز را برای سفر به این منطقه انتخاب می کنند: چرا که پر از لذت و شگفتی است. از مهم ترین نکات سفر به آبشار ویسادار به همراه داشتن لوازم ضروری می باشد. قطعاً تمامی مسافران دوست دارند در دل این طبیعت بسیار بکر و سرسبز ساعت ها حضور پیدا کنند. پس از ساعت ها گشت و گذار و آبتنی در حوضچه این آبشار باشکوه و زیبا نیاز به استراحت دارید. چه بسا این که پیاده روی در دل جنگل سرسبز اطراف آبشار بسیار خواستنی است. لوازم ضروری چون زیر انداز، میز مسافرتی، صندلی مسافرتی، لباس مخصوص و غیره همگی بایستی با رعایت نکات مهم انتخاب شوند. این لوازم را می توانید از بزرگترین مجموعه معتبر یعنی سایت ویرا حصیر به صورت آنلاین تهیه کنید. قیمت انواع زیر اندازهای این مجموعه بسیار ارزان است.

زیرانداز جاجیمی بهترین وسیله سفر

برای سفر به آبشار ویسادار نیاز به لوازم ضروری بسیار زیادی است. هر یک از انواع لوازم ضروری سفر میتواند راحتی حین سفر شما را بیشتر یا فراهم کند. زیرانداز جاجیمی یکی از انواع لوازم ضروری سفر محسوب می شود. زیرانداز خود به عنوان مهمترین وسیله برای سفر است که جهت نشستن و استراحت کردن پس از پیاده روی طولانی می توانید از آن استفاده کنید.

این زیر انداز ها از متریال های بسیار متنوع و حتی ترکیبی از چند متریال میتوانند باشند. اما زیراندازهای جاجیمی بهترین زیرانداز برای استراحت کردن در دل طبیعت است. این پوشش پارچه ای که روی زمین قرار می گیرد مانع از کثیف شدن لباس های شما و گرفتن خاک و خاشاک می شود. حال اینکه جنس زیر انداز نیز روی این مسئله تاثیر بسیار زیادی دارد. همچنین ممکن است مکانی که شما برای استراحت انتخاب کرده‌اید پر از سنگریزه های ریز و درشت بسیار زیادی باشد.

از این رو این زیر انداز بایستی دارای چنان ضخامت انعطاف و نرمی باشد تا راحتی حین نشستن برای شما فراهم گردد. همیشه برای خرید بهترین زیر انداز باید به نکات بسیار زیادی توجه کرد. وزن زیر انداز مهم ترین پارامتری است که برای خرید و انتخاب بهترین باید مورد بررسی قرار بگیرد. برای سفر به آبشار ویسادار و هر منطقه نیاز به یک زیر اندازه بسیار مناسب نرم و لطیف دارید. هر چقدر وزن زیر انداز سبکتر باشد راحتی حمل و نقل آن نیز بیشتر خواهد بود. از طرفی بسیاری از زیر انداز های جاجیمی را میتوان در ابعاد بسیار کوچک تری تا نمود و کم حجم شدن زیرانداز باعث میشود تا فضای بسیار کمتری را نیز اشغال کند. اگرچه نکات بسیار زیادی برای انتخاب بهترین زیرانداز جاجیمی وجود دارد اما شما با مراجعه به سایت ویرا حصیر به راحتی بهترین آن را انتخاب خواهید نمود.

زیرانداز حصیری

اگر اهل گردش و تفریح باشید حتماً می دانید که برای سفر به آبشار ویسادار و تمامی مناطق باید لوازم ضروری به همراه داشته باشید. لوازم ضروری شامل محصولات بسیار زیادی می شود. زیرانداز حصیری به عنوان یکی از زیر انداز های بسیار مناسب برای سفر است. این زیر انداز ها امروزه با سطح کیفیت فوق العاده بالایی تولید می شوند. زیرانداز های حصیری به گونه ای هستند که می توانید به راحتی آن ها را شست و شو دهید. علاوه بر شستشوی راحت زیرانداز های حصیری در سریعترین زمان ممکن خشک خواهند شد. بسیاری از متریال ها در اثر شستشوی مداوم آسیب می‌بینند اما زیراندازهای حصیری هرگز چنین نیستند. ضدآب بودن به عنوان مهمترین پارامتر ای است که باعث افزایش سطح خرید زیرانداز های حصیری می شود. از طرفی قیمت این زیرانداز ها بسیار مقرون به صرفه است.

مزایای زیرانداز حصیری

قیمت مقرون به صرفه را از هر مجموعه نمی توانید به دست بیاورید بلکه با مراجعه به برخی از مراکز قابل اعتماد امکان خرید اقتصادی وجود دارد. ویرا حصیر بهترین زیرانداز های حصیری را با تنوع زیادی از نظر ابعاد، رنگ و برند در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد. کیفیت و قیمت زیر انداز های این مجموعه کاملا اقتصادی هستند.

این زیر انداز ها از الیاف مصنوعی و طبیعی ترکیب شده اند. جنس لایه زیرین بسیاری از زیر انداز ها از برزنت ضد آب است و مجهز به یک کاور مخصوص هستند. سبک بودن، انعطاف و زیبایی جزو مهمترین مزایای این زیر انداز ها به شمار میرود. از طرفی باز و بسته کردن زیر انداز و حالت جمع شدن آن که به صورت یک ساک دستی است. دستگیره های نخی حمل و نقل زیرانداز را بسیار راحت تر می کند. بد نیست بدانید این زیرانداز ها در طرح های سنتی و غیره وجود دارند.

زیرانداز حصیری در سفر به آبشار ویسادار
زیرانداز حصیری وسیله پرکاربرد در سفر به آبشار ویسادار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X