روستای واریان و سفر به آن

روستای واریان

  راهنمای سفر به روستای واریان

برای سفر به روستای واریان یا هر یک از مناطق روستایی دیگر باید مطابق راهنمای سفر عمل کنید. این راهنما در برگیرنده بایدها و نبایدهایی است که برای سفر شما تعیین می شود. در واقع با رعایت این نکات مهم سفری خاطره انگیز برای خود می سازید. از مهمترین نکاتی که برای سفر باید به آن توجه داشت شلوغ نکردن برنامه سفری خود است. اگرچه در این منطقه روستا و حتی مناطق اطراف آن جاذبه های بسیار زیادی وجود دارد، اما شما ضروری نیست تا برای تماشای تمامی آن ها روزهای سفر خود را شلوغ کنید. می توانید برای دیدن این جاذبه ها چندین سفر متعدد برای خود داشته باشید. قطعا که برنامه ریزی شلوغ استرس شما را بیشتر کرده و لذت سفر را نیز می‌کاهد.

 

از طرفی برای اینکه فضای چمدان شما شلوغ نباشد،تمامی لباس و حتی لوازم مورد نیاز خود را به صورت مرتب و تا کرده داخل چمدان قرار دهید. همچنین قبل از پا گذاشتن به هر منطقه‌ای ابتدا در رابطه با فرهنگ و آداب و رسوم آنها اطلاعاتی به دست بیاورید. ممکن است برخی از مناطق کشور دارای فرهنگ های خاصی باشد که شما از آنها اطلاع نداشته و با برخوردهای یا رفتارهای ناشایست باعث بی احترامی به آنها شوید. همچنین بایستی از تمامی مدارک سفر یا مدارک شناسایی خود یک کپی به همراه خود داشته باشید، چرا که ممکن است در مواقع ضروری از آنها استفاده کنید. به طور کلی برای سفر به هر منطقه ای به همراه بردن لوازم شخصی و مدارک شخصی الزامی است. قطعه این مدارک اگر با وسیله نقلیه عمومی سفر کرده باشید ضروری است. حتی سفر با لوازم نقلیه عمومی مستلزم رعایت نکات بسیار زیادی میباشد که بایستی به بررسی آنها نیز بپردازید.

روستای واریان
روستای واریان در بخش شرقی سد امیر کبیر قرار دارد.

موقعیت روستا واریان

واریان خاص ترین، شگفت انگیزترین و زیباترین روستای کرج است. برای سفر به واریان پایتخت‌نشینان بیشتر برنامه ریزی میکنند. این روستا در نزدیکی دریاچه سد کرج قرار دارد. در واقع سد کرج کنونی جایگاه اصلی روستای واریان بود که پس از ساخت آن اهالی روستا به قسمت های بالاتر کوچ کرده اند. واریان پر از زیبایی  هیجان و لذت است و به همین سبب افراد زیادی برای تفریح این منطقه را انتخاب می کنند. به طور کلی این روستای مرموز به عنوان یکی از روستاهای آبی و بینظیر با آب و هوای مطلوب می‌باشد. برای دسترسی به این روستا تنها باید توسط قایق ها حرکت کنید، چرا که مسیر روستا را آب با عمق زیادی فرا گرفته است. واریان را به عنوان نگین سبز و خوش آب و هوای منطقه کرج می شناسند که به دور از آلودگی هوا مکان لذت بخشی برای سفر خواهد بود.

دریاچه واریان

دریاچه این روستا همانند نگین فیروزه ای در دل منطقه کوهستانی خوش می درخشد. این روستا که از زیباترین مناطق شهرستان کرج است، در قسمت شرق سد امیرکبیر یا سد کرج قرار دارد. واریان در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس و دو کیلومتری پلیس راه کرج-چالوس است. در این روستا جاذبه های طبیعی فراوانی هستند که می توانید از آن ها نهایت لذت را ببرید.

اگر از پایتخت عزم سفر کرده‌اید بد نیست بدانید این روستا در ۶۶ کیلومتری تهران است. اما رفتن به روستا بدون مجوز ممنوع و از شرایط وارد شدن به روستا، شما بایستی یکی از اهالی واریان بوده یا اینکه خانه یا ملکی در این منطقه داشته باشید. حتی مسافران نیز بایستی قبل از ورود مجوز و اجازه ورود به منطقه حفاظت شده را بگیرند. هیچ یک از مسافران نیز نمی توانند در این روستا اقامت داشته باشند، مگر اینکه به عنوان مهمان یکی از اهالی روستا وارد خانه های آنها شوند.

دسترسی به روستای واریان

افرادی که قصد سفر به روستای واریان دارند، می‌دانند که این روستا را با نام دهکده زیبای کرج نیز می شناسند. در واقع این روستا به عنوان تنها روستای آبی کشور است که زیبایی آن فوق‌العاده زیبا و قابل توجه است. برای دسترسی به این روستا باید سوار قایق شد. روستا در ۲۵ کیلومتری جاده چالوس و در نزدیکی پلیس راه کرج-چالوس می باشد. افرادی که میخواهند به روستا سفر کنند بایستی از قسمت آزادراه تهران-کرج مسیر خود را بپیمایند. در نتیجه بعد از گذشت پل فردیس و خروجی سمت راست به مسیر جاده چالوس می رسند. با طی کردن ۲۵ کیلومتر مسافت به سد امیرکبیر یا سد کرج خواهند رسید.  در همین نزدیکی قایق هایی را می بینید که روی آب شناور هستند، در نتیجه توسط همین قایق ها و البته با داشتن مجوز می توانید وارد روستا شوید.

جاذبه های زیبای روستای واریان

هر یک از مناطق کشور دارای جاذبه‌های هستند اما زیبایی جاذبه طبیعت اطراف آب و هوا و شرایط آن نیز برای انتخاب و سفر مهم است. دریاچه سد امیرکبیر به عنوان زیباترین دریاچه های عالی در یک منطقه خوش آب و هوا قرار دارد. این دریاچه در دل منطقه کوهستانی و زیبا است. این سد که با نام سد امیرکبیر شهرت گرفته یکی از جذاب ترین تفریحات واریان به شمار می‌رود. در پشت سد دریاچه ای بسیار بزرگ قرار گرفته که مکان مناسبی برای گردشگری است. تفریحات آبی زیادی وجود دارد که لذت سفر را برای شما بیشتر می کند. آب و هوای این منطقه بسیار مطبوع  است‌. طبیعت این منطقه بسیار بکر و زیبا بوده و برای گردشگری مکان مناسبی خواهد بود.

قلعه شاه دژ

قله شاه دژ از زیباترین جاذبه های این منطقه به شمار می رود. این قله ۲۸۰۳ متر ارتفاع دارد و به عنوان بلندترین قله این منطقه است. برای صخره نوردی این قله مکان مناسبی می باشد. این جاذبه زیبا با ارتفاع بلند جزو شگفت انگیزترین منظره این منطقه است. تورهای کوهنوردی بسیار زیادی مسیر حرکت خود را از این منطقه و البته روستای واریان شروع می کنند. قلعه سنگی در فصل بهار پر از رودها و چشمه های فصلی زیادی است که طبیعت آن را زیباتر جلوه می‌دهد. جدا از این قله حتی کوههای بسیار زیادی اطراف روستای واریان را فرا گرفته اند. از بالای قله شاهدژ وقتی به طبیعت بی نظیر روستای واریان چشم میدوزید بهشتی بی نظیر و تکرار نشدنی را روی طبیعت بکر این منطقه می بینید.

قطعا که سوژه های بسیار زیادی از دریاچه سد و زیبایی روستای واریان از بالای این قله مرتفع برای عکاسی وجود دارد. حال اینکه کوهپیمایی و پیاده روی در منطقه اطراف روستا به ویژه در فصل بهار و تابستان بسیار لذت بخش است. حتی آبشارهای فصلی بسیار زیادی را نیز در این زمان مشاهده خواهید نمود.

نزدیکترین جاذبه زیبا به روستای واریان

واریان به‌عنوان یکی از روستاهای زیبای کرج است. برای سفر به روستای واریان جاذبه های بسیار دیگری نیز در این منطقه هستند که می‌تواند سوژه طبیعت گردی شما مسافران عزیز باشد. روستای برغان یکی از روستاهای دیدنی و جذاب استان البرز به شمار می رود. هم اکنون روستا به عنوان اصلی ترین و مهم ترین جاذبه گردشگری کرج است. برغان در ۱۳ کیلومتری کرج و در یک دره های عمیق و زیبا قرار دارد. برغان جزو مناطق شهرستان ساوجبلاغ است و از کرج تا این روستا ۴۰ دقیقه زمان خواهد بود. این روستا آب و هوای معتدل در بهار و تابستان و در پاییز و زمستان آب و هوای سرد دارد. وجود رودخانه های زیادی نظیر شاهرود و سنج زیبایی این روستا را قابل توجه تر می کند. این رودخانه ها از کوه البرز مرکزی تغذیه شده و از دل این منطقه گذر دارد.

قطعاً که صدای جوش و خروش آب چشمه و رودخانه های فصلی و دائمی باعث آرامش خاص هر منطقه‌ای خواهد شد. مردم این روستا به باغداری، دامداری و زراعت مشغول هستند. صیفی جات، آلبالو و گیلاس محصول خاص روستا به شمار می‌رود. البته غلات روستای برغان نیز شهرت بسیار زیادی دارد. فرآورده‌های دامی لبنی و عسل برغان نیز مشهور است. اما می توانید از غذاهای محلی چون دیزی محلی، فسنجان و کباب های مختلف این روستا مزه کرده و نوش جان کنید.

روستای ارنگه و طبیعت بکر آن

سفر به روستای واریان برای تمامی مسافران لذت بخش است. اما در نزدیکی این روستا جاذبه‌های طبیعی و روستاهای دیگری نیز هستند. روستای ارنگه به عنوان زیباترین روستای کرج نزدیک به روستای واریان است. این روستا در جاده چالوس قرار دارد و همچنین زیبایی جاده چالوس نیز به زیبایی های این روستا می‌افزاید. در ۱۸ متری جاده چالوس به تابلوی روستای ارنگه میرسید که از طریق یک جاده فرعی به این روستا خواهید رسید.  انتهای جاده روستایی را می‌بینید که دارای طبیعت ای فوق العاده بکر و زیبا است. در این طبیعت بی نظیر آثار طبیعی و تاریخی زیادی به چشم می خورد. قبرهای قدیمی در قبرستان تاریخی این روستا وجود دارد که متعلق به دوران زرتشت است.

همچنین این درختان همچون حوض های پر از آب، رودها، رودخانه های فصلی و وجود نیمکت های آبی، زیبایی این منطقه را بیشتر میکند. آبشار هفت چشمه یا ۷۴ به عنوان جاذبه های فوق العاده رویایی و لذت بخش روستای ارنگه به شمار می رود. همچنین تپه های زیادی در این روستا هستند که متعلق به زمان زرتشتیان می باشد. باغ های سرسبز، طبیعت خاص و آب و هوای مطبوع این روستا بیش از هر جاذبه تاریخی فرهنگی مورد توجه مسافران است.

لوازم ضروری سفر به روستای واریان

تشک مسافرتی این روزها با استقبال بسیار زیادی مواجه است. این تشکها مناسب سفر شما دوست گرامی طراحی شده اند. برای سفر به روستای واریان می‌توانید یکی از بهترین تشک های سفری را با مشخصات عالی تهیه کنید. دقت داشته باشید که این تشک ها در مقایسه با تشک های سنتی ظرافت دارند. حال اینکه تشک‌های سفری با وزن کمتر و البته حجم کمتر تولید شده با این حساب می توان گفت جابجایی تشک سفری راحت تر است.

اما این تشک ها در مدل های تک نفره و دونفره تولید و ارز می‌شوند، پس هنگام خرید یک تشک سفری به تک نفره یا دو نفره بودن آن توجه داشته باشید. معمولا مدل های دو نفره هم ابعاد بیشتر و هم ظرفیت بیشتری دارند. اما همین تشک سفری دو نفره در مقایسه با تشک تک نفره قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. از آنجایی که تشک تک نفره فضای کمی را اشغال می‌کند بیشتر محبوبیت دارد.

امروز تشک سفری با امکانات و مزایای بسیار زیادی روانه بازار می‌شود. برخی از این تشک‌ها مجهز به کاورهای ضد آب هستند اما با وجود دستگیره های این کاور می توانید به راحتی آنها را حمل و نقل کنید. در ساخت تشک های نسل جدید سفری به جای الیاف پنبه از اسفنج های سبک تر استفاده خواهند نمود که باعث کاهش وزن و عدم ایجاد حساسیت میشود. توجه داشته باشید که این تشک ها را می‌توانید در تمامی شرایط استفاده کنید چرا که دچار نم زدگی و پوسیدگی نخواهد شد. این تشک ها علاوه بر کیفیت بالا و وزن سبک دارای قیمت مناسبی هستند‌. امروزه در بیشتر هتل ها و در خانه ها برای مهمان از این تشک ها استفاده می کنند. سایت ویرا حصیر بهترین تشک های مسافرتی را با قیمت ارزان به دست شما مشتریان عزیز خواهد رساند.

تشک مسافرتی

استراحت در دل طبیعت با بهترین زیرانداز سفری

خرید زیرانداز حصیری به عنوان یکی از لوازم مهم برای سفر به روستای واریان می‌باشد. همانگونه که از نام آن ها پیداست از جنس حصیر پلاستیکی بافته شده است. قطعا الیاف پلاستیکی انعطاف پذیری بالایی دارند و همچنین طول عمر آنها نیز زیاد می‌باشد. از طرفی این الیاف ضد آب و رطوبت هستند که می توانید در هر شرایط محیطی بدون هیچ دغدغه و نگرانی از آنها استفاده کنید. سبک بودن و جابجایی راحت به عنوان مهمترین مزیت زیرانداز ها به شمار می رود. برای نشستن روی زمین می توانید از این زیراندازهای با کیفیت استفاده کنید. مناسب بودن قیمت و عالی بودن کیفیت زیراندازهای حصیری باعث افزایش سطح فروش آنها می‌شود. این زیر اندازها نیز در ظرفیت های ۶ نفره، دو نفره و ۱۲ نفره به تولید می‌رسند. از مزایای زیراندازها می‌توان به کاورهای دسته دار آنها اشاره کرد و همچنین که قابل شستشو هستند.

جنس زیرانداز سفری

این محصول دارای رنگبندی متفاوت می باشد و آنها را از پلاستیک مواد تازه تهیه می کنند. وزن زیرانداز کم و ابعاد آن ها نیز در مقایسه با ظرفیت انتخابی شما متفاوت خواهد بود. برای پیک نیک و یا مسافرتی لذتبخش به همراه بردن یکی از زیرانداز های با کیفیت توصیه می شود. لازم به ذکر است که الیاف زیراندازها ریز بافت بوده و البته دوام و طول عمر آنها نیز افزایش پیدا میکند.

سایت ویرا حصیر هم اکنون یکی از تولیدکنندگان مطرح زیراندازهای حصیر پلاستیکی در بازار است. می‌توانید بهترین زیراندازهای پیک نیک و مسافرت خود را از این مجموعه معتبر انتخاب کنید. قیمت تمامی زیراندازهای این مجموعه ارزان هستند و اما کیفیت محصولات آن ضد آب و عالی خواهد بود.  لازم به ذکر است که زیراندازها قابل شستشو هستند و با توجه به کم حجم بودن و وزن می توانید به راحتی آنها را شستشو دهید. همچنین در زمان بسیار کمی نیز خشک خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X