انواع زیرانداز مسافرتی

انواع زیرانداز مسافرتی

زیرانداز مسافرتی چیست؟

زمانی که قصد سفر دارید، اولین وسیله که باید به همراه داشته باشید، یکی از انواع زیرانداز مسافرتی است. زیراندازهای مسافرتی همان چیزی است، که برای نشستن، استراحت، غذاخوردن، یا آفتاب گرفتن در ساحل نیاز دارید. زیراندازهای مسافرتی انواع بسیار متنوعی دارند، که با توجه به مکانی که قصد سفر دارید، و نیازهای خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. در اینجا ویرا حصیر به معرفی انواع زیرانداز مسافرتی و نکته های مهم برای انتخاب بهترین نوع زیرانداز پرداخته است.

انواع زیرانداز مسافرتی

همانطور که گفته شد، انواع زیرانداز مسافرتی بسیار متنوعی وجود دارد، که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. با توجه به مکان سفر و نیازهای خود باید بهترین نوع زیرانداز را انتخاب کنید. در اینجا ویرا حصیر شما را با انواع مختلف زیرانداز مسافرتی آشنا می کند. و ویژگی های هر یک را برای شما آورده است. زیراندازهای مسافرتی معمولاً در یکی از سه نوع ساخت متفاوت زیراندازهای فومی، پارچه ای، برزنتی هستند. انواع مختلف دیگری هم وجود دارد، که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 • زیرانداز حصیری

یکی از انواع زیرانداز مسافرتی پر طرفدار، زیرانداز حصیری است. این نوع زیرانداز بافتی همانند حصیر دارد، از جنس پلاستیک است. مناسب برای استفاده در هر مکانی از جمله: ساحل، جنگل، جاده است. این نوع زیرانداز به آسانی تمیز می شود، و آلودگی و کثیفی را به خود نمی گیرد. همچنین دارای دو دسته و قلابی برای تاشدن و جمع آوری آسان است، که در کنار دیگر وسایل ها به راحتی جا بگیرد. وزن زیرانداز حصیری بسیار سبک است، به همین دلیل حمل آن نیز بسیار آسان است. این نوع زیرانداز را در اندازه های مختلف برای استفاده 2 تا 9 نفر می توانید تهیه کنید. همچنین باید گفت قیمت زیرانداز مسافرتی حصیری بسیار ارزان و مقرون به صرفه است.

 • زیرانداز پارچه ای

زیرانداز پارچه نیز یکی از انواع زیرانداز مسافرتی است. این نوع زیرانداز برای استفاده در مکان های صاف و همراه و خشک مناسب است. زیرا همانطور که می دانید، پارچه به آسانی خیس می شود، و در هنگام نشستن بر روی سطح های ناهموار، می تواند، بسیار آزاردهنده باشد. این نوع زیراندازها به آسانی کثیف می شوند، اما قابل شستوشوی دستی و ماشینی هستند. قیمت زیرانداز پارچه ای نیز بسیار مقرون به صرفه است، و می توانید، در اندازهای مختلف آن ها را تهیه کنید.

 

 • زیراندازهای فومی

این نوع زیراندازها سبک هستند، اما فضای بیشتری را نسبت به سایر گزینه ها اشغال می کنند. اینها هوا را در کف به دام می اندازند و از شما در برابر زمین سرد محافظت می کنند. این نوع زیرانداز از سلول‌های هوای بسته ساخته شده‌اند، این باعث می‌شود آنها بسیار سفت‌تر و گزینه‌ای بالقوه ناراحت‌کننده‌تر باشند. به همین دلیل تا نمی شوند، و فضای بسیاری برای نگهداری نیاز دارد.

 • زیرانداز باد شونده

زیراندازهای باد شونده که در داخل از فوم بسته بندی شده در داخل یک پوسته هواساز تشکیل شده اند. هنگام باز شدن، از دریچه هوا را جذب می کنند و باعث انبساط کف می شوند. با توجه به نوع فوم مورد استفاده قابل تراکم هستند و راحت تر از زیرانداز های فومی بسته و نگهداری می شوند. سطح راحتی و عایق ارائه شده به مقدار فوم استفاده شده در داخل ای نوع زیرانداز بستگی دارد. که معمولاً هر چه راحتی بیشتر از این نوع زیرانداز بخواهید، باعث افزایش هزینه می شود. زیراندازهای باد شونده به دلیل ماهیت سبک وزن اما قابل تراکم خود، در عین حال که عایق موثری را ارائه می دهند، محبوب ترین انواع زیرانداز مسافرتی می باشند.

نحوه انتخاب زیرانداز مسافرتی

استفاده از زیرانداز مسافرتی واضح است، اما نوع سفر که قصد انجام آن را دارید، در تصمیم گیری برای انتخاب یکی از انواع زیرانداز مسافرتی مورد نیاز نقش بسیار مهمی دارد. اگر در حال سفر با ماشین هستید، زیرانداز سبک وزن و جمع و جور لزوماً مهم نیست، زیرا نیازی نیست زیرانداز را خود حمل کنید. از طرف دیگر، سفر با کوله‌پشتی به وسایل سبک و جمع و جور نیاز دارد، بنابراین زیراندازی سبک و مناسب برای آن ضروری است. انواع زیرانداز مسافرتی مناسب برای محیط ایده آل و کاربرد مورد نظر خود را دارند، بنابراین عاقلانه انتخاب کنید، تا مطمئن شوید که بهترین نوع زیرانداز مسافرتی را داشته باشید.

 • سفر با ماشین

درست حدس زدید، سفر با ماشین عموماً محدودیت وزن و اندازه ندارد، بنابراین می توانید راحت ترین زیرانداز موجود در بازار را انتخاب کنید. از بین زیراندازهای خود باد شونده یا زیراندازهای ضخیم برای راحت تر نشستن را انتخاب کنید.

 • سفر با کوله‌پشتی یا دوچرخه

همانطور که انتظار دارید، یک زیرانداز سبک و جمع و جور برای هر نوع کوله پشتی یا سفری که وسایل خود را روی پشت خود حمل می کنید ایده آل است. برای این منظور، زیرانداز حصیری بهترین انتخاب شماست، مگر اینکه بتوانید یک زیرانداز بادی سبک وزن نیز پیدا کنید. شما باید زیراندازی را انتخاب کنید، که راحتی و سبکی را در اندازه ای جمع و جور به شما ارائه دهد.

 • سفر در فصل زمستانی

برای کسانی که اجازه نمی‌دهند، فصل برفی لذت یک سفر را از بیین ببرد. یک انواع زیرانداز مسافرتی عایق‌بندی شده ضروری است. شما می توانید، یک زیرانداز بادی یا فومی انتخاب کنید، اما بسیار مهم است که عایق باشد و برای دمایی که در آن سفر خواهید کرد، مناسب باشد. برخی از زیراندازها دارای عایق مصنوعی هستند، در حالی که برخی دیگر دارای عایق هستند. زیرانداز با عایق زیرین بیشترین گرما را ارائه می دهد، اگرچه ممکن است، در آب و هوای مرطوب به خوبی عایق های مصنوعی عمل نکند، بنابراین ابتدا تحقیق کنید.

ویژگی های یک زیرانداز مسافرتی خوب

در هنگام خرید یک زیرانداز با انواع زیرانداز مسافرتی برخورد خواهید، کرد، که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. اما در این بین برای انتخاب بهترین نوع زیرانداز مسافرتی به طور کلی یکسری از ویژگی را در نظر بگیرید. در اینجا ویرا حصیر ویژگی های یک زیرانداز خوب را برای راهنمایی بیشتر شما آورده است.

 1. اندازه در زمان استفاده

زیراندازها در اندازهای متفاوت و طول ها و عرض های مختلفی وجود دارند. اگر تعداد افرادی که می خواهید، از زیرانداز استفاده کنند، کم است. گزینه های طول و عرض کوچکی وجود دارد و برای استفاده جمعیت زیاد طول و عرض بزرگ وجود دارد. هیچ چیز بدتر از استفاده از زیرانداز کوچک برای استفاده تعداد افراد بسیار نیست. در بیشتر توضیحات محصول، طول زیرانداز گنجانده شده است، بنابراین فراموش نکنید که بررسی کنید که اندازه طول و عرض زیرانداز شما برای سفر خود مناسب است.

 1. وزن زیرانداز

وزن و اندازه بسته بندی شده، زیرانداز مسافرتی برای کسانی که در سفر خود محدودیت وزنی و اندازه دارند، می اهمیت بیشتری دارد. در حالت ایده آل باید زیراندازی را انتخاب کنید، جمع و جور باشد، تا در میان وسایل دیگرتان به راحتی جای بگیرد. به همین خاطر بهتر است، توضیحات محصول وزن و اندازه زیرانداز را بدانید. زیراندازهای سبک و جمع جور ممکن است، گران‌تر باشند، بنابراین اگر بودجه‌ کمی دارید، زیراندازها حصیری می‌توانند اندازه و وزن کمی داشته باشند، در نتیجه بهترین انتخاب برای شما هستند.

 1. ضخامت

ضخامت انواع زیرانداز مسافرتی بسیار مهم است. وقتی ساعت ها پیاده‌روی می‌کنید، نیاز به استراحت دارید، یک زیرانداز با ضامت کم نمی تواند، زیرانداز مناسبی برای استفاده باشد. امروزه زیراندازها با انواع ضخامت ها موجود است، که استفاده از آنها را آسان و راحت می کند. در حالت ایده آل می توانید، از زیراندازهای فومی یا زیرانداز های بادی استفاده کنید.

 1. ساخت و ساز و شکل

زیراندازها برای صرفه جویی در فضا و وزن در اشکال مختلف تولید می شوند. شما می توانید، زیراندازهای مربعی یا مستطیلی و حتی برخی از زیراندازهای استوانه ای شکل را پیدا کنید. در کنار اشکال مختلف، برخی از زیراندازها دارای سطح و ظاهر صاف هستند، اما برخی دیگر دارای بافل های عمودی، بافل های افقی و حتی چندین بافل هستند.

مزایای زیراندازهای مسافرتی

انتخاب انواع زیرانداز مسافرتی مزایا بسیار زیادی دارد. در اینجا برخی از این مزایای استفاده از زیراندازهای مسافرتی را برای شما آورده ایم.

 • طیف گسترده ای از محصولات

تنوع بسیار گسترده ای در زیراندازهای مسافرتی وجود دارد، که با توجه به بودجه خود می توانید، از بین آن ها انتخاب کنید. زیراندازها ارزان قیمتی وجود دارند، که نازک و نسبتاً راحت هستند، سبک هستند و به راحتی بسته می شوند. همینطور زیراندازهایی در اندازه بزرگ، سنگین و تقریباً به راحتی مبل شما در خانه هستند. این طیف گسترده به شما این امکان را می دهد، تا به راحتی بتوانید زیرانداز مناسب خود را خریداری کنید.

 • راحتی

ادعای اصلی انواع زیرانداز مسافرتی این است، که بسیار راحت هستند. هر نوع زیراندازی که انتخاب کنید، می تواند سطح مختلفی از راحتی را به شما ارائه بدهد.

 • بادوام

معمولاً انواع زیرانداز مسافرتی بادوام هستند. زیرا تولیدکنندگان از پارچه‌ها، فوم های سنگین استفاده می‌کنند که کمتر در قسمت بیرونی سوراخ می‌شوند. هنگامی که به درستی نگهداری و مراقبت شود، زیراندازها نیز می توانند برای مدت بسیار طولانی دوام بیاورند.

 • عایق شده

به دلیل پارچه و فوم بادوام، عایق بندی های متفاوتی در انواع زیراندازها می توانید، پیدا کنید. برخی از زیراندازهای عایق بندی دو طرفه دارند، و برخی ها تنها در لایه زیرین عایق دارند. از زیراندازها با عایق بندی می توانید در همه فصول و مکان ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X