راهنمای سفر به شهر شوش

شوش

در رابطه با زیبایی های سفر به شهر شوش چه اطلاعاتی دارید؟ می دانید برای سفر به این منطقه از کشور به چه لوازمی نیاز دارید؟ شوش به عنوان یکی از شهرهای تاریخی کشور است. بسیاری از افراد برای تعطیلات شوش را انتخاب می کنند: چرا که جاذبه های بسیار زیادی دارد. قبل از سفر به شوش رعایت نکات بسیار زیادی ضوری است. در واقع این نکات می‌تواند آشنایی با جذبه های زیبای این شهر و به همراه داشتن لوازم ضروری باشد. سایت ویرا حصیر به عنوان بزرگترین سایت تامین کننده لوازم ضروری سفر در ادامه توضیحات بیشتری را در اختیار شما کاربران عزیز قرار خواهد داد.

 سفر به شهر شوش

شوش به عنوان یکی از زیباترین شهرهای استان خوزستان است. این شهر به عنوان تاریخی ترین شهر و مرکز تمدن ایلام شناخته می‌شود. شوش را می‌توان به عنوان قدیمی‌ترین شهرهای جهان نیز بر شمرد که یکی از شهرهای مشهور دنیا است. قبل از سفر به شهر شوش ابتدا در رابطه با این شهر و قدمت و شهرت آن اطلاعاتی به دست بیاورید. شوش به عنوان پایتخت چندین هزار ساله ایلام و پایتخت زمستانی هخامنشیان می باشد.

این شهر باستانی دارای جاذبه های طبیعی و اماکن تاریخی بسیار زیاد است و همین مسئله باعث شده تا سالانه مسافران بسیار زیادی را به خود جذب کند. شوش از دیرباز تا کنون با نام های بسیار زیادی شهرت داشته است. به طور کلی آثار بسیار زیادی در این منطقه از کشور یافت شده که مربوط به دوران ساسانیان دوره اسلامی و غیره می‌باشد. این مرکز تمدن ایلام در ۱۵۰ کیلومتری استان خوزستان قرار دارد.

موقعیت شهر شوش

این شهر از ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد پایتخت بوده است و به عنوان قدیمی ترین سکونتگاه انسان قدمت زیادی داشته که مربوط به چهار هزار و دویست سال پیش از میلاد می باشد. این منطقه آب و هوای گرم و خشک دارد و بهترین زمان برای سفر به شوش بهار و پاییز است. مراسم های بسیار زیادی در این منطقه وجود دارد اما عید فطر به عنوان یکی از اعیاد مذهبی و بسیار عزیز شوش شناخته می شود. مردم این منطقه فرهنگ اصیل دارند اما از صنایع دستی آنها می‌توان به تصویب، منبت، چوب، معرق چوب و حتی سفالگری اشاره کرد. اما کپوبافی، نقاشی روی سفال و بر روی چوب این منطقه نیز دارای شهرت بسیار زیادی است. برای سفر به این منطقه می توانید صنایع دستی آن را به عنوان سوغات به همراه خود بیاورید.

دیدنی های شوش در سفر به شوش
شوش یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و جهان است که جاهای دیدنی فراوانی هم دارد.

جاذبه های زیبای شهر شوش

  • قلعه شوش یا همان آکروپل به عنوان یکی از تاریخی ترین زیباترین و باشکوه ترین قلعه های ایران و جهان شناخته می‌شود. این قلعه در سال ۱۹۸۷ جهت اسکان محقق فرانسوی و همراهانش احداث گردید. این قلعه باشکوه روی بلند‌ترین تپه‌های شوش قرار دارد. به طور کلی می‌توان گفت این قلعه به شکل بسیار زیبایی و مشابه قلعه های قرون وسطا به صورت ذوزنقه ای طراحی شده است. مصالح ساخت این قلعه از خشت و بقایای باستانی آجر و خشت های دوره های مختلف می باشد. این قلعه به عنوان زیباترین آثار تاریخی شوش هم اکنون محل نگهداری و تحقیق آثار باستانی است.
  • یکی از زیباترین جاذبه‌های تاریخی و اما مذهبی شوش حرم دانیال نبی علیه السلام است. این قلعه قدمت بسیار زیادی دارد. به طور کلی می‌توان گفت دانیال نبی قرن ۷ پیش از میلاد با یهودیانی که با کمک بابلی ها به اسارت گرفته شده‌اند به این منطقه مربوط می شود: در نتیجه در همان زمان و در منطقه شوش فوت می‌کنند. پس فوت ایشان آرامگاهی در کنار رودخانه شاپور برای آن احداث نموده‌اند. این قلعه یا آرامگاه شکل بسیار خاصی دارد. گنبد هرمی شکل آرامگاه دانیال نبی که به صورت خاصی طراحی شده زیبایی آن را چند برابر می‌کند.
  • کاخ آپادانا از زیبایی های تاریخی دیگر شوش است که مربوط به سال ۵۱۵ تا ۵۲۱ قبل از میلاد می باشد. این کاخ توسط داریوش اول پادشاه هخامنشی احداث گردید. معماری زیبا و آثار باقی مانده روی این کاخ نشان از قدمت آن دارد. از مصالح ساخت این کاخ می‌توان به خشت اشاره کرد که ستون هایی از جنس سنگ نیز در آن دیده می‌شود. قسمت دیواره‌های داخلی این کاخ توسط آجرهای مخصوصی به صورت لعاب دار پوشش داده شده‌اند. کاشی‌های این کاخ از نقش‌های شیر بالدار، سربازهای گارد جاویدان و گل نیلوفر آبی هستند.

شوش و قدرت زیبایی آن

  • برای سفر به شوش اگر به دنبال زیباترین جاذبه‌های این منطقه هستید می توان به رودخانه کرخه اشاره کرد. رودخانه کرخه به عنوان مشهور ترین و مهمترین رودخانه های ایران شناخته می شود. این رودخانه به عنوان زیباترین جاذبه طبیعی و دیدنی خوزستان نیز می باشد. البته رودخانه کرخه پس از رود کارون و سفیدرود به عنوان سومین رود بلند کشور است. این رودخانه از کوه زاگرس سرچشمه گرفته و در نتیجه پس از گذشتن از شهرستان اندیمشک به مقصد خود می رسد. رودخانه کرخه درست از کنار آثار باستانی این شهر به سمت غرب عبور می‌کند. کرخه در ۴ کیلومتری اهواز به سمت عراق تغییر جهت داده و در نتیجه به تالار هورالعظیم بین مرز ایران و عراق سرازیر می شود. سد کرخه به عنوان بزرگترین سدهای کشور است که روی رودخانه کرخه واقع میباشد. بسیاری از افرادی که به شوش سفر می کنند ساعت ها به زیبایی این رودخانه باشکوه می نشینند.
  • تالاب بامدژ به عنوان یکی دیگر از زیباترین جاذبه های طبیعی شوش شناخته می شود. این تالاب زیبایی فوق العاده خاصی دارد. بسیاری از مسافران شوش را به دلیل تالاب بامدژ آن انتخاب می کنند. این تالاب در ۷۰ کیلومتری شوش با چهار هزار هکتار وسعت قرار دارد. تالاب بامدژ از رودخانه شاوور تغذیه می‌شود. این تالاب به عنوان بزرگترین و مشهورترین تالاب ایران و همچنین خوزستان است‌ پرندگان مهاجر سیبری و شرق آفریقا بسیار زیادی در این منطقه توقف می کنند. حدود صد گونه گیاهی نادر مختلف در این منطقه هستند.

جاذبه های طبیعی باشکوه شوش

  • جاذبه های طبیعی همیشه زیبا ترین و باشکوه ترین آثاری هستند که جلب توجه می‌کنند. به طور کلی زیبایی هر منطقه بیشتر به خاطر جاذبه های طبیعی آن است. از زیبایی های بسیار خاص و سرسبز این منطقه گرم و خشک کشور پارک ملی کرخه می‌باشد. این پارک خود متشکل از پارک ملی کرخه جنوبی، شمالی و منطقه حفاظت شده است. پارک ملی کرخه ۱۶ هزار هکتار وسعت داشته و گونه‌های نادر حیوانی چون گوزن های زرد در ارتفاعات آن دیده می شود. اگرچه پارک ملی کرخه در ابتدا به عنوان پارک وحش بوده اما امروزه پناهگاه حیات وحش و یک منطقه ممنوعه است. این پارک ملی درست در محدوده جنگل قلعه نصیر قرار دارد. طبیعت سرسبز و کوهستانی زیبای این منطقه دارای چشم انداز بسیار زیبایی است. رودخانه شاوور از این منطقه عبور و زیبایی آن را بیشتر می‌کند.
  • برای سفر به شهر شوش زیبایی‌های طبیعی بسیار زیادی هستند که می‌توانید به تماشای آن‌ها بنشینید. رودخانه شاوور یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی و دیدنی خوزستان است. این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های باستانی خوزستان و شوش نیز شناخته می‌شود که در ۱۸ کیلومتری شمال غربی شوش قرار دارد. رودخانه شاوور از چند چشمه تشکیل می شود که به موازی جاده اهواز اندیمشک است. این رودخانه بسیار زیبا درست از قلب رودخانه کرخه و دز عبور می کند و در نتیجه به رودخانه دز می‌ریزد.

لوازم ضروری سفر به  شهر شوش

شوش با توجه به قدمت بسیار زیادی که دارد می توان گفت که آثار تاریخی بسیار زیادی از دوران مختلف در این منطقه از کشور به جای مانده است. برای سفر به شوش شما می توانید روزهای بسیار زیادی را با گشت و گذار در دل این منطقه بسیار قدیمی ایران و جهان به تماشای جاذبه های زیادی بنشینید. نکته مهم برای سفر به شهر شوش به همراه داشتن لوازم ضروری است.

همه ما برای سفر به هر منطقه‌ای باید یک برنامه ریزی کلی داشته باشید که در این برنامه‌ریزی به لوازم ضروری سفر اشاره می شود. این لوازم در دسته بندی های مختلفی می تواند قرار بگیرد. به عنوان مثال، برای سفر به منطقه های کوهستانی به همراه داشتن لباس گرم مناسب، کفش مناسب، ساک‌ها یا کوله های مخصوص، جعبه تجهیزات مراقبتی و… همگی مهم هستند. برای سفر به شوش و دیگر مناطق شما دوست دارید تا ساعتی را در دل طبیعت بگذرانید.از این رو نیاز به لوازم ضروری دارید که به صورت همگانی می تواند از آنها استفاده شود.

برای استراحت کردن در دل طبیعت این لوازم را باید حتما به همراه ببرید. به عنوان مثال، صندلی مسافرتی یا میز مسافرتی به عنوان لوازم ضروری سفر شناخته می شوند. برای استراحت کردن یا حتی غذا خوردن شما نیاز به یک صندلی و میز مناسب دارید. البته از آنجایی که آب و هوای شوش گرم است میتوانید از مدل‌های آفتابگیر استفاده کنید. اما لوازم دیگری نیز وجود دارد که برای نشستن یا دراز کشیدن به آنها احتیاج پیدا دارید. از این رو توصیه می شود این لوازم ضروری که در ادامه به آنها اشاره می کنیم را از سایت های معتبر تهیه کنید. ویرا حصیر به عنوان معتبرترین و قدرتمندترین توزیع کننده لوازم ضروری سفر است.

ملزومات ضروری سفر

  • زیرانداز جاجیمی به عنوان مهمترین لوازم ضروری سفر به شهر شوش است. البته شما برای سفر به هر یک از مناطق کشور باید لوازمی را به عنوان ملزومات سفر به همراه خود داشته باشید. از میان تمامی لوازم به همراه داشتن یک زیرانداز مناسب توصیه می شود. برای نشستن یا دراز کشیدن در طبیعت هر منطقه‌ای به ویژه شهر شوش زیراندازها قطعاً ضروری هستند. انتخاب یک زیرانداز مناسب با مشخصات خاص جزو نکات مهم به شمار می‌رود: از این رو توصیه می شود تا برای راحتی بیشتر زیرانداز جاجیمی را انتخاب کنید. زیرانداز جاجیمی در مقایسه با دیگر متریال ها دارای وزن بسیار سبکی است. سبک بودن وزن زیراندازهای جاجیمی باعث می شود تا شما هنگام سفر بتوانید به راحتی آنها را جابجا کنید. همچنین زیرانداز ها در هر سایزی که طراحی شده‌اند داخل کیسه های مخصوصی قرار می‌گیرند. برخی از مدل های آن نیز خود در مدل های دسته دار طراحی شده‌اند.

با وجود این دسته ها و وزن سبک شما می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید. زیرانداز جاجیمی در برابر رطوبت، ضربه، کشیدگی و حتی حرارت مقاومت بسیار بالایی دارد: چراکه که این زیر انداز ها مجهز به لایه های لمینت شده اسپان باند هستند. از طرفی این دستگیره ها راحتی حمل و نقل آنها را مهیا می سازد. این دسته از زیر انداز ها به دلیل مزایای که دارند به عنوان پرفروش‌ترین زیر انداز های مسافرتی شناخته می شوند. جدا از کیفیت می توان به قیمت مقرون به صرفه زیرانداز جاجیمی نیز اشاره کرد. از طرفی اگر زیبایی برای شما اهمیت دارد باید گفت زیراندازهای جاجیمی در مدل، رنگ و طرحهای بسیار متنوع توسط سایت ویرا حصیر توزیع می شوند. این مجموعه زیر انداز های خود را با کیفیت و قیمت رقابتی در اختیار شما کاربران عزیز قرار می دهد.

 

مشخصات بهترین زیرانداز حصیری

زیرانداز حصیری عنوان بهترین زیر انداز های پرطرفدار بازار محسوب می‌شود. قطعاً که برای سفر به شهر شوش و هر شهر دیگری شما نیاز به یک زیرانداز مناسب و مخصوصی برای نشستن یا حتی استراحت کردن در دل طبیعت دارید. زیرانداز هایی را باید انتخاب کنید که حمل و نقل راحت تر داشته و مقاومت آنها نیز بسیار زیاد است. زیراندازهای حصیری نیز در دسته بندی پرفروش ترین زیراندازهای مقاوم قرار می گیرند. این دسته از زیراندازها به سبب سطح کیفیت بالا و تنوع رنگ به دیگر کشورها نیز صادر می شود. البته این سطح کیفیت محصول، تنوع، زیبایی و همچنین مقرون به صرفه بودن قیمت آن است که جلب توجه می‌کند. زیراندازهای حصیری خود در مدلهای حصیر چوبی و حصیر پلاستیکی هستند. اما هر یک از انواع زیر اندازهای حصیری به راحتی قابل شستشو بوده و میتوانید آنها را پس از هر بار استفاده به راحتی شستشو دهید.

شستشوی زیراندازها

شستشوی مکرر هیچ آسیبی به این زیر انداز ها وارد نمی‌کند. از طرفی از آنجایی که این زیر انداز ها را در طبیعت پهن خواهید نمود هرگز گرد و خاک به آنها نمی چسبد: بلافاصله پس از تکان دادن گرد و خاک آن ها پاک میشود. رنگبندی و طرح بندی زیبایی آن را را چند برابر بیشتر می‌کند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و بکارگیری مواد مقاوم و با کیفیت در تولید این زیر انداز ها باید گفت که دارای طول عمر بالاتری هستند. اما شما نیز باید در نگهداری از زیر انداز ها نیز نکات بسیار زیادی را مورد توجه قرار دهید.

قطعا که شستشوی زیاد با مواد شوینده بسیار قوی و با آب بسیار داغ هر نوع متریالی را می تواند در طولانی‌مدت آسیب برساند. چنانچه به دنبال بهترین زیرانداز های حصیری بازار هستید تنها در سایت ویرا حصیر می توانید بهترین مدلهای زیرانداز حصیری را با تنوع بسیار زیاد پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X