کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو به وسایل و لوازم گفته می‌ شود که همواره در طول سفر مورد نیاز است و نبود هر کدام از آن‌ ها ممکن است مشکل‌ آفرین شود. امروزه مسافرت‌ ها به جزئی از زندگی مردم دنیا تبدیل شده‌ است و مردم بیش‌ از هر زمان دیگری علاقه به مسافرت و گشت‌ و گذار دارند. به‌ همین دلیل لوازم بسیار زیادی برای این کار در نظر گرفته شده‌ است. تا افراد در طول سفر احساس راحتی بیش تر و بهتری داشته باشند.ما در این مقاله قصد داریم کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو را برای شما معرفی کنیم. پس لطفاً تا پایان این مقاله را با حوصله و دقت بخوانید.

آشنایی با کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو

همان‌ طور که در مقدمه اشاره کردیم، سفرها به جزء جدایی‌ ناپذیر زندگی مردم تبدیل شده‌ اند، به‌ همین دلیل به‌ همراه داشتن برخی لوازم و تجهیزات برای سفری آسوده و راحت بسیار ضروری است. ما در این قسمت چند نمونه از این وسایل مهم و ضروری را برای شما عنوان می‌ کنیم.

 1. کمپرسور باد فندکی

کمپرسور باد فندکی یکی از کاربردی‌ ترین لوازم جانبی در خودروها محسوب می‌ شود. اگر در هنگام رانندگی کردن، احساس کردید باد لاستیک‌ های ماشین تان کم شده و ممکن است مشکلی برای ماشین ایجاد شود، نیازی نیست به تعمیرگاه مراجعه کنید. تنها با داشتن یک کمپرسور باد فندکی می‌ توانید باد لاستیک را تنظیم کنید. نحوه عملکرد این کمپرسورها نیز به این شکل است که یک موتور الکتریکی کوچک می‌ تواند هوا را در یک سیلندر کاملاً فشرده کند. این کمپرسورها نیاز به شارژ یا باتری ندارند و تنها با فندکی ماشین شارژ می‌ شوند و قادر هستند در مدت چند دقیقه باد لاستیک‌ ها را نیز تنظیم کنند. به‌ همین دلیل است که می‌ توان از آن به‌ عنوان یکی از لوازم بسیار ضروری مسافرت‌ ها نام برد.

 1. جارو شارژی مسافرتی

در طول سفر ممکن است آشغال‌ های ریز و درشت در داخل خودرو بریزد. به‌ ویژه برای خانواده‌ هایی که کودکان را به‌ همراه دارند، همواره با این مشکل مواجه می‌ شوند. برای رفع کردن آن نیز بهتر است جارو شارژی مسافرتی را به‌ همراه داشته باشید. این جاروها با استفاده کردن از فندک شارژی خودرو شارژ می‌ شوند و محفظه‌ ای برای جمع کردن زباله‌ ها دارند. علاوه‌ بر آن فضای کمی از اتومبیل شما را اشغال می‌ کنند و وجود آن‌ ها موجب می‌ شود همیشه اتومبیل شما تمیز باشد. برای خالی کردن زباله‌ ها از داخل محفظه آن را باز کرده و سپس زباله‌ ها را تخلیه می‌ کنید.

 1. سرد کننده و گرم‌ کننده خوراکی

وسیله مهم دیگری که می‌ توان جزء لیست کامل‌ ترین فهرست لوازم مسافرتی خودرو عنوان کرد، سرد کننده و گرم‌ کننده خوراکی‌ ها است. برای سفرهای زمینی حتماً باید این گزینه را مدنظر داشته باشید چون در داخل ماشین نیاز به گرم کردن یا خنک کردن غذاهای مختلف خواهید داشت که موضوع بسته به فصل مسافرت شما و نوع غذایی که استفاده می‌ کنید، می‌ باشد.

در تابستان باید غذاهای گوشتی و انواع نوشیدنی‌ ها را در جای خنک نگه‌ داری کنید. در زمستان نیز باید تا حد ممکن از یخ زدن غذاهایی که نیاز به گرما دارند، خودداری کنید. پس به یک وسیله‌ کارآمد و قابل حمل برای حل این مشکل نیازمند هستید. کارایی این وسیله پرکاربرد بسیار آسان است و تنها با نیروی برق اتومبیل کار می‌ کند. اگر به سردکن و گرم‌ کن این دستگاه نیاز دارید، باید در ابتدا آن را به مدت ۵ دقیقه روشن و تنظیم کنید.سپس دستگاه به دمای مورد نظر شما خواهد رسید.

 1. سینی غذای پشت صندلی خودرو

به دلیل افزایش جمعیت و ازدحام آن‌ ها در سفرهای جاده‌ ای معمولاً افراد زمان بیش تری را در داخل اتومبیل‌ های خود می‌ گذرانند. گاهی اوقات به‌ علت خستگی و دوری راه تمایل دارند خوراکی‌ هایی را مصرف کنند که داشتن سینی غذای پشت صندلی جای مناسبی برای صرف خوراکی و نوشیدنی های مختلف است. این وسیله کاربردی از ریختن خوراکی‌ ها و نوشیدنی‌ ها به کف ماشین در مکان‌ هایی مانند دست‌ اندازها جلوگیری می‌ کند، در نتیجه شما می‌ توانید به طور هم‌ زمان هم خوراکی بخورید و هم به مسیر خود ادامه دهید.

 1. کیسه زباله خودرو

اگر شما جز افرادی هستید که علاوه‌ بر تمیزی خودرو خودتان به محیط‌ زیست و هم چنین نسل‌ های آینده اهمیت می‌ دهید. قطعاً در داخل اتومبیل خود کیسه زباله خواهید داشت. این کار موجب می‌ شود علاوه‌ بر تمیز بودن خودرو از ریختن زباله‌ های مختلف در محیط اطراف نیز پیشگیری شود. از طرفی کیسه زباله‌ های خودرو قابل شستشو هستند و می‌ توان به دفعات زیاد از آن‌ ها استفاده کرد.

 1. لیوان فندکی خودرو

گاهی اوقات در سفرهای طولانی داخل یا بیرون از شهر هنگام رانندگی احساس خستگی می‌ کنید. بنابراین جهت رفع خستگی نیاز به یک لیوان چای یا خوراکی های مختلف دارید، اما گاهی اوقات استفاده از فلاسک بزرگ و چندین لیوان فضای زیادی از خودرو شما را اشغال می‌ کند. حتی ممکن است پس‌ از گذشت مدت زمانی چای داخل فلاسک سرد شود.

برای رفع این مشکل، ما لیوان فندکی خودرو را به شما پیشنهاد می‌ کنیم که تنها یک لیوان ساده نیست. این لیوان از طریق یک سیم به فندک خودرو متصل می‌ شود بنابراین در کم ترین زمان می‌ توانید چای آماده کنید. این چای‌ ساز کوچک و پرکاربرد ۵۰۰ میلی لیتر گنجایش دارد و قابل شستشو می‌ باشد. علت محبوبیت آن نیز جنس استیل آن می‌ باشد، چون از سرد شدن چای پیشگیری می‌ کند. در نتیجه می‌ توانید مدت‌ زمان بیش تری از چای داخل آن استفاده کنید. برای به جوش آمدن آب داخل آن نیز تنها ۱۰ دقیقه زمان کافی است.به‌ همین دلیل است که جزء لوازم ضروری و بسیار کاربردی و مسافرت‌ ها محسوب می‌ شود.

 1. جا دستمالی خودرو

یکی دیگر از لوازم بهداشتی ضروری خودروها جا دستمالی است که از آن برای دستمال‌ های کاغذی استفاده می‌ شود. با داشتن آن شما حتماً یک جعبه دستمال کاغذی را داخل خودرو خودتان قرار می‌ دهید. بنابراین در صورت نیاز به‌ راحتی می‌ توانید از آن استفاده کنید. البته در بعضی از خودروها نیز جای دستمال تعبیه شده‌ است. این جعبه‌ ها جای زیادی را اشغال نمی‌ کنند، از طرفی بسیار کارآمد هستند. در برخی خودروها نیز این‌ جا دستمال کاغذی روی آفتاب‌ گیر خودرو نصب می‌ شود که فضای داخلی را برای شما بازتر می‌ کند.

 1. چتر داخل خودرو

چتر در بین لوازم جانبی خودروها وسیله‌ ای ضروری محسوب می‌ شود. چون نه‌ تنها برای در امان ماندن از بارش باران و برف استفاده می‌ شود. بلکه می‌ توان آن را برای روزهای گرم نیز مورد استفاده قرار داد. چون جلو تابش مستقیم خورشید و نور زیاد را می‌ گیرد و موجب می‌ شود به‌ راحتی بتوانید قدم بزنید. یادتان باشد حتماً در داخل ماشین چتر را به‌ همراه خودتان داشته باشید. چون در کنار دریا و شهرهای ساحلی نیز به کارتان می‌ آید و موجب حفظ پوست شما در برابر نور زیاد می‌ شود.

 1. چراغ‌ قوه

با وجودی که بسیاری از افراد تمایل دارند از نور فلش موبایل خودشان استفاده کنند، اما نمی‌ توان منکر کاربرد چراغ‌ قوه در داخل ماشین‌ ها شد. چراغ‌ قوه ها از یک عدد چراغ، یک عدد باتری با لنزهای تخصصی ساخته‌ شده اند و جنس آن‌ ها نیز معمولاً از پلاستیک، فلز و آلومینیوم می‌ باشد. با وجود داشتن موبایل باز هم به چراغ‌ قوه نیاز دارید، زیرا گاهی اوقات تنها نور موبایل کافی نیست، مثلاً اگر در هنگام شب در جاده پنچر کرده باشید نمی‌ توانید از موبایل خود استفاده کنید و نیاز به یک چراغ‌ قوه قوی دارید. پس حتماً سعی کنید در خودرو خودتان یک چراغ‌ قوه به‌ همراه داشته باشید.

 1. فلاسک چای و آب

اگر به‌ همراه خانواده به مسافرت می‌ روید یا خانواده پرجمعیتی هستید، حتماً فلاسک های آب سرد و آب جوش را به‌ همراه داشته باشید. چون معمولاً در دورهمی‌ های خانوادگی چیزی که موجب دل‌ چسبی این دورهمی ها می‌ شود، نوشیدن چای است. پس‌ آن را مدنظر قرار دهید.

 1. جای موبایل ماشین

اگر قصد دارید خطرات احتمالی در هنگام رانندگی را کاهش دهید، حتماً یک جای موبایل برای موبایل خودتان در داخل ماشین در نظر بگیرید. چون افراد زیادی نیاز دارند که با مسیریاب به مسیر خودشان ادامه دهند. بهترین کار برای استفاده کردن از مسیریاب‌ ها داخل گوشی‌ ها است که هنگام رانندگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. جای موبایل این امکان را به شما می‌ دهد که به‌ طور کاملاً هم‌ زمان در کنار رانندگی کردن از موبایل نیز استفاده کنید و در عین‌ حال خطری برای شما نداشته باشد. از کاربردهای دیگر این جایی موبایل‌ ها یا هولدر موبایل ها می‌ توان به تماس اضطراری، پاسخ‌ گویی به تماس‌ ها و ارسال کردن پیامک فوری اشاره کرد. هولدرها نیز در انواع مختلف چسبی، مغناطیسی، گیره ای و مکنده ای وجود دارند که شما می‌ توانید با توجه به مدل و شرایط اتومبیل خودتان هولدر مناسبی را انتخاب کنید.

 1. یخچال ماشین

اگر شما هم جزو افرادی هستید که مدام در سفر و مسافرت هستند و علاقه زیادی نیز به زدن کمپ دارند، حتماً یک یخچال ماشین تهیه کنید. اما اگر جزء افرادی هستید که به‌ ندرت و خیلی کم به مسافرت می‌ روند، نیازی به تهیه یخچال نیست چون این کار اصلاً مقرون‌ به‌ صرفه نیست.

یخچال‌ های ماشین در بازار به‌ وفور وجود دارند و با وجودی که ممکن است کارایی یخچال‌ های اصلی را نداشته باشند اما طبیعتاً می‌ توانند گزینه بسیار مناسبی برای رفع نیازهای شما در مسافرت‌ ها باشند. این یخچال هم چنین قیمت‌ های مقرون‌ به‌ صرفه و پایینی دارند. جعبه ها می‌ توانند خوراکی‌ های مختلف تا چند ساعت خنک نگه دارند. در حالی‌ که یخچال‌ ها اگر دمای آن‌ ها را تنظیم کنید، حتی قابلیت فریز کردن خوراکی‌ ها را نیز دارند و برای رانندگانی که دارای ماشین‌ های سنگین مانند تریلی و کامیون هستند، نیز کاربردی است. چون می‌ توانند به‌ طور مکرر از آن استفاده کنند.

 1. زیرانداز مسافرتی

زیراندازها نیز جزء لوازم بسیار ضروری محسوب می‌ شوند. که در مکان‌ های مختلف به آن‌ ها نیاز پیدا می‌ کنید و حتماً باید آن را جزء لوازم مسافرتی داشته باشید. برای این کار می‌ توانید انواع زیرانداز جاجیمی مسافرتی و زیرانداز مسافرتی حصیری و دیگر لوازم حصیری و جاجیم سفری را از فروشگاه ویرا حصیر تهیه کنید. فروشگاه ویرا حصیر تأمین کننده انواع و اقسام لوازم حصیری و جاجیم سفری و زیراندازهای مختلف است. این زیراندازها در اندازه‌ ها و ابعاد مختلفی تولید می‌ شوند. که شما می‌ توانید با توجه به نوع سفر و تعداد افراد خودتان یکی از آن‌ ها را تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X