آبشار سنگان

آبشار سنگان

آیا با راهنمای سفر به آبشار سنگان آشنایی دارید؟ می دانید این آبشار زیبا در کجای ایران قرار دارد؟ نزدیک ترین جاذبه های زیبا و باشکوه آبشار سنگان کدام است؟ برای سفر به آبشار سنگان چه ملظوماتی را باید به همراه خود داشته باشید. همه ما دوست داریم تعطیلات خود را به گردش برویم. انتخاب یک منطقه از نظر زیبایی طبیعی بسیار روی روح و روان تاثیر می گذارد. آبشار سنگان به عنوان بی نظیرترین مناطقی است که برای سفر می توان آن را انتخاب کرد. اما برای سفر به آبشار سنگان شما باید لوازمی را به همراه خود داشته باشید. اکنون جهت کسب اطلاعات بیشتر با سایت ویرا حصیر همراه شوید.

راهنمای سفر به آبشار سنگان

سفر همیشه به عنوان خاطره انگیزترین لذت به یاد ماندنی است. نقاط بسیار زیادی وجود دارد که می توانیم برای سفر آنها را انتخاب کنیم. یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی و خاطره انگیز شامل آبشار سنگان است. سفر به آبشار سنگان به عنوان یکی از برنامه های بسیاری از کاربران برای تعطیلات نوروز خواهد بود. این آبشار یکی از بلندترین و زیباترین آبشارهای پایتخت به شمار می‌رود. البته آبشارسنگان از مرتفع ترین آبشارهای کشور نیز شناخته می‌شود.

گردشگران ایرانی و خارجی بسیار زیادی برای تماشای این آبشار زیبا به این منطقه سفر می کنند. تمامی کوهنوردان و طبیعت گردان علاقه‌مند به منطقه آبشار سنگان هستند .این آبشار در انتهای روستای سنگان قرار دارد. از تهران تا این منطقه ۲۰ کیلومتر فاصله است. در واقع این آبشار در دامنه قله پهنه حصار قرار گرفته و برای دسترسی به آن باید از غرب تهران و میدان کوهسار جاده سولقان به سمت خروجی سنگان حرکت کنید.

در این منطقه برای رسیدن به آبشار سنگان یک امامزاده نیز وجود دارد که میتوانید به زیارت آن بروید. همچنین از امکاناتی چون سرویس بهداشتی، رستوران، دکه و غیره نیز میتوانید استفاده کنید. تهران به عنوان پرجمعیت ترین شهر و پایتخت کشور شناخته می‌شود. به دلیل زیرساخت‌های توسعه و آبادانی معمولاً فضای سبز کمی در دل شهر وجود دارد، از این رو برای تعطیلات آخر هفته، پیکنیک یا سفر افراد زیادی جاذبه های طبیعی اطراف آن نظیر منطقه روستای سنگان را انتخاب می‌کنند. این منطقه در فصل تابستان و همچنین پاییز زیبایی فوق العاده عالی دارد. سنگان، آبشاری که از دل کوه و صخره ها جریان دارد و جاری شدن آب به صورت پلکانی از دل دره های عمیق به هنگام غروب آفتاب بسیار تماشایی است. در این منطقه زیبا می توانید به تماشای آبشار معروف سنگان و همچنین طبیعت کوهستانی این منطقه بپردازید.

آبشار سنگان
ابشار سنگان جز چند آبشار مرتفع کشور است.

نزدیکترین جاذبه باشکوه به آبشار سنگان

آبشار سنگان به عنوان زیباترین آبشارهای تهران و ایران شناخته می‌شود. این آبشار در خارج از شهر و در منطقه جنوبی تهران قرار دارد. در واقع آبشار سنگان در روستای سنگان است. برای سفر به آبشار سنگان و لذت از سفر شما می توانید حتی از جاذبه های زیبای اطراف آن نیز دیدن کنید.

از خارق العاده ترین زیبایی های نزدیک به این آبشار میتوان به روستای سنگان اشاره کرد. این روستا در چهارفصل زیبایی خاص خود را دارد. در فصل بهار خانه های روستایی با نمای قدیمی در دل طبیعتی سرسبز و ستودنی قرار می گیرد. حتی در فصل تابستان نیز این منطقه قابل ستایش می باشد. اما پاییز روستای سنگان یک منظره بسیار تماشایی به خصوص به هنگام غروب از ارتفاع زیاد است. زمانی که در زمستان روستای سنگان این روستای قرار گرفته در یک منطقه کوهستانی پوشیده از برف خواهد بود، تنها در رویا به تصویر کشیده می‌شود.

روستای سنگان خود شامل ۶ محله به نام ده پایین، ده میانی، ده بالا، باغ دره و سنگان نو است. هر یک از این منطقه ها زیبایی خاص خود را دارند. امامزاده واقع در این روستا دارای قدمت بسیار زیادی است چرا که نوشته های تاریخی بسیار زیادی روی قبرهای این منطقه وجود دارد که مربوط ۵۰۰ قبل می باشد. این روستا ۲۰ کیلومتر از شمال غرب تهران فاصله داشته و در دامنه قلعه پهنه حصار است. اگر می‌خواهید شاهد تماشای اوج زیبایی این منطقه باشید ماه های فروردین و اردیبهشت را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید. البته برای دسترسی به این روستا باید از سمت کرج و غرب پایتخت پس از میدان دهکده المپیک به شرق اتوبان همت ۳ کیلومتر را طی کنید.

امام زاده قاسم در دل طبیعت سنگان

ما ایرانی ها نسبت به ائمه احترام و اعتقادات زیادی داریم، از این رو برای سفر به هر منطقه از کشور قطعاً از مکانهای زیارتی دیدن میکنیم. برای سفر به آبشار سنگان نیز بد نیست از جاذبه های زیارتی این منطقه نیز دیدن نمایید. قطعاً همه شما دوست دارید تمامی جاذبه های اطراف این منطقه را نیز ببینید. امامزاده قاسم سنگان یکی از اماکن زیارتی بسیار مشهور این منطقه از کشور شناخته می شود.

این محل که برای عبادت مردم روستای سنگان است از نظر موقعیت جغرافیایی در مکان بسیار مناسبی قرار دارد. معمولاً امکانات رفاهی بسیار زیادی برای کاربران در این منطقه وجود دارد. آب و هوای امامزاده قاسم مطلوب است اما در فصل تابستان به سبب آب و هوای خنک بیشتر مورد توجه قرار می گیرد. این امامزاده در کنار یک درخت قدیمی قرار دارد و این درخت چنار کهنسال امامزاده قاسم برای مردم این منطقه بسیار محبوب و قابل ستایش است.

این درخت یک هزار سال قدمت دارد و آن را در میراث طبیعی استان تهران به ثبت رسانده‌اند. البته درخت چنار را می توان به عنوان اولین نمونه های جاذبه های طبیعی در تهران نیز بر شمرد. بسیاری از افرادی که برای پیک نیک آخر هفته به این منطقه سفر می‌کنند از امامزاده قاسم نیز دیدن کرده و به زیارت آن می‌آیند.

البته نمی‌توان گفت که مقصد اصلی یا هدف اصلی سفر به آبشار سنگان یا روستای سنگان تماشای جاذبه های طبیعی است: چرا که بسیاری از افراد از جای جای شهرهای مختلف تهران برای زیارت این امامزاده به این منطقه سفر می کنند. البته در محله‌های مختلف روستای سنگان امامزاده هایی وجود دارد و در میان تمامی آنها امامزاده قاسم به عنوان محبوب ترین و معروف ترین امامزاده ها شناخته می شود. این امامزاده در غرب محله سنگان بالا است‌ درست از قسمت پایین و کنار این امامزاده رودی جریان دارد.

آب و هوای سنگان

همانطور که اشاره شد، سنگان یک آبشار زیبا با ارتفاع بلند است که در روستای سنگان قرار دارد. مردم این منطقه به زبان تاتی صحبت می‌کنند در واقع تاتی گویش محلی تهران قدیم است. آبشار سنگان در روستای سنگان باعث شده تا این منطقه مورد توجه قرار بگیرد. کوهنوردان بسیار زیادی این منطقه را برای لذت از طبیعت انتخاب می کنند.

برای طبیعت گردی در نزدیکی تهران سفر به آبشار سنگان می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. با سفر به این منطقه و آشنایی با گویش مردم آن می توانید با مردم تهران قدیم و فرهنگ آنها نیز آشنا شوید. این آبشار در دل منطقه کوهستانی قرار می گیرد که آب و هوای آن سرد و ییلاقی است. هر چقدر از سمت تهران به سمت این آبشار حرکت می کنید قطعاً آب و هوا نیز خنک تر میشود. برای دور بودن از هوای آلوده و گرم تهران افراد زیادی تعطیلات خود را به این منطقه سفر می‌کنند.

البته آب و هوای آبشار سنگان در فصل تابستان خنک و معتدل است. در فصل بهار و پاییز کمی نسبت به تابستان سردتر است، از این رو بیشتر افراد فصل تابستان را برای فرار از خفقان پایتخت به این منطقه می روند. زمستانهای سنگان بسیار سرد است و کمتر کسی جز کوهنوردان و صخره نوردان زمستان را برای سفر به این منطقه انتخاب می کنند. البته یخ نوردی آبشار سنگان در فصل زمستان هیجان فوق‌العاده زیادی را برای کوهنوردان و یخ نوردان دارد. این منطقه پس از گذشت سال‌ها هنوز اصالت خود را حفظ کرده و در گوشه و کنار آن شاهد آثار تاریخی و فرهنگی زیادی هستیم. لازم به ذکر است که شغل مردم این روستا کشاورزی و باغداری است که به شکل مدرن رو به رشد می باشد. از صنایع دستی مردم این منطقه نیز می‌توان به حصیربافی اشاره کرد.

لوازم ضروری سفر به آبشار سنگان

همه افراد تعطیلات خود را برای پیک نیک و گردش برنامه‌ریزی می‌کنند، به‌خصوص کاربرانی که در شهرهای بزرگ و در شلوغی جمعیت و هیاهوی آن قرار دارند. خارج شدن از هوای دود آلود و گرمای طاقت‌فرسای آن در روزهای تعطیل لذت زیادی خواهد داشت. تهران طی سالهای اخیر به عنوان پایتخت کشور زیرساخت‌های بسیار زیادی داشته است و به دلیل همین زیرساخت ها جاذبه های طبیعی اندکی در داخل شهر وجود دارد. همین مسئله باعث شده تا تهران به یک شهر ماشینی تبدیل شود. بیشتر افرادی که ساکن تهران هستند تعطیلات خود را به دل طبیعت سرسبز و بکر اطراف پایتخت می روند. در جهات مختلف تهران جاذبه های طبیعی بسیار زیادی وجود دارد و یکی از زیباترین آنها آبشارسنگان است. برای سفر به آبشار سنگان داشتن برنامه ریزی شرط اولیه می باشد.

آیا  تا به حال قبل از سفر برنامه‌ریزی داشته‌اید؟ میدانید برای سفر به هر منطقه باید لوازم ضروری را به همراه خود برد؟ لوازم ضروری شامل محصولات بسیار زیادی می شود. چنانچه افرادی قصد سفر به یک منطقه برای طولانی مدت دارند باید حتما لوازم شخصی را به همراه داشته باشند. اما برای پیک نیک های کوتاه مدت به همراه بردن برخی از لوازم ضروری نظیر صندلی، میز، کلاه، وسایل تغذیه، لباس مناسب، جعبه کمک های اولیه و غیره باید در اولویت کار شما قرار بگیرد. برخی از این لوازم بسیار ضروری را میتوانید از سایت های معتبر با قیمت ارزان تهیه کنید. اگر دغدغه خرید اقتصادی دارید و به دنبال یک مرکز فروش معتبر میگردید پس ادامه متن را بخوانید.

  زیرانداز جاجیمی و سفری دلچست

برای سفر به آبشار سنگان یا هر منطقه دیگر به لوازم ضروری بسیار زیادی نیاز دارید. این لوازم در دسته بندی های بسیار مختلفی قرار می‌گیرد. اگر بخواهیم به لوازمی اشاره کنیم که راحتی ما هنگام سفر را بیشتر می‌کند می‌توان به زیراندازها اشاره نمود. زیر انداز جاجیمی یکی از زیر انداز های بسیار مطرح و مقاوم است. برای تجربه سفری دلچسب و راحت به همراه داشتن این زیرانداز ها الزامی خواهد بود. زیراندازهای جاجیمی در ابعاد بسیار مختلفی هستند همچنین ضخامت این زیر انداز ها ممکن است در برندهای متنوع با یکدیگر متفاوت باشد. این پارامترها نکاتی هستند که برای خرید یک زیرانداز مناسب باید به آن توجه داشت. به طور کلی زیر انداز به عنوان یکی از ملزومات ضروری سفر به دل طبیعت است.‌ برای پیک نیک و گردش به مکان هایی چون آبشار سنگان حتماً به همراه داشتن زیرانداز توصیه می شود.

برای نشستن روی سکوهای استراحت شما نیاز به یک زیرانداز مناسب دارید. زیرانداز باید استحکام و کارایی بالایی داشته باشد از این رو انتخاب یک جنس با کیفیت روی طول عمر به زیر انداز تاثیر می گذارد.  جاجیم به عنوان یک متریال باکیفیت در برابر نفوذ رطوبت، سرما و گرما مقاومت بالایی دارد.

زیرانداز حصیری بهترین انتخاب

زیرانداز حصیری جزو بی نظیرترین زیرانداز هایی است که برای سفر به آبشار سنگان می‌توانید از آن استفاده کنید. برای سفر به دل طبیعت و راحتی بیشتر زیراندازهای حصیری توصیه می شوند. قطعاً برتری های زیرانداز های حصیری در مقایسه با دیگر متریال ها بیشتر است. زیر اندازها وزن سبک تری دارند و می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید. امروزه زیراندازهای حصیری خود با تنوع بسیار زیادی روانه بازار می‌شوند که  از نظر کیفیت در مدل های درجه یک و درجه دو هستند.‌ اگر به دنبال بهترین زیر اندازهای حصیری درجه یک می باشید، سایت ویرا حصیر میزبان پاسخگوی شما کاربران عزیز است. تمامی محصولات سفر این مجموعه که با تنوع بالای عرضه می شوند، دارای کیفیت زیاد و قیمت مقرون به صرفه هستند.

زیرانداز حصیری در سفر به ابشار سنگان
زیرانداز حصیری جز پراستفاده ترین زیراندازها می باشد.

نتیجه

برای سفر به آبشار سنگان شما کاربران عزیز به دل طبیعت سرسبز پایتخت می روید. در تهران نیز جاذبه های طبیعی بسیار باشکوهی وجود دارند که در دل طبیعت کوهستانی نهفته‌اند. برای سفر به هر مکان و منطقه‌ای باید لوازمی را به همراه خود داشت. اکنون که قصد سفر به یک منطقه کوهستانی دارید قطعاً به همراه بردن وسایل بسیار زیادی مورد توجه قرار می گیرد. اگر به دنبال بهترین زیراندازهای حصیری و جاجیمی هستید می توانید با کارشناسان مجموعه ویرا حصیر تماس حاصل کنید. این مجموعه بزرگ‌ترین شرکت توزیع کننده انواع لوازم ضروری سفر نظیر میز مسافرتی، صندلی مسافرتی و زیرانداز مسافرتی است. تمامی انواع لوازم ضروری سفر را در این مجموعه می‌توان با تنوع بسیار زیادی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X