وسایل مورد نیاز سفر شمال

وسایل مورد نیاز سفر شمال

وسایل مورد نیاز سفر شمال،قسمت شمال ایران اولین مقصدی است که در ایام مختلف و تعطیلات مسافران به آنجا می روند. شهر های شمال به علت مجاورت دریا، آب و هوای مناسب و بارندگی زیاد در تمام فصول دارد پس پوشش گیاهی متنوعی در شمال رشد می کند. شمال از لحاظ زبان، فرهنگ و زیبایی با دیگر شهر ها متفاوت تر است. جاذبه ها و مناطق دیدنی شمال شما را مشتاق می کند که شما در طول سال بارها به آنجا سفر کنید. پس حتما سفر به شمال را در برنامه مسافرت های خود قرار دهید تا تجربه کاملا متفاوت و به یادماندنی داشته باشید.

وسایل مورد نیاز 

برای رفتن به سفر نیاز است، وسایل مورد نیاز همراه خود داشته باشید. قبل از سفر نوع وسیله نقلیه و شرایط آب و هوایی شمال بسیار مهم است تا بتوانید وسایل مورد نیاز را متناسب با شرایط فراهم کنید. لوازمی که برای سفر به شمال تهیه می شود بسیار متفاوت با وسایل مورد نیاز سفر به کویر است پس به این نکته دقت داشته باشید.

اگر سفر شما به صورت خانوادگی، تنها، دوستانه و حتی قرار کاری باشد از لحاظ جمع آوری چمدان و لوازمی که همراه خود میبرید، تاثیر مستقیم می گذارد.

امروزه برای رفتن به سفر آموزش های متفاوتی وجود دارد. در دنیای امروزی گردش و تفریح به صورت چشمگیری افزایش یافته و به عنوان صنعت گردشگری طبیعی شده است. با وجود گردشگران و توریست های خارجی و افزایش مسافران در جهان باعث شده، وسایل مورد نیاز سفر نیز به طور گسترده‌ قابل بیان باشد.

شاید پیش خود فکر کرده اید که وسایل مورد نیاز سفر اهمیتی ندارد اما با داشتن یک لیست، وسایلی که مورد نیاز شما است کمک می کند یک سفر راحت داشته باشید. با داشتن این لیست میتوانید حجم چمدان های خود را کاهش داده و یک سفر کامل و بدون دغدغه داشته باشید.

سفر به شمال

سفر به شمال یکی از مقصد های سفری است که وسایل مورد نیاز زیادی نیاز دارد .شهرهای شمال دارای جاذبه ها و طبیعت گردی با تنوع بسیار زیادی است.  در ادامه وسایل مورد نیاز که باید همراه خود داشته باشید بیان می کنیم تا با چک کردن این لیست، تمام لوازم همراه خود داشته باشید.

سفر جاده ای بهترین گزینه برای دیدن مناطق شمال ایران به شمار می رود . باید قبل از سفر تنظیمات فنی ماشین و خوراکی های مصرفی در حین مسیر را به همراه داشته باشید.

لباس مناسب و راحتی که در طول مسیر به تن می کنید و کباب پز سنتی و وسایل مسافرتی برای تهیه غذا که در طول مسیر به وعده های غذایی برخورد میکنیم باید همره داشته باشید.

وسایل مورد نیاز سفر شمال
وسایل سفر

لباس مناسب:

همانطور که می دانید شما  وقتی به یک منطقه طبیعی سفر می کنید  باید لباس مناسب طبیعت گردی و مناسب فصل در ساک خود قرار دهید. قابل ذکر است که اگر قصد خوابیدن در چادرهای مسافرتی دارید باید بدانید که دمای هوا در طول شب پایین آمده و نیاز به لباس گرم تر است زیرا شهرهای شمال در بیشتر فصول سال بارندگی دارد.

کفش مناسب:

شما باید کفش مختلف همچون پیاده روی، صندل، کفش مناسب کوهنوردی داشته باشید. کفش ها از نظر مقاومت با هم متفاوت هستند . کفش های کوه مقاومت بالاتر و محکم تر هستند پس بسیار تفاوت با صندل لب ساحل دارد.

چادر مسافرتی:

اگر در طول مسیر و سفر های خوب نیاز به استراحت داشتید باید از چادر مسافرتی استفاده کنید. این چادر های مسافرتی دارای سایز و ابعاد های مختلف هستند که از ۱ نفر تا ۱۲ نفره را شامل می شود که بر اساس نوع نیاز و نفرات می توانید تهیه کنید. برای راحتی بیشتر باید به اندازه چادر خود دقت کنید همچنین داشتن پنجره های تهویه هوا نیز بسیار مهم است. چادرهای مسافرتی دارای جنس های مختلف با مقاومت گوناگون است .

برای سفر به شمال باید یک چادر مسافرتی ضد آب و مقاومت بالا داشته باشید. اگر چادر مسافرتی شما تک لایه بود باید یک زیرانداز مناسب برای چادر خود تهیه کنید تا مانند یک عایق از ورود سرما و رطوبت جلوگیری، از کثیفی یا پاره شدن کف چادر شما شود. در هنگام خرید چادر باید به نکات زیر دقت کنید: فضای چادر های مسافرتی خیلی بزرگ نیست پس اگر تعداد شما ۴ نفره است شما باید چادر مسافرتی شش یا هشت نفره تهیه کنید تا در آن به راحتی جاگیر شده و استراحت کنید. وزن چادر بسیار مهم است پس روی بسته بندی آن ها هک شده قبل از خرید حتما آن را مشاهده کنید. در هنگام خرید چادر باید اندازه تعداد پنجره های تعبیه شده، دقت کنید. هرچقدر تعداد پنجره ها بیشتر باشد هوای داخل چادر مطبوع تر و نور کافی دارد.

غذا و تنقلات در هنگام سفر به شمال: برای سفر جاده ای و در گردش شهر شمال باید غذا به همراه خود داشته و به این نکته دقت کنید که غذاهایی همراه خود می برید، فاسد نشوند . بهتر است غذاهای خشک و کنسروی تهیه کنید . مواد غذایی همچون میوه های خشک، آب میوه های مدت دار، قند، شکر، چای کیسه‌ای و قهوه فوری همراه خود داشته باشیم.

گاز مسافرتی:

گاز و پیک نیک های کوچک مسافرتی بسیار مناسب و کاربردی است .همانطور که می دانید شمال پر از جنگل های گوناگون بوده که نمی توان در جنگل آتش روشن کرد .باعث آتش سوزی جنگل و خاموش نشدن زغال به جنگل آسیب میزند.   پیک نیک های مسافرتی سوخت مایع گاز در آنها وجود ندارد استفاده از آن به راحتی و مانع از آسیب زدن به جنگل می شود.

 صندلی تاشو مسافرتی:

یکی از وسایلی که در سفر نیاز است صندلی تاشو است که روی کیفیت سفر شما تاثیر مستقیم می گذارد. این صندلی های مسافرتی دارای اندازه ها و طرح های متفاوت است که بهترین صندلی مناسب با پشتی و دسته دار می باشد. دسته دار بودن صندلی از آویزان شدن دست در کنار بدن می شود و پشتی آن جلوگیری از خستگی و راحتی را دوبرابر می کند.

صندلی های تاشو بسیار مفید و استراحت بر روی آن را لذت بخش می کند. کسانی که مشکل زانو و کمر دارد می‌تواند از این صندلی به راحتی استفاده کرده و دچار درد نشوند. پارچه  صندلی از نوعی تور تعبیه شده است. تور مانع از عرق کردن و خیس شدن لباس شما می شود که برای افراد حساس حائز اهمیت است. همچنین کسانی که از حشره های ریز نگرانی دارند می‌توانند از این صندلی را استفاده کرده و با خیالی آسوده مستقر شوند. این صندلی ها قیمت های مناسبی دارند پس در خرید آن شک نکنید.

کمک های اولیه:

ضروری ترین وسیله مسافرتی جعبه کمک های اولیه که مواردی همچون گاز استریل، چسب زخم، بانداژ، قرص ضد تهوع، بتادین  است وجود آن ها بسیار مهم و کاربردی است. در مواقع لزوم و بروز حادثه می‌توانید از آن استفاده کنید. شما می توانید پماد ضد گزش، پماد سوختگی، قرص سرماخوردگی، قرص مسکن و ویتامین نیز همراه داشته باشید.

وسایل بهداشتی و شخصی همچون حوله، مسواک و خمیردندان، شانه، کیف، کلاه نیز هر فرد باید در ساک خود قرار دهد.

از نظر مدارک باید شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، دفترچه بیمه و مدارک ماشین داشته باشید.

از لحاظ لوازم متفرقه نخ و سوزن، فندک، کبریت، بطری آب، هدفون و دستمال مرطوب لازم است.

زیر انداز:

وسایل مورد نیاز سفر شمال، زیرانداز سفری و حصیر پلاستیکی نیز در سفر بسیار کاربردی میباشد. این زیر انداز ها می توانند در گردش های یک روزه تا مسافرت های چند روزه کاربرد داشته باشد.  معمولا همه ما باید  یکی از آنها را در داخل صندوق عقب ماشین خود داشته باشیم . زیرانداز های سفری از جنس های مختلف  که مانند یک فرش برای نشستن روی زمین در مسافرت کاربرد دارد. این پوشش از کثیف شدن لباس ها جلو گیری می کند و از زیر انداز می توان به عنوان زیر سفره ای و در داخل چادر مسافرتی نیز استفاده کرد.

زیر انداز ها برای استراحت در طبیعت و همچنین برای غذا خوردن، نوشیدنی و میان وعده مناسب هستند . علاوه بر استراحت و راحتی بر روی آن از فرو رفتن سنگ های کوچک و کلوخ نیز در پایتان جلوگیری میکند و سطح نسبتاً نرم و انعطاف پذیری دارد.

زیراندازهای حصیری مانند یک عایق عمل می‌کند و از انتقال سرما و گرما به بدن نیز جلوگیری می کند . دارای اندازه های مختلف  و از نظر جنس پارچه نیز متفاوت هستند که طبق موارد مصرفی می توانید از آن ها تهیه کنید .مثلاً زیرانداز جنس حصیر از چوب ساخته شده و دارای وزن کمی می باشد همچنین گرد و خاک و کثیفی را به خود نمیگیرد.

زیرانداز از جنس پلاستیک که به جای چوب از پلاستیک بافته شده است مهمترین ویژگی آن طول عمر زیاد در مقایسه با حصیری است، دارای بافت نرم و مستحکمی می باشد.

زیرانداز پارچه ای از جنس پارچه های مقاوم ساخته شده که نسبت به مدل های دیگر فضای بسیار کمی را اشغال میکند. اما قابل ذکر است که نشستن برای آنها راحت نیست، یعنی ناهمواری که بر روی سطح زمین قرار دارد را می توان احساس کرد.

زیرانداز سفری ضد آب

وسایل مورد نیاز سفر شمال، زیرانداز سفری ضد آب دارای بافتی ضخیم و آب را در خود جذب نمی کند . بهترین و مناسب ترین گزینه برای مسافرت به شمال که بیشتر  اوقات بارندگی دارد، مناسب است. می توان از آن ها بر روی سطوح خیس و مرطوب استفاده کرد.  با پهن کردن آن در کنار رودخانه و لب ساحل لذت خود را دوچندان کنید.

این زیر انداز ها با بند هایی  بر روی آن جمع آوری و مهار می شود و فضای بسیار کمی را اشغال میکند. همچنین از این محصول می توانید در تمامی مناطق با آب و هوای مختلف گرم و خشک، سرد و مرطوب و در هنگام بارندگی استفاده کنید. این زیر اندازها به راحتی شستشو و حتی با یک تکان ساده گردوغبار از آن جدا می شود. بافت نرم و راحتی که دارند نشستن بر روی آنها راحتی را به ارمغان می آورد. قبل از خرید باید خاصیت ضد آب بودن،  نظافت، کیف حمل، اندازه، جنس، وزن و رنگ آن را در نظر داشته باشید.

حصیر پلاستیکی و زیر انداز های سفری می توانید در سفرهای خود به همراه داشته تا سفر خود را راحت و کامل تر کنید. این زیراندازها بسیار کاربردی و قابل استفاده است. شما می توانید از ویرا حصیر محصولات خود را تهیه کنید. ویرا حصیر جز تامین کننده و فروشگاه های معتبر لوازم حصیری و جاجیمی به شمار می رود.  دارای  محصولات برند و بهترین جنس است که بتوانید طولانی مدت از آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X