وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

 وسایل مورد نیاز سفر در جنگل

یکی از مهم ترین دغدغه ها در زمان سفر به جنگل جمع کردن وسایل مورد نیاز سفر است. در صورتی که شما نیز قصد سفر به جنگل را دارید و اطلاعات کافی از وسایل مورد نیاز سفر در جنگل، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

طبیعت گردی یکی از بهترین و پر طرفدار ترین سفرها است که هر انسان می بایست چندین مرتبه در زندگی خود آن را تجربه کرده باشد .تا بتواند تفاوت سفر  در جنگل و طبیعت را نسبت به سفر های شهری احساس بنمایید.

زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر در جنگل را دارید باید توجه کنید که وسایلی را می بایست .با خود به همراه ببرید که از نظر احتیاج و کارایی و بسیاری از موارد دیگر در اولویت های اول لیست شما قرار گیرند.

با توجه به اهمیت این موضوع ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات مهمی را در خصوص وسایل مورد نیاز سفر در جنگل به شما عزیزان ارائه دهیم تا بتوانید با استفاده از این نوع اطلاعات اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز خود برای این سفر زیبا و بیاد ماندنی کنید.

چک لیست وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل

جنگل ها یکی از زیبا ترین مناطقی هستند که در کشور ما بیشتر در منطقه های شمال ایران واقع شدند که زیبایی منحصر به فردی را دارا هستند. در واقع جنگل ها به دلیل داشتن آب و هوای منحصر به فرد و مناطق طبیعی بسیار زیبا می توانند یکی از بهترین لوکیشن ها برای گردشگران به حساب می آید.

در نتیجه در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر در جنگل را دارید می ‌توانید از وسایلی همچون:

کوله

کالا های مسافرتی

لباس

کفش مناسب

وسایل بهداشتی

و انواع وسایل آشپزی و … استفاده کنید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز سفر در جنگل

کالا های مسافرتی جز آن دسته از وسایل مهمی به حساب می ‌آید که در هر سفر مورد استفاده ی مسافرین عزیز واقع می شوند. در واقع کالا های مسافرتی را در زمان مهیا کردن وسایل مورد نیاز سفر در جنگل باید نسبت به کارایی و آب و هوای فصلی که در آن شما قصد سفر به جنگل را دارید، به همراه برداشته شوند.

در این صورت شما نیازمند وسایلی همچون:

تشک مسافرتی

پتوی مسافرتی

کیسه خواب

زیر انداز مسافرتی و …

هستید.

تشک مسافرتی

تشک های مسافرتی بسیار در مواقعی مورد استفاده مسافرین قرار می گیرند که قصد استراحت کردن در مکان های مختلف را داشته باشند. به صورت مثال در سفر های جنگلی شما اگر قصد استراحت درون چادرهای مسافرتی یا روی حصیر و زیرانداز را داشته باشید می توانید از تشک های مسافرتی به عنوان زیرانداز های نرم استفاده کنید.

زیر انداز های مسافرتی

خرید زیرانداز های مسافرتی جزو ضروری ترین وسایل مورد نیاز سفر در جنگل هستند. این محصولات در واقع در انواع شکل و جنس مختلفی در فروشگاه ها وجود دارند که شما نسبت به نیاز و علایق خود می توانید هر کدام از آنها را خریداری کنید. اما باید توجه داشته باشید که این زیر انداز ها باید به حالتی باشند که شما بتوانید آنها را در سفرهای مختلف به همراه ببرید و در مناطق مرطوب از آنها استفاده کنید.

چنانچه که شما قصد خریداری انواع کالا های مسافرتی مورد نیاز خود را از فروشگاه ها چه به صورت حضوری و غیر حضوری دارید. می توانید از فروشگاه ویرا حصیر محصولات با کیفیت مسافرتی مورد نیاز را خریداری کنید. در واقع فروشگاه ویرا حصیر به صورت آنلاین آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد به صورتی که به راحتی بتوانید تمامی وسایل مسافرتی مورد نیاز خود را از آنها خریداری کنید.

کوله ی مناسب

کوله و ساک در واقع یکی از وسایلی می باشد که همراه داشتن آن در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل، بسیار حایز اهمیت است. زیرا شما تمامی وسایلی که قصد به همراه بردن آنها را در جنگل دارید. باید درون کوله‌ ها قرار دهید تا بتوانید از مناطق مختلف مثل سر بالایی ها و سرازیری ها عبور کنید و تمامی لوازم مورد نیاز خود را به راحتی با خود به همراه ببرید. زیرا در زمانی که شما قصد خرید یک کوله را دارید باید از نظر کیفیت آن را بررسی کنید. نگرانی خاصی درخصوص پارگی و کم جایی آن در طی سفر خود نداشته باشید.

لباس

لباس ها یکی از مهم ترین وسایلی هستند که در زمان جمع آوری لوازم مورد نیاز برای سفر در جنگل مورد استفاده مسافرین عزیز واقع می شوند. زیرا در جنگل های شمال کشور به دلیل وجود آب و هوای مرطوب و بارانی بسیار از لباس‌ های گرم استفاده خواهد شد. پس بهتر است در زمانی که قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز خود را برای این سفر های گردشگری و طبیعت گردی دارید از لباس های گرمی همچون:

سویشرت

بارانی

پافر

هودی

کلاه و دستکش

بافت

ژاکت و …

استفاده کنید.

کفش مناسب

پا قلب دوم انسان است و نگهداری از آن ها نیاز به یک کفش مناسب و استاندارد دارد. در واقع انتخاب یک کفش مناسب می تواند باعث ایجاد شرایطی شود تا شما بتوانید در موقعیت های مختلف با استفاده از آنها پاهای خود را در سلامت کامل نگه دارید. به طور مثال اگر شما برای سفر های گردشگری و طبیعت گردی خود از کفش مناسب استفاده کرده باشید. می توانید از مکان هایی مثل سراشیبی سر بالایی فرو رفتگی و شرایط دیگر عبور نمایید.

پس بهتر است در زمانی که قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل را دارید از کفش متناسب استفاده کنید. تا در شرایط مختلف مثل فرورفتگی در گل، باران، عبور از بین گیاهان و درختان بتوانید از آن ها استفاده نمایید.

استفاده از ظروف مناسب آشپزی در جنگل

از مهم ترین وسایلی که در زمان آشپزی در جنگل مورد استفاده شما واقع می شود، می توان به داشتن گاز مسافرتی اشاره نمود. گاز سفری برای گرم کردن و یا حتی جوشاندن آب یکی از مهم‌ ترین گزینه ها در آشپزی در جنگل می باشد تا شما بتوانید مراحل آشپزی را پس از داشتن گاز سفری پشت سر بگذارید. سایر ظروف مناصب آشپزی در جنگل عبارتند از:

ظروف مسافرتی پلاستیکی

ماهیتابه

سیخ کبابی، منقل و زغال

قابلمه مسافرتی

قاشق و چنگال

کبریت یا فندک و …

ظروف کوهنوردی:

ظروف کوهنوردی جزو وسایلی به حساب می آیند که تا حد بسیاری سبک و کم حجم هستند. در این ظروف از قاشق و چنگال و ماهیتابه برای درست کردن غذا گرفته تا قابلمه و درب آنها وجود دارد که شما می توانید از این ظرف ها برای طبیعت گردی در جنگل نیز استفاده کنید.

استفاده از ظرف های آب قابل جمع شدن

در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل شما می بایست از ظرف های آب قابل جمع شدن استفاده کنید. آشپزی در طبیعت نیازمند آب  برای پختن غدا انواع گوشت و دیگر موارد هستید که می ‌توانید آب را درون ظرف های قابل جمع شدن بریزید و یا از منابع آبی که در اطراف کمپ شما وجود دارد از این ظرف برای جمع کردن آب استفاده کنید.

وسایل شستشو

در زمانی که شما قصد دارید وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل را فراهم آورید بهتر است که وسایل شستشو را نیز با خود ببرید. در واقع برای تمیز نگه داشتن وسایل آشپزی و برای استفاده از آن ها در جنگل و کمپ ها بهتر است که از وسایل شستشوی همچون:

مایع ظرفشویی

یک پارچه نخی

برای خشک کردن ظروف خود یا اسکاج کشیدن آن ها استفاده کنید.

یخچال سفر

یخچال های مسافرتی یا به اصطلاح معروف کوله ی یخچالی وسیله هایی هستند که در کمپ ها بسیار مورد استفاده قرار می ‌گیرند. شما دوستان عزیز می‌ توانید از یخچال های سفری برای قرار دادن انواع غذاها و انواع نوشیدنی ها در آن استفاده کنید.

در نتیجه یخچال سفری جر وسایلی در سفر های جنگلی به حساب می‌آید که بسیار کاربردی و کارآمد می باشد. که امروزه بسیاری از آشپزان کمپ‌ها از این یخچال ها برای سفر های خود استفاده می نمایند.

وسایل مورد نیاز برای برای جلوگیری از آلودگی طبیعت

در زمانی که افراد اقدام به آشپزی در طبیعت می کنند یا نوعی کمپ را در جنگل راه می اندازند. باید توجه نمایند که مهم ترین اصل جنگل و هر نوع طبیعتی حتی در کل زندگی جلوگیری از کثیف شدن محیط زیست و طبیعت به حساب می آید.

در زمانی که افراد قصد سفر و آشپزی در جنگل را دارند بهتر است که از کیسه های زباله و ظروف چند بار مصرف استفاده کنند. تا باعث کثیفی محیط زیست نشوند و طبیعت را برای نسل های آینده ی خود حفظ کنند.

همچنین وسایلی که استفاده می کنند و دیگر نیاز ندارد آن را در مکان های مشخصی بگذارند و در زمان بازگشت آن ها را جمع کنند تا با این کار موجب کثیفی محیط زیست نشوند. در واقع مهم‌ ترین و اصلی ترین اصل در جنگل ها و جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر در جنگل همراه داشتن کیسه زباله برای جلوگیری از خرابی زیستگاه حیوانات به حساب می آید. که شما در زمان سفر و آشپزی و سفر گردشگری جنگل باید به این نکات نیز توجه داشته باشید.

از چه مکان هایی می توان کالا های مسافرتی مورد نیاز خود را خریداری کرد؟!

امروزه فروشگاه های انلاین بسیار متنوع در سطح دامنه ی اینترنت وجود دارند. که شما می توانید با دریافت اطلاعات کافی در خصوص کیفیت و اطمینان کامل برای سفارش کالا اقدام به ثبت سفارشات خود نمایید.

توجه داشته باشید که این فروشگاه ها می بایست به گونه ای باشند که شما بتوانید با اطمینان هر چه تمام تر اقدام به خریداری وسایل مورد نیاز سفر در جنگل نمایید‌. سایت ویرا حصیر با دارا بودن رضایت بیش از ۹۰ درصد مشتریان مناسب ترین گزینه برای شما عزیزان خواهد بود.

این وسایل مسافرتی می‌ توانند وسایلی همچون تشک مسافرتی، زیرانداز حصیری مسافرتی و بسیاری از وسایل دیگر باشند. که شما می توانید از سایت ویرا حصیر تمامی محصولات را با کمترین هزینه و کیفیت بالا خریداری کنید.

سخن پایانی

شما می‌ توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص سایت ویرا حصیر به این سایت مراجعه کرده . با  برقراری ارتباط با پشتیبانان متمرکز این سایت تمامی اطلاعات را در خصوص وسایل مسافرتی موجود در این فروشگاه دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X