وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

وسایل مورد نیاز سفر زیارتی

در صورتی که عازم یک سفر زیارتی باشید، بی شک از خودتان می پرسید که وسایل مسافرتی مورد نیاز سفر زیارتی چه هستند و تفاوت آنها با وسایل مورد نیاز سایر سفر ها چیست؟

سفر های زیارتی یکی از پر طرفدار ترین سفر ها برای مسلمانان به خصوص شیعیان جهان هستند و مردم ایران همواره از سفر های زیارتی استقبال می کنند و از مکان های مقدس بازدید می ‌کنند. در واقع سفر های زیارتی در کشور ایران نسبت به دیگر کشور ها رواج بیشتری داشته و دلیل این موضوع وجود اعتقادات بسیار محکم در مردم ایران و پیروی آن ها از دین مبین اسلام است.

همچنین در این شرایط برای سفر های زیارتی خود شما نیازمند به همراه داشتن وسایل مورد نیاز سفر زیارتی هستید تا بتوانید در طی سفر از آن ها استفاده کنید. در نتیجه ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در خصوص وسایل مورد نیاز سفر زیارتی به شما ارایه دهیم. تا بتوانید تمامی وسایلی که قصد دارید در سفر از آنها استفاده کنید را با خود به همراه ببرید.

وسایلی که در طی سفر زیارتی مورد استفاده شما قرار میگیرند.

شهر های زیارتی کشور ایران مثل مشهد مقدس، قم، تهران، شیراز و یا شهر های خارج کشور مانند کربلا، نجف، سامرا، دمشق، مکه و … سالیانه پذیرای خیل عظیمی از سایرین هستند که برای زیارت و سیاحت به این مکان ها سفر می کنند.

 شما عزیزان نیز اگر قصد سفر به این شهر های مقدس را دارید در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر زیارتی باید توجه کنید این وسایل باید هم به نحوی ضروری باشند و هم سبک و کم جا در نتیجه شما می توانید وسایلی همچون:

لباس های مناسب نسبت به آب و هوای فصل و شرایط هوایی مقصد

ساک دستی

کالا های مسافرتی

وسایل مناسب برای به جا آوردن بهداشت فردی

مدارک مورد نیاز

وسایل برای عبادت

با خود به همراه داشته باشید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر زیارتی

در واقع کالا های  مسافرتی جز آن دسته از وسایلی هستند که در هر سفری به خصوص سفر های زیارتی مورد استفاده زائرین قرار می ‌گیرند و افراد می توانند در شرایط مختلف از آنها استفاده کنند.

کالا هایی همچون:

تشک مسافرتی

حصیر پلاستیکی

صندلی مسافرتی

میز مسافرتی تاشو

زیرانداز مسافرتی و …

تشک مسافرتی

تشک مسافرتی یکی از ضروری ترین وسایل مسافرتی مورد نیاز سفر زیارتی به شمار می رود. در واقع این وسایله مسافرتی جز آن دسته از محصولاتی است که شما خواهید توانست در استراحت گاه های بین راهی و در مکان های مختلف برای استراحت از آن استفاده بنمایید.

حصیر پلاستیکی

 حصیر های پلاستیکی بیشتر برای پهن کردن بر زیر چادر های مسافرتی یا در شرایط دیگری همچون پهن کردن بر زیر وسایل سفر، مورد استفاده واقع می شود و از نفوذ گرد و خاک، خاشاک، رطوبت و … به لباس ها و وسایل شما جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که شما برای خریداری این وسایل باید با کیفیت ترین آن ها را تهیه بنمایید.

در این حالت شما نیازمند کالا های مسافرتی هستید که این وسایل از نظر کیفیت در بهترین رده قرار گرفته باشند تا در حین سفر بتوانند نیاز های شما را برطرف کنند و دچار پارگی و خرابی نشوند. همچنین باید سبک و کم حجم باشند تا فضای زیادی را اشغال نکنند و حمل آنها برای شما عزیزان آسان باشد. یکی از فروشگاه های معتبری که می‌ تواند این وسایل را با بهترین قیمت و کیفیت به شما ارائه دهد، فروشگاه ویرا حصیر است که جز برترین فروشگاه ها در خصوص کالا های مسافرتی به حساب می آید.

ساک های کوچک و جادار

اولین و مهم ترین وسیله ای که شما برای جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر زیارتی به آن نیازمند هستید، ساک دستی یا چمدان می باشد. چمدان یا ساکی که شما قصد قرار دادن وسایل خود را درون آن دارید، می بایست جادار، ضخیم و مقاوم باشد تا نگرانی در طی سفر در خصوص پارگی یا خرابی آن نداشته باشید.

اما اگر شما قصد سفر به مکان های زیارتی را دارید و می خواهید وسایل بسیاری با خود ببرید بهتر است از چمدان های بزرگ تر برای لوازم سفر خود استفاده کنید و یک ساک دستی نیز به همراه خود ببرید که لوازم مورد نیاز تو راهی را با خود به همراه ببرید.

لباس های مناسب سفر زیارتی

چنانچه شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر زیارتی را دارید باید توجه کنید که شما می بایست لباس هایی مورد نظر خود را به گونه ای بردارید که راحت و مناسب باشند.

به طور مثال برای فصل های تابستون پیشنهاد می شود که از لباس های رنگ روشن و نازک استفاده کنید تا دچار مشکلات پوستی و عرق سوختگی نشوید. اما برعکس در فصل های سرد سال بهتر می باشد که از لباس های کلفت و زمستانی استفاده کنید تا دچار سرماخوردگی و بیماری نشوید.

 در نتیجه زمانی که شما قصد جمع آوری لباس های تابستانه دارید، می‌ توانید از لباس هایی همچون:

چادر رنگی

هد حجابی

مقنعه

شال رنگی

روسری

هد بند

تونیک

شلوار راحتی

کفش راحتی تابستانی

مانتو

ساق پا

ساق دست

پیراهن برای برای زیر چادر

و…استفاده بنمایید.

برای جمع آوری لباس های خود برای فصل زمستان می‌ توانید لباس‌های همچون:

پالتو

هودی

بافت

ژاکت

سویشرت

کلاه

دستکش

جوراب های کاموایی و کلفت

کفش اسپرت

کفش بوت

پیشونی بند

 استفاده نمایید.

کیف وسایل شخصی و بهداشتی مورد نیاز سفر های زیارتی

وسایل شخصی مورد نیاز شما در میان وسایل مورد نیاز سفر زیارتی جزو ضروری ترین ها به شمار می روند. این وسایلی که شما قصد دارید با خود به همراه بردارید، هم می بایستی ضروری باشد و هم کاربرد بسیار زیادی نیز دارا باشند. در نتیجه شما می توانید از لوازم مختلفی مثل:

شامپو کوچیک مسافرتی

صابون

ادکلن

کرم ضد سوختگی

کرم ضد آفتاب

بورس

وازلین

شانه

آینه کوچک

گیره

حوله کوچک دستی

حوله مخصوص حمام

کایت

عینک آفتابی

مرطوب کننده

ماسک

گیره زیر گلویی

عینک طبی

ژل ضد عفونی کننده

اسپر دو فاز مو

روغن بدن

و انواع لوازم آرایشی که احتیاج دارید را با خود به همراه ببرید.

البته توجه فرمایید که شما نسبت به نیاز شخصی خود نیز ممکن است، وسایل دیگری را نیاز داشته باشید که در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر های زیارتی مورد استفاده شما واقع شوند. بنابراین بهتر است این لوازم را با توجه به نیاز خود دسته بندی کنید.

مدارک مهم و ضروری برای سفر زیارتی

مدارک جز مهم ترین وسایلی می باشند که شما در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر زیارتی می بایست که درون ساک خود قرار دهید.

در این حال شما نیازمند مدارک مهمی همچون:

 پاسپورت

کارت شناسایی-بانکی-واکسن

شناسنامه

کارت بانکی-ماشین

کارت بیمه ماشین

گذرنامه

هستید تا بتوانید در طی سفر خود از آن ها استفاده بنمایید.

جعبه کمک های اولیه

بیماری و مریضی یکی از مشکلاتی است که ممکن می باشد برای هر فردی در طی سفر رخ دهند. در این صورت شما می ‌توانید با به همراه داشتن جعبه کمک های اولیه از این مشکلات جلوگیری کنید.

زمانی که  که شما عزیزان قصد زیارت حرم های مطهر امام را دارید، می بایست در زمان جمع آوری  وسایل مورد نیاز سفر زیارتی از وسایل کمکی مختلفی همچون:

چسب زخم

چسب کاغذی

انواع کرم های سوختگی

انواع دارو های مسکن

دارو های سرما خوردگی

چسب بخیه

باند

بتادین

پنس

قیچی

کمپرس آب یخ

و انواع وسایل دیگر استفاده کنید  و آن ها را درون یک کیف مناسب قرار دهید و با خود در سفر به همراه داشته باشید.

وسایل برای عبادت  در صحن ها

اولین و مهم ترین وسایلی که پس از زیارت در صحن حرم های مطهر به آن ها نیازمند هستیم وسایل برای عبادت است. در زمانی که شما عزیزان قصد سفر به حرم های مطهر امام معصوم را دارید می بایست وسایلی همچون:

چادر رنگی تمیز

سجاده

جانماز

قرآن

مفاتیح

تسبیح

صلوات شمار

چادر مشکی

روسری

یک زیر انداز کوچک برای پهن کردن در زیر خود هنگام عبادت را به همراه داشته باشید.

وسایل الکترونیکی مورد نیاز

وسایل الکترونیکی جز مهم ترین و ضروری ترین نیازهای هر مسافر و زائرین برای سفر  است. در واقع شما می توانید از لوازم الکترونیکی برای کار های مختلفی همچون: رزرو هتل، تهیه بلیط، یافتن مسیر و راه درست، انتخاب جاده های مناسب و خلوت استفاده نمایید.

در نتیجه در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر زیارتی شما می توانید از لوازم الکترونیکی مختلفی همچون:

گوشی همراه

مسیر یاب

 تبلت

ایر پاد

لپ تاپ

هندزفری

اسپیکر

و… استفاده نمایید.

وسایل ضروری سفر به شهر های زیارتی را از کجا تهیه کنیم؟

در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر زیارتی را دارید، می بایست به دنبال یک فروشگاه معتبر و خوشنام باشید تا بتوانید کالا های مسافرتی مورد نیاز خود از جمله حصیر های پلاستیکی و تشک مسافرتی را تهیه نمایید. امروزه فروشگاه و سایت های بسیار معتبری وجود دارند تا بتوانید این کالا ها را با کیفیت هر چه تمام تر به شما ارائه دهند، پس بهتر است به دنبال سایت هایی باشید که رضایت مشتری بسیاری دارند.

در نتیجه ما می توانیم به شما سایت معتبری را معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این سایت اقدام به خریداری این وسایل ضروری مورد نیاز خود کنید. این سایت با داشتن وسایل و کالا های با کیفیت همراه با قیمت مناسب و تضمین کالا توانسته در ماه‌ های اخیر جزو پرفروش ترین سایت ها در خصوص کالا های مسافرتی باشد. سایت ویرا حصیر به دلیل وجود کیفیت بالای کار و میزان رضایت مشتریان میزان فروش و رضایت بسیار زیادی دارد.

سخن پایانی

شما می ‌توانید برای سفر های زیارتی خود از وسایل مختلف دیگری همچون: غذا های کنسروی، انواع وسایل آشپزی و … استفاده کرده و آن ها را به همراه داشته باشید اما اگر قصد سفر به صورت هوایی را دارید این وسایل که در این مقاله ذکر شد جز مهم ترین ها هستند که می‌ توانید در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر زیارتی آن ها را به همراه خود بردارید.

همچنین شما می‌ توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص فروش کالا های مسافرتی در سایت ویرا حصیر با مراجعه به سایت و برقراری ارتباط با پشتیبان متمرکز این سایت، اطلاعات بسیاری را در مورد این کالا ها دریافت کنید و برای خرید این کالا از آن استفاده کنید تا بتوانید یک سفر خوب و خاطره انگیز را با این کالا ها برای خود و هم سفران خود به شهر های زیارتی به ارمغان بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X