وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر

وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر

کویر ایران یکی از مناطق پر بازدید در کشور ایران به حساب می ‌آید که دارای زیبایی های منحصر به فردی است. بسیاری از مسافرین و گردشگران سالیانه اقدام به گردش در صحرا و کویر کشور ایران می نمایند تا بتوانند از زیبایی های این منطقه لذت ببرند. اما برای داشتن یک سفر کویری لذت بخش بی شک لازم است که وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر را به خوبی بشناسید و آنها را با خود ببرید.

بدون همراه داشتن لوازم ضروری سفر به کویر می تواند، ملال آور و گاهی حتی خطرناک هم باشد. بنابراین برای جمع کردن وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر شما نیازمند داشتن یک چک لیست دقیق و کامل هستید تا از بابت فراموش کردن و جا گذاشتن لوازم ضروری خیالتان راحت باشد.

در نتیجه ما در این مقاله قصد داریم چک‌ لیست کاملی در خصوص وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر را به شما عزیزان ارائه دهیم. تا بتوانید با استفاده از این چک لیست ها، وسایل مورد نیاز خود را برای یک سفر خاطره انگیز جمع کنید.

چک لیست وسایل مورد نیاز برای سفر کویری

زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر کویری را دارید، باید توجه کنید که این وسایل می‌بایست کاربردی باشد. تا بتوانید تمامی آن ها را در کوله پشتی خود جای داده و آن  را با خود به همراه ببرید. در نتیجه در زمان جمع آوری وسایل می‌توانید از وسایل مختلفی همچون:

کوله پشتی

آب

کلاه لبه دار

لباس مناسب

پیراهن آستین بلند نخی

عینک آفتابی

کالا های مسافرتی

جی پی اس

استفاده کنید  آنها را با توجه به نیاز خود و شرایط سفر اولویت بندی کرده و هر کدام را که حس می کنید، نیاز ندارید، کنار بگذارید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز در سفر کویری

کویر گردی در کشور عزیزمان ایران از بهترین سفر ها برای گردشگران داخلی و خارجی به حساب می آید. زیرا کشور ایران از کویر و صحرا های بسیار زیبایی برخوردار است که دارای آسمان شب پر ستاره و طلوع و غروب خورشید بسیار زیبا و منحصر به فرد می باشند.

برای آنکه بتوانید یک سفر خاطره انگیز و راحت را به دل کویر داشته باشید برخی از کالا های مسافرتی را لازم است حتما با خود بردارید. در نتیجه در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر به کویر را دارید باید توجه کنید که بسته به نیاز خود چه کالا های مسافرتی مورد استفاده شما واقع می شود. تا بتوانید در این سفر از این وسایل مسافرتی استفاده نمایید. این وسایل مسافرتی وسایلی اعم از تشک مسافرتی، پتوی مسافرتی، بالش مسافرتی، حصیر و زیرانداز مسافرتی هستند.

تشک های مسافرتی

شما عزیزان می توانید از تشک های مسافرتی برای پهن کردن برای زیر پا در هنگام خواب یا استراحت در صحرا و کویر استفاده نمایید. در واقع به دلیل وجود موجود های آزاردهنده در شن ها شما قطعا نیاز خواهید داشت که برای پهن کردن بر روی شن های کویر از تشک ها استفاده کنید. همچنین می توانید از این تشک ها برای استراحت در شب نیز استفاده نمایید.

وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر

زیرانداز مسافرتی

زیر انداز مسافرتی جز آن دسته از وسایل ضروری به حساب می‌ آیند که در هر سفری به آن نیاز خواهید داشت. شما برای آن که بتوانید در کویر استراحت کنید و یا لوازم و وسایل خود را جایی بگذارید که گرد و خاکی نشوند به این زیرانداز ها احتیاج خواهید داشت.

شما می توانید به راحتی پس از پایان سفر خود آن‌ها را در ماشین لباسشویی و یا به صورت دستی شستشو دهید و در سفر بعدی از آن استفاده نمایید‌. پس انتخاب یک زیرانداز مسافرتی مناسب و درست می تواند گزینه عالی برای حفظ وسایل ضروری سفر شما به حساب آید تا بتوانید در طی سفر از آنها استفاده نمایید.

در زمانی که شما قصد خرید وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر را دارید باید توجه کنید که این وسایل می‌بایست از کیفیت و قیمت خوبی برخوردار باشند. تا بتوانند پاسخگوی نیاز شما عزیزان باشند و شما بتوانید با اطمینان هرچه تمام تر اقدام به خریداری این وسایل مسافرتی چه به صورت حضوری و چه آنلاین نمایید. یکی از فروشگاه های آنلاین که می تواند بهترین کالا های مسافرتی را به شما ارائه دهد فروشگاه ویرا حصیر است.

این فروشگاه با دارا بودن کالا های باکیفیت می تواند یکی از بهترین عرضه کنندگان در سراسر نقاط کشور برای مشتریان به حساب آید.

کوله پشتی

اولین و مهم ترین گزینه که در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر کویری باید شما به خاطر داشته باشید. استفاده از یک کوله پشتی مناسب است یک کوله  پشتی که بتوانید تمامی وسایل مورد نیاز خود را در آن قرار دهید و دیگر نگرانی در خصوص کم آوردن جا و سنگینی آن برای حمل نداشته باشید. پس بهتر است برای سفر های کویری از کوله پشتی سبک، مناسب و جا دار استفاده نمایید.

آب کافی

به همراه داشتن آب کافی یکی از مهم ترین گزینه هایی است که در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر  کویری مورد توجه واقع می شود. در واقع به دلیل وجود گرمای هوای بسیار زیاد در کویر های ایران بهتر است که آب کافی و مورد نیاز خود را با خود به همراه بردارید تا در زمان تشنگی و یا شستن دست بتوانید از آن ها استفاده نمایید.

کلاه لبه دار

کلاه های لبه دار را از زمان های قدیم کشاورزان از آن برای جلوگیری از تابش نور خورشید به پوست صورتشان  استفاده می‌ کردند. اما امروزه  گردشگران می ‌توانند برای جلوگیری از پرتاب اشعه های نور خورشید به صورت و پوست صورتشان از کلاه های لبه دار استفاده کرده و آنها را بر روی سر خود قرار دهند . بسیاری از مواقع می توانند با خیس کردن این کلاه‌ ها باعث جلوگیری از گرما زدگی شوند.

لباس مناسب هوای گرم

لباس های مناسب همیشه و در هر مکانی مورد استفاده مسافرین و گردشگران در تمامی مسافرت ها قرار می گیرند. در واقع لباس‌ ها یکی از مهم‌ ترین تن پوش ها هستند که در دیدرس عموم قرار خواهد گرفت. اما در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر به همراه داشتن لباس مناسب کویری می‌ تواند باعث کمتر تابیدن نور خورشید به بدن شما شوند . در نتیجه  در زمانی که قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز به سفر کویری را دارید. باید از لباس های رنگ روشن و آستین بلند استفاده کنید تا بتوانید مقدار بسیار کمی از پرتاب اشعه نور خورشید به بدن خود جلوگیری کنید.

استفاده از کرم های ضد آفتاب و ضد سوختگی

کرم ضد آفتاب جزو یکی از مهم‌ ترین اصل ها در خصوص رسیدگی به پوست و مراقبت پوستی به حساب می ‌آید. در بسیاری از مواقع افراد در زمانی که در برابر نور شدید آفتاب قرار می ‌گیرند با استفاده از کرم‌ های ضد آفتاب باعث جلوگیری مستقیم از تابش نور خورشید به صورت خود خواهند شد.

در نتیجه در سفرهای کویری به همراه داشتن کرم های ضدآفتاب می‌ تواند این فعالیت را چند برابر کند. تا شما بتوانید به راحتی در برابر نور خورشید قرار بگیرید و دیگر نگرانی در خصوص سوختگی پوست صورت خود نداشته باشید. در همین صورت به منظور آن که در سفر کویری خود، دچار سوختگی پوست دست و صورت نشوید. می توانید از کرم های ضد  آفتاب سوختگی نیز استفاده کنید.

استفاده از جی پی ای

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و نیاز روز افزون بسیاری از مردم به  نقشه های مسیریاب و جی پی اس موجب شده که تمامی افراد و نیازمندان این اپلیکیشن کاربردی را بر روی موبایل خود نصب کنند. اما گردشگران و مسافران خارجی یا داخلی که قصد سفر به منطقه های کویری کشور ایران را دارند. باید توجه کنند که بهتر است از یک لیدر راهنمای سفر های کویری استفاده نمایند. ولی در صورتی که علاقمند هستید که بدون کمک لیدر یا راهنما سفر کنید و اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر و بیابان در دوره کوتاه مدتی کنید. بهتر است که از یک اپلیکیشن جی پی اس استفاده کنید تا بتواند مناطق مورد نظر خود را نقطه گذاری کرده و از آنجا گذر نمایید.

استفاده از عینک دودی

تابش شدید  نور خورشید موجب خواهد شد که آسیب جدی به چشم انسان وارد شود که این نوع آسیب جبران ناپذیر خواهد بود. در نتیجه استفاده از عینک های آفتابی می تواند یک محافظ یا جلوگیری کننده در برابر این اشعه های مضر آفتاب باشد.همچنین در این صورت در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر را دارید، می توانید از عینک آفتابی خوب و با کیفیت استفاده کرده . در طی سفر آن ها را بر روی چشم خود قرار دهید تا دیگر نگرانی در خصوص بروز بیماری ها و مشکلات چشمی نداشته باشید.

از چه مکان هایی می توان کالا های مسافرتی را برای سفر کویری خریداری کرد؟

امروزه فروشگاه های مختلفی در سطح دامنه اینترنت وجود دارند که شما می توانید با انجام تحقیق های کوچک در خصوص کیفیت و قیمت های مختلف آنها اقدام به خریداری کالا های مسافرتی مورد نیاز خود نمایید. یکی از فروشگاه هایی که می تواند کالا های مسافرتی مختلف را همراه با قیمت مناسب و کیفیت عالی به شما مشتریان عزیز ارائه دهد. سایت ویرا حصیر است.

این سایت با داشتن کالاهای با کیفیت همراه با قیمت مناسب و مقطوع می‌ تواند یک همراه و فروشنده بسیار عالی برای مشتریان عزیز در سفر ها به حساب آید. تا بتوانند در سفر های کویری خود از این سایت معتبر وسایل مسافرتی مورد نیاز خود را خریداری کرده و در طی سفر از آنها استفاده نمایند. تا بتوانند تفاوت کیفیت و قیمت آن نسبت به دیگر رقبا را در بازار احساس کند.

سخن پایانی

شما می‌ توانید با برقراری ارتباط با پشتیبان متمرکز سایت ویرا حصیر، اطلاعات بیشتری را در خصوص این سایت و وسایل مسافرتی آن دریافت کنید. تا بتوانید با خیال هر چه آسوده تر اقدام به خریداری وسایل مورد نیاز برای سفر به کویر نمایید. همچنین در صورتی که قصد خرید عمده ی این کالا ها را دارید می توانید از مشاورین ما در تیم پشتیبانی ویرا حصیر راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X