وسایل مورد نیاز سفر به بیابان

وسایل مورد نیاز سفر به بیابان

 سفر به بیابان

سفر به بیابان، افراد مختلف همیشه در سفر به بیابان و کویر نگرانی های در خصوص لوازمی که در اینگونه سفر ها مورد نیاز آنهاست. خواهند داشت و نمی دانند که وسایل مورد نیاز سفر به بیابان چه چیز خاصی هستند؟ اگر شما نیز جزو این افراد هستید، لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سفر کردن یکی از زیبا ترین و جذاب ترین فعالیت هایی است که انسان در طول زندگی خود انجام می دهد. سفر کردن باعث آن می شود که افراد بتوانند تجربیات بسیاری در خصوص مناطق مختلفی که در آن زندگی می‌ کنند و شهر های اطراف خود کسب نمایند. شما عزیزان باید توجه داشته باشید که برای آن که به بیابان و صحرا های زیبای کشور ایران سفر کنید. می بایست وسایل مختلفی را با خود به همراه ببرید تا بتوانید در طی سفر از آن ها استفاده کنید.

بنابراین زمانی که شما قصد جمع ‌آوری وسایل مورد نیاز سفر به بیابان را دارید باید توجه کنید که وسایلی را با خود به همراه ببرید. که از نظر ضروریت و کاربرد در اولویت لیست وسایل مورد نیاز سفر به بیابان محسوب شوند و از همراه بردن لوازم غیر ضروری جلوگیری کنید.

در این مقاله برای راحتی شما عزیزان در زمان جمع آوری ملزومات سفر به بیابان قصد داریم یک چک لیست کلی در این زمینه به شما ارائه دهیم. تا شما عزیزان بتوانید با کمک آن لیست ملزومات سفرتان را بر اساس نیاز های خودتان اولویت بندی کرده و سپس بدون از قلم انداختن لوازم ضروری اقدام به مهیا کردن ساز و برگ سفر خود کنید.

چک لیست کلی از وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان

 زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر به بیابان را دارید باید توجه کنید که این وسایل بر اساس کاربری که دارند. به گونه ای که فضای بسیار کمی را نیز اشغال کنند. مهیا شوند تا شما عزیزان بتوانید تمامی آن ها را در کوله پشتی خود به راحتی جای دهید و آن  را با خود به همراه ببرید.

وسایل مختلفی وجود دارند که شما می توانید بر اساس شرایط سفرتان و نیاز خود هر کدام را که برایتان کاربردی تر است را با خود به همراه ببرید. در نتیجه در زمان جمع آوری وسایل می‌ توانید از وسایل مختلفی همچون:

کالا های مسافرتی همچون: زیرانداز مسافرتی، تشک مسافرتی، پتوی مسافرتی و …

 کوله پشتی استاندارد

آب

کلاه لبه دار

لباس مناسب

پیراهن آستین بلند نخی

عینک آفتابی

جی پی اس

استفاده کنید.

کالا های مسافرتی مورد نیاز برای سفر بیابانی

در زمانی که شما قصد خرید کالا های مسافرتی برای جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر به بیابان را دارید. باید توجه کنید که این وسایل باید وسایلی سبک و قابل حمل باشند. تا بتوانید آنها را در کوله خود قرار دهید یا به مدت طولانی آنها را در دست بگیرید و با خود حمل کنید. در نتیجه برای این شرایط می توانید از تشک مسافرتی و زیر انداز مسافرتی و سایر کالا های مسافرتی ویرا حصیر که بسیار سبک هستند و به راحتی جمع می شوند، استفاده کنید.

تشک مسافرتی

تشک مسافرتی جز آن دسته از کالا های مسافرتی می باشد که شما در هر سفر می بایست آن را با خود به همراه ببرید. تا برای استراحت یا خواب از آن استفاده کنید و بتوانید یک خواب راحت را در طول سفر خود تجربه کنید. بنابراین تشک مسافرتی می تواند یکی از مهم ترین وسایل مورد نیاز سفر به بیابان به شمار می رود.

زیرانداز مسافرتی

خرید زیرانداز های مسافرتی جزو آن دسته از وسایلی می باشند که شما برای پهن کردن زیر چادر های مسافرتی، میز های مسافرتی، نشستن و اتراق کردن در صحرا و مواقع مختلف دیگر می توانید از آن ها استفاده کنید. در واقع این زیرانداز ها به دلیل قابلیت های بسیار بالایی که دارند، دارای طرفداران بسیار زیادی هستند . در همه ی سفر ها کاربرد های اساسی دارند.

چنانچه شما قصد خریداری کالا های مسافرتی مورد نیاز خود را برای سفر بیابانی دارید. می توانید از سایت های معتبر آنلاین اقدام به خریداری این نوع وسایل نمایید. یکی از سایت های بسیار معتبر که می‌ توانید این وسایل مسافرتی را از آنها خریداری کنید، سایت ویرا حصیر است‌. این سایت با دارا بودن محصولات با کیفیت، یکی از بهترین سایت های آنلاین در سطح دامنه اینترنت ایران در دهه ی اخیر به شمار می رود که محصولات مختلف مسافرتی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

کوله پشتی

مهم ترین گزینه در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان که باید شما به خاطر داشته باشید، استفاده از یک کوله پشتی مناسب است. یک کوله پشتی مناسب که شما بتوانید تمامی وسایل مورد نیاز خود را در آن قرار دهید . دیگر نگرانی در خصوص کم آوردن جا، سنگینی آن برای حمل و … نداشته باشید. پس بهتر است برای سفر های بیابانی خاطره انگیز از کوله پشتی مناسب و جادار استفاده نمایید.

آب به اندازه

به همراه داشتن آب کافی یکی از مهم ترین گزینه هایی اس

ت که در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان مورد استفاده واقع می شود. در واقع به دلیل وجود گرمای شدید در بیابان و همچنین صحرا های کشورمان ایران بهتر است که آب کافی و مورد نیاز خود را با خود به همراه داشته باشید. تا  در زمان تشنگی و یا برای خیس کردن لباس ها در زمان گرما و … از آن ها استفاده نمایید.

لباس مناسب هوای گرم

لباس های مناسب همیشه و در هر مکانی مورد استفاده مسافرین، گردشگران و همه ی مردم  قرار می گیرند. هم در واقع لباس‌ ها یکی از مهم‌ ترین تن پوش ها برای انسان ها هستند که در دیدرس عموم قرار خواهد گرفت.

در زمان جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان توجه داشته باشید که همراه داشتن لباس مناسب کویری می‌ تواند. باعث کمتر تابیدن نور خورشید به پوست بدن شما شود. در زمانی که قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر به بیابان و صحرا را دارید باید از لباس های رنگ روشن و آستین بلند استفاده کنید. تا بتوانید مقدار بسیار کمی از پرتاب اشعه نور خورشید به بدن خود، جلوگیری کنید.

در این حال شما می توانید از لباس های رنگ روشن مثل تونیک های تابستانه رنگ روشن، مانتو شاد، پیراهن های نخی، شلوار مناسب، کفش، صندل و غیره استفاده نمایید.

استفاده از کرم های ضد آفتاب و ضد سوختگی

کرم ضد آفتاب و ضد سوختگی جزو یکی از مهم‌ ترین اصل ها در خصوص رسیدگی به پوست و مراقبت پوستی به حساب می ‌آید. بسیاری از مواقع افراد در زمانی که در برابر تابش شدید آفتاب قرار می‌ گیرند .با استفاده از کرم‌ های ضد آفتاب باعث جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به صورت خود خواهند شد. در نتیجه در سفر های بیابانی نیز به همراه داشتن کرم های ضد آفتاب می ‌تواند موجب شود. که شما بتوانید به راحتی در برابر نور خورشید قرار بگیرید و دیگر نگرانی در خصوص سوختگی پوست صورت خود نداشته باشید.

در همین صورت به منظور آن که در سفر بیابانی و سفر های صحرا نوردی خود دچار سوختگی پوست دست و صورت نشوید. می توانید از کرم های ضد  آفتاب و ضد سوختگی استفاده کنید تا بتوانید از وجود این نوع مشکلات جلوگیری کنید.

استفاده از جی پی اس

امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و نیاز روز افزون بسیاری از مردم به  نقشه های مسیریاب و جی پی اس موجب شده که تمامی افراد و خصوصا صحرا نوردان، این اپلیکیشن و برنامه های مسیر یاب کاربردی را بر روی موبایل خود نصب کنند. اما گردشگران و مسافران خارجی یا داخلی که قصد سفر به منطقه های بیابانی، کویری و یا صحرایی ایران را دارند. باید توجه نمایند که بهتر است علاوه بر کمک از راهنمای تور بیابان گردی از یک جی پی اس معتبر نیز استفاده کنید. خصوصا اگر علاقمند هستید که بدون کمک لیدر یا راهنما اقدام به جمع آوری وسایل مورد نیاز برای سفر به بیابان کنید بهتر است که از یک اپلیکیشن مسیر یاب استفاده کنید. تا بتوانید مناطق مورد نظر خود را نقطه گذاری کرده و از آنجا گذر نمایید.

استفاده از عینک دودی

تابش شدید  نور خورشید موجب خواهد شد که آسیب جدی به چشم انسان وارد شود که این نوع آسیب جبران ناپذیر خواهد بود. در نتیجه استفاده از عینک های دودی استاندارد می تواند یک محافظ یا جلوگیری کننده در برابر این اشعه های مضر آفتاب باشد. در این صورت در زمانی که شما قصد جمع آوری وسایل مورد نیاز سفر به بیابان را دارید می توانید. از عینک آفتابی خوب و با کیفیت استفاده کرده و در طی سفر آن ها را بر روی چشم خود قرار دهید. تا دیگر نگرانی در خصوص بروز بیماری ها و مشکلات چشمی نداشته باشید.

کلاه لبه دار

کلاه های لبه دار در قرون مختلف برای جلوگیری از تابش نور خورشید به پوست صورت استفاده می شده است. امروزه  بیابانگرد ها و صحرا نوردان نیز می‌ توانند برای جلوگیری از پرتاب اشعه های نور خورشید به صورت و پوست صورتشان از کلاه های لبه دار استفاده کرده و آنها را بر روی سر خود قرار دهند . بسیاری از مواقع می توانند با خیس کردن این کلاه‌ ها باعث جلوگیری از گرمازدگی شوید و در نهایت یک سفر بیابانی بسیار خاطره انگیز را برای خود و دیگران به ارمغان بیاورند.

از چه مکان هایی می‌ توان کالا های مسافرتی مورد نیاز سفر بیابانی را خریداری کرد؟

امروزه فروشگاه های بسیار متنوعی در سطح دامنه اینترنت وجود دارند که شما می توانید. با استفاده از این فروشگاه ها اقدام به خریداری کالا های مسافرتی مورد نیاز خود برای تهیه ی وسایل مورد نیاز سفر به بیابان، از آن ها کنید.

پیشنهاد می کنیم در صورتی که شما عزیزان قصد خرید وسایل با کیفیت همراه با قیمت مناسب را دارید. خرید خود را از فروشگاه ویرا حصیر انجام دهید و کالا های مسافرتی مورد نیاز خود همچون تشک های مسافرتی، زیرانداز های مسافرتی، صندلی های مسافرتی تاشو، میز مسافرتی و … را  با قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالا تهیه کنید. این کالا ها با دارا بودن کیفیت بسیار بالا همراه با حجم بسیار کم می توانند یکی از بهترین همراهان شما در شرایط سخت و گرمای شدید بیابان کشور ایران به حساب آیند.

سخن پایانی

اگر شما قصد ثبت سفارش کالا های مسافرتی مورد نیاز در سایت ویرا حصیر را دارید. می توانید با پشتیبان های متمرکز این سایت که به صورت ۲۴ ساعته آماده ی پاسخگویی به سوالات شما هستند در تماس باشید . تمامی سوالات خود را در خصوص محصولات مورد نظر، کیفیت کالا ها و انواع آنها کسب کنید تا بتوانید یک خرید مطمئن را تجربه نمایید. هچنین شما می ‌توانید با برقراری ارتباط با پشتیبان های این سایت در خصوص کیفیت کالا ها نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار اطلاعاتی را کسب نمایید. تا بتوانید بهترین محصول را انتخاب کرده و پس از پرداخت هزینه در مدت زمان بسیار کم آن را درب منزل خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X