روستای کندوان و زیبایی های آن

روستای کندوان

گردش و تفریح در خانه های کله قندی

آذربایجان شرقی پر از روستاهایی با طبیعت بکر و جاذبه‌های تاریخی فراوان است. یکی از زیباترین روستاهای این منطقه کندوان میباشد. کندوان از زیباترین روستاهای شهرستان اسکو است که ۷ هزار سال پیشینه تاریخی دارد. به همین سبب جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی در آن هستند. مردم این روستا به لهجه ترکی آذربایجانی صحبت می کنند و مهمان نواز و ‌صمیمی هستند. فصل زمستان، اواخر پاییز و فروردین این روستا بسیار سرد است. نوع بناهای این روستا به صورت سنگی بوده و همین مسئله جزو یکی از شگفتی ها و زیباییهای روستای کندوان می شود. البته این روستا را با نام روستای کندجان نیز می شناسند که دارای معماری کله قندی می باشد. در واقع خانه های آن ها از جنس سنگ و با طرح های کله قندی هستند. مردم این روستا به دامداری و کشاورزی دیم فعالیت دارند.

دامنه ها و زمین های ناهموار روستا باعث شده تا کشاورزی در آن رونق داشته باشد. با وجود چشمه سارها و رودخانه‌های فصلی زمین های دیمی این روستا رونق بسیار زیادی از نظر کشت و کار دارد. از سوغات های مشهور و محلی این منطقه می‌توان به عسل کوهستان آن اشاره کرد. البته دوشاب، بادام، لبنیات و گیاهان دارویی کندوان نیز مشهور هستند. حتی گردو و آب معدنی کندوان شهرت بسیار زیادی دارد.

اما از صنایع دستی روستا می توان به گلیم، جاجیم و حتی روسری کلاغه‌ای آنها اشاره کرد. از آنجایی که این روستا در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته، یک روستای کوهستانی ییلاقی با آب و هوای سرد می باشد. به طور کلی شش ماه از سال این روستا در وضعیت یخبندان است. به تدریج با گرم شدن هوا برف و یخ مناطق کوهستانی آن ذوب و چشمه سارها و رودهای بسیار زیادی در آن جریان پیدا میکنند.

روستای کندوان

لوازم ضروری سفر به روستای کندوان

زیرانداز جاجیمی مسافرتی را به عنوان بهترین وسیله سفر به روستای کندوان می توانید همین حالا از سایت ویرا حصیر تهیه کنید. این مجموعه یکی از بزرگ‌ترین توزیع کنندگان انواع زیراندازهای سفری در بازار است. چنانچه قصد سفر دارید و به دنبال ملزومات ضروری سفر می گردید می توانید همین حالا بهترین لوازم ضروری سفر نظیر این زیر اندازها را از این مجموعه معتبر تهیه نمایید. اما برای خرید یک زیرانداز جاجیمی با کیفیت حتماً به سطح کیفیت و میزان ضخامت آن توجه داشته باشید.

قطعاً جنس های بسیار مختلفی از زیر اندازها در بازار وجود دارند: اما زیراندازهای جاجیمی به دلیل کیفیت مطبوع مورد توجه مشتریان هستند. اگرچه جاجیم در برابر رطوبت مقاومت می کند اما خود در مدل های ضدآب و غیر ضد آب با سایزهای متنوعی عرضه می شود. اگر مقصد شما روستاهایی است که در مناطق کوهستانی هستند حتماً زیرانداز های جاجیمی ضد آب را انتخاب کنید.

بد نیست بدانید زیرانداز جاجیمی مسافرتی در سایزهای ۳، سایز ۶ و سایز ۹ متری تولید شده اند. انتخاب هر یک از این سازها به میزان ظرفیت شما عزیزان بستگی دارد. یکی از نکات مهمی که شاید کمتر کسی به بررسی آن بپردازد وزن زیرانداز جاجیمی سفری است. توجه داشته باشید که شما این زیراندازها را قرار است حین سفر حمل و نقل کنید: پس سبک بودن وزن زیرانداز باعث می شود تا جابجایی آن به راحتی امکان پذیر شود. از طرفی این سبک بودن مهم‌ترین مزیتی است که شستشوی زیرانداز را راحت می کند. قطعا که به دلیل سبکی وزن زیر انداز می توانید به راحتی آن را پس از گردش و تفریح  شستشو دهید: اما به شرط اینکه زیر انداز شما جزو متریال‌های قابل شستشو باشد. همین حالا بهترین زیرانداز های مسافرتی حصیری را از سایت ویرا حصیر به قیمت زیر بازار تهیه کنید.

 استفاده از زیرانداز جاجیم مسافرتی در سفر به کندوان

راهنمای سفر به روستای کندوان

کندوان زیباترین، دیدنی ترین و پر جاذبه ترین روستای شهرستان اسکو است که در دامنه سهند قرار دارد. این روستای مشهور منطقه آذربایجان شرقی دارای آب و هوایی تقریباً معتدل است. به طور کلی در قسمتهای دامنه آن آب و هوای سرد و دشت های آن آب و هوای معتدل حاکم می باشد. حال اینکه این روستا بیشتر در دل صخره های سنگی قرار گرفته و به همین سبب بیشتر مورد توجه صخره نوردان ها و البته کوهنوردان است.

برای سفر به روستای کندوان همانند دیگر روستاها و مناطق کشور شما موظف هستید تا به راهنمایی سفر توجه داشته باشید. تمامی این نکات مهم و حیاتی به شما کمک می‌کند تا به دور از هیچ خطری سفر لذت بخشی را تجربه کنید. یکی از مهمترین نکات این است که برای روستا گردی یا حتی کوهنوردی حتماً کیسه های زباله مخصوصی را به همراه خود ببرید. تا تمامی زباله های خود را در آن بریزید.

قطعاً که در این صورت هم به اهالی روستا و به هم به طبیعت احترام خواهید گذاشت. همچنین به خاطر داشته باشید که آتش سوزی چه در فضای روستایی و چه در مناطق کوهستانی کار درستی نیست. بهتر است به دور از طبیعت سرسبز و هر گونه گیاه یا درختی این کار را انجام دهید. در نتیجه خاموش کردن آتش را فراموش نکنید چرا که در غیر این صورت می تواند خطرات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. از آنجایی که کوهنوردی یا حتی پیاده روی در ارتفاعات کمی بالاتر از روستای کندوان و هر منطقه دیگر لذت بخش است. در این ارتفاع زیاد نیز باید خطرات زیادی نیز در نظر داشته باشید. برای آرامش بیشتر حتما لوازم مهم را به همراه خود ببرید. عینک آفتابی برای کوه پیمایی یا حتی قدم زدن در مناطق روستایی برای محافظت از چشم ها توصیه می شود.

جاذبه های ایده آل اسکو در سفر به روستای کندوان

اسکو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شهرستانهای آذربایجان شناخته می شود. برای سفر به روستای کندوان به قلب اسکو سفر می کنید. در نزدیکی روستای کندوان جاذبه های فوق العاده هیجان انگیز دیگری نیز وجود دارد. یکی از این زیباترین جاذبه پارک مینیاتوری اسکو است. قطعاً که پارک های بسیار زیادی در جای جای ایران و جهان وجود دارد. اما عجیب بودن و زیبایی پارک میناتوری این منطقه در جهان زبانزد است. این پارک سه بعدی اولین پارک مینیاتوری آذربایجان شرقی و همچنین دومین پارک بی نظیر و عجیب و غریب کشور می‌باشد. این پارک مینیاتوری در یک باغ کوچک با وسعت ۱۰۰۰ متر قرار دارد. گردشگران زیادی برای تماشای این پارک باشکوه به این منطقه سفر بر می کنند. پارک مینیاتوری درست روبروی فرمانداری این منطقه قرار گرفته و البته معماری آن خارق العاده است.

سفر به روستای کندوان یکی از پر ماجراجویی ترین و شگفت انگیزترین سفرها برای مسافران عزیز است. از زیباترین جاذبه‌های نزدیک به روستای کندوان می‌توان به چشمه آقبلاغ منطقه اسکو اشاره کرد. در اسکو چشمه های آب معدنی بسیار زیادی وجود دارد که تمامی آنها زبانزد هستند. از زیباترین چشمه‌های این منطقه نیز میتوان به چشمه آق بلاغ اشاره کرد. کانال های مجزایی با فشار کم درست از قسمت زیر تپه جریان دارد. آب چشمه آقبلاغ بسیار خنک بوده و باعث خنک شدن آب و هوای منطقه نیز می‌شود. این چشمه درست در ۱۸ کیلومتری شمال شرق هشترود است. این چشمه فوق العاده زیبا با آب خنک برای آبتنی در تابستان بسیار مورد توجه مسافران قرار دارد.

غار فوق العاده زیبای آقبلاغ به دلیل داشتن طبیعتی بکر، تصویری رویایی بوده و عبور آب از کنار آن باعث به وجود آمدن منظره های فوق العاده زیبا شده است.

دو جاذبه خارق العاده در دل منطقه اسکو

مسجد عنصرود جزو دیگر جاذبه های هیجانی این منطقه است. این مسجد در روستای پلکانی عنصرود در شهرستان اسکو میباشد. این مسجد صخره‌ای به عنوان یکی از اثرهای فوق العاده زیبا و تاریخی این منطقه به شمار می‌رود. قسمت ورودی این مسجد با معماری فوق العاده عالی طراحی شده است. این معماری و نیایشگاه این مسجد متعلق به دوره پس از اسلام می‌باشد. این مسجد فوق‌العاده زیبا و تاریخی در وسط روستا قرار گرفته و به عنوان بزرگترین مسجد صخره‌ای کشور از آن یاد می کنند. این مسجد در دامنه صخره های روستا قرار گرفته و تماشای آن از دور فوق العاده هیجان انگیز است.

یکی از جاذبه های تاریخی و مذهبی این منطقه آرامگاه سید حسین غفاری است. این آرامگاه روی تپه ای در قسمت جنوب اسکو مشرف به شهر میباشد. آرامگاه دارای گنبدی است که از آجر آن را ساخته اند. این گنبد بلند چهار منفذ کوتاه دارد که در قسمت روی آن تعبیه شده اند. ورودی بقعه به عنوان زیباترین قسمت این آرامگاه است که به سمت دهلیز کوچکی باز می گردد. در وسط آن نیز یک ضریح چوبی به قدمت زیاد و کهنه است که آن را روی قبر امامزاده قرار داده‌اند. مردم معتقدند که این امامزاده از نصب امام جعفر صادق علیه السلام می باشد. برای سفر به روستای کندوان خالی از لطف نیست تا این جاذبه های فوق العاده زیبای مذهبی را نیز ببینید و از تماشای آنها لذت ببرید. یکی از زیباترین جاذبه ها کهنگی و قدمت زیاد آثار تاریخی و حتی مذهبی در جای جای کشور ااست

استقامت و یا طراحی و شکل معماری چنین مکانهایی بیشتر از هر جاذبه طبیعی با زیبایی فوق العاده عالی جلب توجه میکند.

اقامت در خانه های کله قندی

با توجه به پیشرفت و قدرت تکنولوژی و رشد روز و روز آن به کارگیری این تکنولوژی نیز قدرتمندتر و هدفمندتر است. همین تکنولوژی روز باعث تغییر و تحولات عظیمی در بافتهای روستایی نیز می‌شود. کمتر روستایی وجود دارد که بافت تاریخی خود را حفظ کرده باشد. اما روستای کندوان به عنوان یکی از زیباترین روستاهایی است که هنوز هم به شکل سنتی و بافت قدیمی زندگی در آن جریان دارد. خانه هایی با طرح های بسیار متفاوت در جای‌جای گوشه و کنار این منطقه جا خشک کرده‌اند. برای ساخت این خانه ها نیز از سنگ، لاشه و ملات گلی استفاده می کنند. اما امروزه به کارگیری مصالح جدید برای ساخت خانه های روستایی رواج دارد. بد نیست بدانید حتی امکانات بسیار زیادی نیز در این روستا فراهم شده است. برای سفر به روستای کندوان قطعاً انتخاب یک اقامتگاه مناسب جزو نکات مهم سفر خواهد بود.

در هر منطقه از کشور خانه، هتل و یا حتی اقامتگاه های بوم گردی بسیار زیادی وجود دارد. در این روستای زیبا با خانه های کله قندی نیز اقامتگاه های بسیاری است که می‌توانید به استراحت در آنها بپردازید. خانه‌های کله قندی که با امکانات زیادی برای شما مسافرین عزیز فراهم شده پر از هیجان هستند. البته این اقامتگاه‌ها امنیت بسیار زیادی داشته و تمامی امکانات مورد نیاز تمامی مسافرین خارجی و داخلی را دارد. اقامتگاه بوم گردی اصلانی، اقامتگاه تورال، اقامتگاه رنجبر در محله گیله جان، اقامتگاه داریوش در نزدیکی چشمه آب معدنی، اقامتگاه مولایی در نزدیکی حمام قدیمی، اقامتگاه مان درست در قسمت مدرسه قدیمی و همچنین هتل بین المللی صخره ای لاله کندوان همگی میزبان شما مسافران عزیز هستند. اما اگر خودرو شخصی داشته باشید می توانید خود را به شهر رسانده و در هتل ها و مسافرخانه های لوکس آنها با امکانات فوق‌العاده زیاد اقامت کنید.

خرید بهترین وسیله سفر از معتبرترین سایت توزیع کننده

زیر انداز مسافرتی حصیری جز بهترین زیراندازهایی است که می تواند انتخاب خاص و مقرون‌به‌صرفه شما مشتری عزیز باشد. برای سفر به روستای کندوان و هر یک از روستاهای دیگر، به همراه بردن یک زیرانداز مناسب اهمیت دارد. قطعاً که طبیعت گردی و گردش بدون به همراه بردن لوازم ضروری نظیر یک زیرانداز مناسب لذت بخش نخواهد بود. چرا که شما نیاز به وسایل راحتی دارید که آرامش و مقدمات استراحت را برای شما مهیا سازد. زیراندازهای مسافرتی نیز به عنوان پوشش های مخصوصی هستند که می توانید روی زمین پهن کرده و لذت سفر خود را با استراحت در طبیعت بیشتر کنید. اما این متریال ها در بازار بسیار است و از بین تمامی آنها زیراندازهای حصیری مورد توجه هستند. زیراندازهای حصیری نسل جدید از جنس الیاف پلاستیکی بافته میشوند. با این حساب کیفیت آنها در برابر نفوذ آب افزایش پیدا می‌کند.

شما کاربر عزیز بدون هیچ دغدغه و نگرانی و با اطمینان زیاد از ضد آب بودن متریال های حصیری می توانید بهترین زیرانداز را از سایت ویرا حصیر تهیه نمایید. دغدغه ابعاد، طرح و رنگ زیرانداز مناسب را نیز نداشته باشید؛ چرا که در این مجموعه با تنوعی از این زیر اندازها مواجه هستید که هر یک با مشخصات متنوعی عرضه می‌شود. اما بهترین مزیت زیراندازهای حصیری این است که در مقایسه با دیگر متریال ها دارای وزن بسیار سبک تری است. بسیاری از مسافران برای سفر خود به دنبال زیرانداز هایی هستند که وزن سبک داشته باشد. چرا که این سبک بودن وزن باعث می‌شود تا بتوانید آنها را به راحتی حتی در مسافت های طولانی به همراه خود ببرید. اما سبک بودن زیرانداز باعث می‌شود تا حتی توسط ماشین لباسشویی به راحتی آن را شستشو دهید، از طرفی زیرانداز به سرعت خشک خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X