آبشار کبودوال

آبشار کبودوال

آیا با راهنمای سفر به آبشار کبودوال آشنا هستید؟ با زیباترین جاذبه های نزدیک به این منطقه چطور؟ آیا میدانید برای سفر به آبشار کبودوال به چه لوازمی نیاز دارید؟ قطعاً که سفر به عنوان یکی از برنامه ریزی های تعطیلات بسیاری از افراد است. برای سفر نیز باید حتما لوازم ضروری به همراه داشته باشید. اما بهترین لوازم ضروری را با سطح کیفیت بالا از چه مراکزی می توان تهیه کرد؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با سایت ویرا حصیر همراه باشید.

راهنمای سفر به آبشار کبودوال

سفر به دل طبیعت پر از حس و حال عجیب است: چرا که با سفر تجربه لذت بخش از جاذبه های طبیعی و تاریخی روح ما متحول می‌شود. در واقع زیبایی طبیعت تاثیر مثبتی روی روح و روان ما انسان ها دارد. یکی از زیبایی های طبیعت آبشار کبودوال است. این آبشار به عنوان شگفت انگیزترین آبشارهای استان گلستان به شمار می رود. سفر با آبشار کبودوال یک سفر لذت‌بخش و خاطره انگیز برای شما کاربران عزیز خواهد بود. قطعاً که سفر تجدید روحیه و زنده کردن روح است چه بسا این که شما به یک منطقه زیبا و پر از شگفتی سفر کنید. گلستان خود به عنوان یکی از استان های شمالی همیشه سرسبز و جذاب به شمار می‌رود. از زیبایی‌های این منطقه آبشار کبودوال می‌باشد که در ۵ کیلومتری استان گلستان است. آبشار کبودوال در دل یک منطقه سرسبز با زیبایی غیر قابل توصیف قرار دارد.

در این منطقه امکانات رفاهی چون سرویس بهداشتی، نمازخانه، پیاده رو، آلاچیق، سکوی استراحت تاسیسات مکانیکی، پارکینگ و غیره مهیا است. در این منطقه تنوع و تراکم پوشش گیاهی بسیار زیادی بوده و تمامی گیاهان این منطقه جزو گونه های با ارزش طبیعت محسوب می شوند. بهار و تابستان برای سفر به آبشار کبودوال قطعاً که تجربه بهتری خواهد بود: اما در فصل پاییز نیز این منطقه زیبایی خاصی را به رخ می کشاند. کبودوال بلندترین آبشار خزه‌ای کشور و جذاب ترین منطقه گلستان به شمار می رود. برای رسیدن به این آبشار باید از دل طبیعت سرسبز و جنگل کوهستانی این منطقه عبور کنید. معمولاً پس از بارش باران نورهای سبز درخشان در این منطقه به وجود می‌آید که بازتاب آن بهشتی توصیف نشدنی را نقاشی خواهد نمود. این آبشار از زیباییهای علی‌آبادکتول است که امروزه مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

غار دیو سپید و شگفتی آن

همانطور که اشاره شد آبشار کبودوال به عنوان یکی از زیباترین آبشار های شمالی کشور به شمار می رود. اما در این منطقه زیبایی های دیگری نیز وجود دارد که باعث جلب توجه می شود. یکی از این زیبایی ها غار دیو سپید است. مناطق و جاذبه های زیادی در جای جای کشور وجود دارند که برای هر یک از آن ها افسانه‌های زیادی سروده اند. دلیل نامگذاری بسیاری از این مناطق از همین افسانه ها نشات می گیرد. غار دیو سفید یکی از زیباییهای علی‌آبادکتول است. این غار در منطقه آبشار شیرآباد  با ۲۳۵ متر طول قرار دارد. افرادی که غارنوردی را دوست دارند میتوانند از شگفتی این غار نیز نهایت لذت را داشته باشند.

برخی از قسمت‌های این غار بسیار تاریک است و به همین منظور مسافران باید لوازم ضروری تامین نور کافی را به همراه خود ببرند. این غار در نزدیکی قله دیو سفید می باشد و جزو غارهای طبیعی از نوع آبی رودخانه ای به شمار میرود. قطر دهانه غار دیو سفید ۱۵ متر با ۲۳۵ متر تو می باشد. تمام فصل های سال آب بسیار سرد با دمای ۱۰ درجه در کف این غار جریان دارد. آب این غار به رودخانه شیرآباد و هفت آبشار جنگلی می‌پیوندد. خطر بسیار زیادی در داخل این غار حاکم است اما زیبایی و هیجان آن باعث شده تا غارنوردان این سختی را به جان بخرند. مشهورترین غار شمالی کشور همین غار دیو سپید است که از نظر شکل ظاهری افسانه ای می باشد.

تجربه خاص با آبشار شیرآباد

برای سفر به آبشار کبودوال اگر به دنبال زیباترین جاذبه های نزدیک به این منطقه هستید می توان به آبشار شیرآباد اشاره کرد. این منطقه از گلستان به عنوان زیباترین و خاطره انگیزترین مناطق سرسبز به شمار می رود. این آبشار از هفت آبشار کوچک و بزرگ تشکیل می شود که در نتیجه با نام هفت آبشار شیرآباد شهرت پیدا کرده است. از زیباییهای گلستان می توان به همین آبشار اشاره کرد. آبشار شیرآباد را با نام آبشار خان ببین نیز میشناسند. این زیبایی زبانزد در دل پارک جنگلی این منطقه قرار دارد. آبشار شیرآباد جزو آبشار های پلکانی است که از ۱۲ آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده و در نتیجه به مسیر رودخانه شیرآباد منتهی می شود. از معروف ترین آبشارهای این هفت آبشار میتوان به آبشار عروس، آبشار پنهان و آبشار دوقلوی آن اشاره کرد که هر یک از این آبشارها زیبایی خاص خود را دارد.

 برای رسیدن به این منطقه باید از خان ببین حدود ۵ کیلومتر به طرف جنوب روستای شیرآباد حرکت کنید. پس از روستای شیرآباد سه کیلومتر جاده آسفالت وجود دارد که بعد از آن نیز باید یک کیلومتر جاده خاکی را بپیمایید. در نتیجه به یک پارکینگ می رسید که میتوانید ماشین خود را در آنجا پارک کنید. اکنون وارد جنگل می شوید که باید از دل این طبیعت سرسبز و بکر عبور کرده تا به منطقه آبشار شیرآباد برسید. آب تنی و شنا در این منطقه یکی از رویایی ترین تفریحات به شمار میرود. در این منطقه امکاناتی چون سرویس بهداشتی، نمازخانه، پارکینگ، سوپرمارکت، آلاچیق و غیره وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها به راحتی لذت سفر خود را چند برابر کنید. برای سفر به آبشار کبودال و این منطقه از شمال کشور تابستان بهترین فصل است.

آبشار شیرآباد در سفر به آبشار کبودوال
آبشار شیرآباد یکی از جاهای دیدنی شهر گلستان است

لوازم مهم سفر به آبشار کبودوال

 زیرانداز جاجیمی به عنوان پرفروش ترین زیرانداز بازار شناخته می شود. زیرانداز خود یک نوع پوشش مناسبی است که برای سفر به آن نیاز دارید. این زیرانداز می‌تواند از متریال های بسیار مختلفی انتخاب شود اما خرید یک زیرانداز مناسب با در نظر قرار دادن مشخصات خاص اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. زیرانداز به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات سفر به آبشار کبودوال شناخته می شود. البته با توجه به نوع محیط و شرایط آب و هوایی منطقه شما باید یک زیرانداز مناسب را انتخاب کنید. توجه به جنس اهمیت بسیار زیادی دارد. از آنجایی که زیرانداز جاجیمی قدرت مقاومت بالاتری دارد معمولاً با استقبال زیادی نیز مواجه است. زیراندازهای جاجیمی خود در مدل های ضدآب و غیر ضد آب در بازار است. شما می توانید برای سفر به دل طبیعت مناطق سرسبز و شمالی از مدل های ضدآب استفاده کنید.

این زیر انداز ها هر یک در سایز های سه متری، ۶ متری و حتی ۹ متری تولید می‌شوند. زیراندازهای جاجیمی امروزه در مدل های بسیار راحتی به تولید می‌رسند. این زیر انداز ها دارای دسته های مخصوصی هستند که پس از جمع شدن زیر انداز می توانید به راحتی آنها را حمل و نقل کنید. از طرفی قیمت زیرانداز جاجیمی در مقایسه با مدل‌های دیگر مقرون به صرفه است. زیراندازها دارای وزن سبکی هستند و می توانید به راحتی آن ها را جابجا کنید. مدل های جاجیمی در ضخامت های بسیار مختلفی نیز به تولید می‌رسند. هر چقدر ضخامت زیرانداز بیشتر باشد مقاومت آن بالاتر بوده و حتی راحتی بیشتری برای شما فراهم می شود. زیراندازها با تنوع زیادی هستند پس سعی کنید به هنگام خرید نکات زیادی را بررسی کنید. به عنوان مثال، برخی از مدل ها لبه دوزی شده هستند.

راحتی بیشتر با زیرانداز حصیری

زیرانداز حصیری به عنوان بهترین زیرانداز برای سفر به آبشار کبودوال است. این زیر انداز ها همانطور که از نام آنها پیداست از جنس حصیر بافته میشوند. معمولاً زیر انداز های حصیر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند چرا که بسیاری از افراد معتقدند چوب در مقایسه با دیگر متریال ها دارای امتیاز بیشتری می باشد. برای سفر و همچنین نشستن یا استراحت کردن روی زمین شما نیاز به یک زیرانداز مناسب دارید: حال باید زیراندازی را انتخاب کنید که مانع از کثیف شدن لباس های شما شود. همچنین زیراندازها را باید بتوان به راحتی جابجا کرد. مدل های حصیری بهترین زیرانداز هایی هستند که در ابعاد مختلفی تولید می شوند. این مدل زیراندازها حتی در برابر نفوذ گرما و سرما مقاومت بسیار بالایی دارند. نکته مهم در رابطه با مدل های حصیری در این است که وزن آنها سبک تر و حمل و نقل راحت تری دارند.

از طرفی زیرانداز های حصیری امروزه با قابلیت شستشو دادن رواهی بازار میشوند. زیرانداز های حصیری نیز خود در چند نوع به تولید می‌رسند. به عنوان مثال حصیر چوبی یک نوع بافتی است که قدمت بسیار زیادی دارد. زیراندازهای حصیر چوبی وزن سبک داشته و هرگز خار و خاشاک را به خود نمی‌گیرند. داشتن مقاومت بالا و ضخامت زیاد از مهمترین مزایای این زیرانداز ها است. همچنین قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به زیر انداز های جاجیمی دارند. اما به هنگام خرید باید توجه داشته باشید که این زیرانداز ها را با سطح کیفیت بالا تهیه کنید. یک نکته بسیار مهم این است که این زیر انداز ها باید قابلیت شستشو شدن داشته باشند: چرا که ممکن است هنگام سفر زمانی که زیر انداز را روی زمین پهن می کنید کثیف شود. زیبایی، کاربری و همچنین قیمت مناسب از مهمترین مزایای یک زیرانداز حصیری به شمار می رود.

صندلی تاشو مسافرتی جدید

برای سفر به آبشار کبودوال وسایل زیادی هستند که می توان آنها را به همراه خود برد برای سفر ما نیاز به وسایلی داریم که راحتی ما را بیشتر می‌کند. یکی از این لوازم ضروری شامل صندلی تاشو است. این صندلی ها شامل محصولاتی سبک با جابجایی راحت هستند. در واقع صندلی تاشو قابلیت تا شدن داشته و برای مکان های بسیار مختلف نیز قابلیت استفاده دارد. یکی از رایج ترین کاربرد های این صندلی ها ی سفر می باشد. برای یک سفر لذت‌بخش به همراه داشتن وسایلی چون صندلی اهمیت زیادی دارد. قطعاً که این محصولات لذت سفر را برای شما بیشتر می‌کنند. شما می توانید این صندلی ها را از مراکز قابل اعتمادی چون سایت ویرا حصیر تهیه نمایید. این مجموعه سالهاست که جهت توزیع لوازم ضروری سفر فعالیت دارد. هدف خرید از این مجموعه معتبر به سبب تجربه خرید اقتصادی است.

چراکه قیمت صندلی تاشو در این مجموعه مقرون به صرفه تر خواهد بود. از طرفی جنس محصولات این مجموعه همگی با سطح کیفیت بالا و رعایت نکات و شرایط مهم انتخاب می‌شود  سبک بودن و ضد آب بودن از مهمترین مزایای صندلی های سایت ویرا حصیر به شمار می رود. حال اینکه مدل های دسته دار صندلی های تاشو مسافرتی جزو توصیه‌های خرید است: چرا که می توانید به راحتی توسط این دسته ها آنها را حمل و نقل نمایید. از طرفی این دسته ها کمک می کند تا هنگام استراحت کردن دستها را در کناره های صندلی و درست روی این دسته ها قرار دهید تا رفع خستگی شود. اما برخی از مدل‌ها نیز امروزه به صورت سایه بان دار طراحی شده اند. در دل طبیعت برای جلوگیری از نور تیز آفتاب این سایه بان ها گزینه مناسبی هستند. البته مدل سایه بان ها نیز می تواند متفاوت باشد.

صندلی تاشو مسافرتی جدید در سفر به کبودوال
صندلی تاشو مسافرتی یک وسیله پرکاربرد در سفر است.

نتیجه

آبشار کبودوال جزو بلندترین آبشارهای خزه ای در کشور به شمار می رود. این آبشار زیبا در منطقه علی آباد کتول گلستان قرار دارد. زیبایی این منطقه و حتی شگفتی های اطراف آن باعث جلب توجه گردشگران بسیار زیادی می شود. اما قبل از سفر به آن آشنایی با تمامی جاذبه‌های این منطقه، امکانات رفاهی و حتی لوازم ضروری سفر اهمیت بسیار زیادی دارند. هر یک از این لوازم می‌تواند با مشخصات مختلفی تهیه شود. توجه به کیفیت و قیمت این لوازم نکته مهمی است که برای شما کاربران عزیز باید در اولویت قرار بگیرد. از این رو ویرا حصیر معتبرترین سایتی است که برای خرید بهترین لوازم ضروری سفر با کیفیت عالی و قیمت مقرون به صرفه می‌توانید به آن مراجعه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X