زیرانداز مسافرتی ساحل

زیرانداز مسافرتی ساحل

زیرانداز مسافرتی ساحل

هنگامی که به سمت ساحل می روید، یک زیرانداز مسافرتی ساحل مناسب بسیار ضروری است. برای کسانی که اغلب به ساحل نمی روند، یک زیرانداز ساحلی ممکن است مفهومی غیرعادی باشد. زیراندازهای ساحلی به مردم مکانی می دهد، تا استراحت کنند و از هوای ساحل لذت ببرند. زیراندازهای ساحلی فضایی برای استراحت، آفتاب گرفتن و پیک نیک ایجاد می کنند.

همچنین زیراندازهای مسافرتی ساحلی می توانند برای شرایط مختلف مناسب باشند، با توجه به اندازه و شکل، پارچه، ضد آب و قابلیت استفاده، انواع مختلفی از زیرانداز مسافرتی ساحل را می توانید، پیدا کرد. ویرا حصیر در اینجا به معرفی انواع زیراندازهای مسافرتی ساحلی به همراه ویژگی های آن ها پرداخته است؛ تا بتوانید، با توجه به نیاز های خود یکی را انتخاب کنید.

انواع زیرانداز مسافرتی ساحل

در اینجا ویرا حصیر بهترین زیرانداز مسافرتی ساحل را معرفی می کند. از بین آن ها با توجه به ویژگی های هر یک و نیازهای خود در زمان استفاده می توانید، بهترین را انتخاب کنید.

 1. زیرانداز حصیری

یکی از محبوب ترین زیراندازهای مسافرتی مخصوص استفاده در ساحل زیرانداز حصیری است. از پلی پروپیلن بادوام و مقاوم در برابر کپک ساخته شده است، که به سختی کثیف می شوند، به آسانی می توان آن ها را تمیز کرد. لبه های پارچه ای از ساییدگی جلوگیری می کند، در حالی که تشک در برابر اشعه ماوراء بنفش تثبیت شده است، تا از محو شدن در استفاده بلند مدت محافظت شود. این نوع زیرانداز بافت حصیر شبیه بافت نخل است، اما جنس پلاستیکی دارد، و شبیه به ضخامت و وزن یک کلاه حصیری خوش‌ساخت است. همچنین بافت بسیار تنگی دارد، بنابراین هنگام نشستن روی شن های مرطوب باعث می شود، که خشک بماند.

این نوع زیرانداز مسافرتی حصیری قیمت بسیار مناسبی دارد، اما به این معنا نیست که کیفیت پایین داشته باشند. زیرانداز حصیری را می توانید در اندازه های مختلف خریداری کنید، آن ها دارای دسته ها و قلاب برای جمع شدند، هستند. البته باید توجه داشته باشید، که این نوع زیرانداز را بسیار نازک است، در نتیجه نمی‌تواند در برابر تندبادهای شدید مقاومت کند، اما حمل آن به ساحل بسیار راحت است و حتی بعد از استفاده به راحتی می توانید، آن ها را جمع کنید.

زیرانداز حصیری

 1. زیرانداز بالای زیرین ضد آب

این نوع زیرانداز ها از بافت نرم پلی پروپیلن در ترکیب رنگ های آبی، سفید و شکلاتی ساخته شده است، در حالی که لبه‌های پارچه‌ای به جلوگیری از ساییدگی کمک می‌کند. هنگامی که از آن استفاده نمی کنید، زیرانداز به شکل یک پارچه با جیب در دو طرف، یک دسته و به راحتی تا می شود. زیرانداز های ضد آب، با زیری ضد آب شما را در برابر رطوبت شن های ساحل خشک نگه می دارد، پلی پروپیلن همچنین در برابر کپک و کپک مقاوم است. زیرانداز مسافرتی ساحلی ضد آب در اندازهای متفاوت و بزرگ مناسب برای چهار و پنج نفره نیز وجود دارد.

 1. زیرانداز ضد آب

این نوع زیراندازها نه تنها لایه زیرین بلکه لایه رویی نیز ضد آب هستند. رویه پشمی 100 درصد پلی استر زیرانداز را به فضایی دنج تبدیل می کند، در حالی که پوشش 100 درصدی نایلونی و پلی اورتان زیر آن رطوبت را از بین می برد. ویژگی های ضد آب این نوع زیرانداز حتی بعد از شستوشو نیز به خوبی باقی می ماند. این پوشش همچنین به جلوگیری از جمع شدن شن روی زیرانداز کمک می کند. اندازه این نوع زیراندازها بزرگ است، به گونه ای که به راحتی چهار بزرگسال را در خود جای می دهد. یک کیسه برای نگه داری زیرانداز زمانی که کنار ساحل به گشت و گذار می روید، مورد نیاز است.

 1. زیرانداز کمپینگ

زیرانداز کمپینگ یک راه حل عالی برای خانواده های بزرگ هنگام تفریح از ساحل است. این نوع زیرانداز مسافرتی ساحل فضایی را برای هفت نفر فراهم می کند. این زیرانداز از نایلون چتر نجات سبک وزن ساخته شده است و دارای چهار جیب شن و چهار لنگر برای ثابت نگه داشتن آن بر روی ماسه است. همچنین یک کیسه ضد آب وجود دارد که می توانید، تمام اشیای قیمتی خود را در آن ایمن نگه دارید. در پایان روز، نیز می توانید، به سادگی این زیرانداز ساحلی را به اندازه کوچک تا کنید، و آن را در کیسه مسافرتی خود قرار دهید. بهترین از همه این است که زیرانداز های کمپینگ بسیار سبک وزن هستند، بنابراین به سختی وزنی به کیف ساحلی شما اضافه می کند. همچنین در رنگ ها و اندازه های مختلف وجود دارد، و قابل شستوشوی دستی هستند.

 1. زیرانداز پارچه

کسانی که فقط یک زیرانداز سبک وزنی را ترجیح می دهند، که حمل آن بسیار آسان باشد، باید زیرانداز های پارچه ای را انتخاب کنند. این زیرانداز بسیار سبک وزن است، و دارای یک جیب برای نگهداری اشیای قیمتی شماست. وقتی آن را داخل کیسه مسافرتی جمع می کنید، می‌تواند به بالش تبدیل شود. در حالی که از این زیرانداز به راحتی می توان، برای سه نفر استفاده کرد، می تواند برای جمعیت بیشتر از زیراندازها بیشتر استفاده کرد. هچمنین این نوع زیرانداز قابلیت شستوشو به صورت دستی و ماشینی را دارد، اما در برابر آب و رطوبت مقاوم نیست.

نکات مهم در هنگام انتخاب زیرانداز مسافرتی ساحل

برخی از افراد هنگام خرید زیرانداز مسافرتی ساحل با وجود تنوع و سبک های مختلف زیراندازهای ساحلی ممکن است، به سختی بتوانند، بهترین نوع را برای خود انتخاب کنند. اما نگران نباشید، در اینجا ویرا حصیر برای راهنمایی بیشتر شما نکات مهمی را که باید در هنگام خرید زیرانداز مسافرتی ساحلی بدانید، آورده است. با وجود این نکات می توانید بهترین نوع زیرانداز را برای خود تهیه کنید.

 • اندازه و شکل

در هنگام خرید زیرانداز مسافرتی ساحل باید به این فکر کنید، که قصد دارید چه مقدار چیز را روی زیرانداز ساحلی خود قرار دهید و به چه مقدار فضا برای استفاده نیاز دارید. بیشتر زیرانداز های ساحلی به شکل مستطیل یا مربع هستند، شکل مستطیل برای افرادی که وسایل زیادی برای نگهداری دارند، و افراد زیادی قرار است، بر روی آن استراحت کنند، مناسب است. زیرانداز های مربعی برای 2 تا 3 نفر کاربرد دارد.

 

 • جنس زیرانداز

زیرانداز مسافرتی ساحل از انواع مواد از جمله پلی استر مقاوم در برابر آب، فلیس، نایلون چتر نجات و میکروفیبر ساخته شده اند. حتی ناهموارترین مدل‌ها معمولاً پارچه‌های نرم‌تری دارند و برخی از زیراندازها از پارچه‌هایی استفاده می‌کنند، که از چسبیدن ماسه به آن ها جلوگیری می‌کند.

 • نوع استفاده

برای برخی افراد، محافظت ساده از شن و ماسه کافی است. اما برای دیگران به‌ویژه خانواده‌های پرجمعیت ویژگی‌هایی مانند ضد آب بودن، داشتن لنگرهای شنی برای ثابت ماند، بسیار مهم است. برخی از زیراندازهای ساحلی دارای نقاط لنگرگاه هستند، و برخی دیگر ندارند. دلیل مطلوب بودن آنها این است، که در شرایط وزش باد، زیرانداز را در جای خود نگه می دارند. هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از شنا به محل خود برگردید، و متوجه شوید که پتوی شما در نیمه ساحل پریده است.

 همچنین وجود جیب هایی در کنار زیرانداز برای کسانی که تفریح در ساحل و دریا هستند و می خواهند مکانی امن برای اشیاء قیمتی خود داشته باشند، مهم است. در نتیجه در هنگام خرید زیرانداز ساحلی باید نوع استفاده خود را در نظر بگیرید.

 • پارچه و مراقبت

به طور کلی، هنگام انتخاب یک زیرانداز مسافرتی ساحل، باید از پارچه‌های تمیز و سخت اجتناب کنید. آن هایی را در نظر بگیرید که از پنبه، پلی استر و مواد دیگر ساخته شده اند، اما مثلاً از زیرانداز پشمی سنگین تری که اگر شنی یا خیس شوند، شستن و خشک شدن آنها سخت تر است، اجتناب کنید. برای راهنما، زیراندازهای ساحلی را انتخاب کنید، که با مواد نرم از جمله پنبه ساخته شده‌اند، اما به اندازه‌ای بادوام هستند که می‌توانید پس از رسیدن به خانه به راحتی آنها را تمیز کنید.

 • نوع تمیز کردن

برخی زیراندازهای ساحلی را می توان در ماشین لباسشویی تمیز کرد، در حالی که برخی دیگر نیاز به شستن دستی دارند. همچنین برخی از زیراندازها از ماده ای ساخته شده اند، که به راحتی لک می شود. این ممکن است، عملکرد آن را تحت تاثیر قرار ندهد، اما می تواند تمیز نگه داشتن آن ها را سخت کند.

 • قابلیت حمل

قابل حمل بودن بسیاری از مردم زیرانداز مسافرتی ساحل بزرگ را دوست دارند، اما برخی از آن‌ها راحت‌تر از بقیه جمع و تا می‌شوند. به دنبال محصولاتی باشید، که در اندازه های کوچک و بدون مشکل خاصی تا می شوند. همچنین از سبک بودن آن مطمئن شوید، تا بتوانید بدون مشکل آن را حمل کنید. در نهایت، دسته های حمل را روی خود کیف زیرانداز بررسی کنید.

مزایای استفاده از زیراندازهای مسافرتی ساحلی

 1. بسیار راحت

انواع زیرانداز مسافرتی ساحلی بسیار راحت هستند، هیچ کس دوست ندارد هنگام گذراندن یک روز در ساحل، مستقیماً روی شن ها بنشیند. زیرانداز ساحلی شن و ماسه را بیرون نگه می‌دارد، بنابراین احتمال اینکه روی بدن شما گیر کند، به خصوص بعد از شنا کمتر است. به علاوه، شن ها می توانند داغ شوند، بنابراین زیرانداز شما را خنک تر نگه می دارد.

 1. همه کاره

زیراندازهای ساحلی همه کاره هستند، آن ها را می توانید برای فعالیت های مختلفی نیز استفاده کنید. می توانید از آنها در سفر، کمپینگ یا برای ورزش استفاده کنید.

 1. تنوع

زیرانداز مسافرتی ساحل در رنگ ها و طرح های مختلف موجود هستند. می‌توانید، با انتخاب زیرانداز ساحلی که رنگ‌های روشن یا طراح های جذاب تری دارند، یک زیرانداز منحصر به فرد خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X