انواع محصولات حصیری

انواع محصولات حصیری

 انواع محصولات حصیری

حصیر ها یکی از صنایع دستی بسیار زیبای کشور ایران محسوب می شوند که طرفداران و خریداران بسیاری دارند. زیبایی این نوع محصولات به دلیل بافت آنها از ریشه گیاهان و مواد طبیعی می باشد که از گذشته تا کنون بسیار مورد استفاده در زندگی روزمره انسان ها قرار گرفته اند . امروزه انواع محصولات حصیری در بازار وجود دارند که شما می توانید نسبت به نیاز خود و استفاده روزمره این محصولات را خریداری و استفاده نمایید.

از آنجایی که محصولات حصیری دارای انواع مختلفی هستند، افراد مختلف هنگام خرید باید به خوبی با انواع آنها آشنا باشند. تا بتوانند نسبت به نیاز خود محصول مناسب تر را خریداری کنند.

در نتیجه ما در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد انواع محصولات حصیری و سایت های مختلف برای خرید این نوع محصولات به شما ارائه دهیم .تا بتوانید با استفاده از این اطلاعات از سایت های آنلاین کالا های با کیفیت و متنوع را خریداری کنید و حین خرید تفاوت کیفیت و قیمت را نسبت به فروشگاه ها و سایت های مختلف دیگر حس نمایید.

 

انواع مختلف حصیر

همانطور که گفته شد حصیر دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی و کاربرد خاص خود را دارند. اما به طور کلی حصیر ها را می توان به دو دسته ی حصیر سنتی و حصیر پلاستیک تقسیم کرد. هنگام خرید انواع محصولات حصیری بهتر است ابتدا با این دو دسته آشنا شوید.

حصیر سنتی

به بافت و درهم تنیدن ریشه گیاهان مختلفی همچون درخت خرما، گندم و دیگر محصولات حصیر می گویند. که با استفاده از روش و وسایل خاصی تولید می شوند به شکل های زیبایی در می آیند. این نوع از حصیر را حصیر سنتی می گویند.

حصیر سنتی جز آن دسته از کالا هایی می باشد که بسیار در منطقه شمال و جنوب کشور ایران یافت می شود و دلیل اصلی این موضوع وجود فراوانی مواد اولیه در این دو منطقه است. همچنین لازم به ذکر است که بدانید در منطقه های مختلف دیگر کشور ایران نیز شما می توانید محصولات اولیه حصیر های سنتی را تهیه کنید. اما برای تهیه ی محصولات و کالا های با کیفیت و با قیمت مناسب می بایست به شمال و جنوب کشور ایران سفر کرده، با خریداری انواع محصولات حصیری بتوانید تفاوت قیمت و کیفیت را به راحتی حس کنید.

دلیل وجود و فراوانی مواد اولیه در این دو منطقه ایران وجود درختان و گیاهان متنوع می باشد. که می توان با استفاده از آن ها اقدام به بافت حصیر های  سنتی زیبا نمود تا آنها را بتوان در در بازار های داخلی به فروش رساند. همچنین این نوع محصولات جز صنایع دستی بسیار زیبا و پرطرفدار این دو منطقه به حساب می آیند که هر سال افراد با سفر کردن به منطقه شمالی و جنوبی کشور ایران و همچنین خریداری این نوع محصولات باکیفیت می توانند آنها را به عنوان سوغات به شهر ها و یا کشور های دیگر ببرند و از این انواع محصولات حصیری نهایت استفاده را کنند.

حصیر پلاستیک

حصیر پلاستیک نوعی حصیر است که امروزه جایگزین حصیر ها سنتی شده است. این محصولات با استفاده از مواد اولیه ی مصنوعی از جنس پلاستیک تولید می شوند و دیگر مثل حصیر های سنتی با دست بافته نمی شوند.

برای بافت انواع محصولات حصیری پلاستیکی از دستگاه های پیشرفته بافندگی استفاده می شود که موجب بالاتر رفتن تراکم این محصولات و در نتیجه افزایش طول عمر آنها می شوند. بیشترین محصولی که از حصیر پلاستیک تولید می شود و مورد استفاده قرار می گیرد، زیرانداز ها هستند.

زیرانداز های حصیری پلاستیکی را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب می توانید به صورت آنلاین از سایت های معتبری همچون سایت ویرا حصیر خریداری کنید.

 

تاریخچه حصیر

انواع محصولات حصیری در ایران قدمت بسیاری دارند و مهد اصلی این کالا ها به سال های بسیار قبل باز خواهد گشت. در واقع اولین آثاری که در ایران یافت شده در شهرستان شهداد استان کرمان بوده که می توان به طور تقریبی قدمت آن ها را به ۳۵۰۰ سال پیش بازگرداند. حصیر ها در واقع جزو اولین فرش هایی بودند که مورد استفاده بشر قرار گرفت.

کاربرد انواع محصولات حصیری

امروزه انواع محصولات حصیری به دلیل پیشرفت مد و وجود طرح های جدید بسیار شدند. که در این صورت بافندگان و تولید کنندگان اصلی این محصولات اقدام به تولید طرح های جدید و با استفاده از درخواست های افراد جامعه کرده اند. در نتیجه انواع محصولات حصیری به دسته های متفاوتی مثل

زیر انداز

زیر قابلمه ای

پرده

سبد

زنبیل

کلاه

کیف های دسته دار

جا لوازم آرایشی

جا قرصی

زیر لیوانی

زیر بشقابی

و انواع مختلفی از محصولات دیگر شناخته می شوند. در واقع امروزه تولیدکنند گان و بافندگان اصلی حصیر ها با استفاده از رنگ های متنوع و محصولات مختلف دیگر در زمان بافت این کالا ها توانستند. این محصولات را به شیک ترین و زیبا ترین حد ممکن به بازارهای جهانی ارسال کنند . دلیل این نوع پیشرفت ها افزایش نیاز سطح بازار به انواع محصولات حصیری بوده است که توانسته دلیل پیشرفت تولیدات در این صنعت شود.

در این حالت شما نیز می توانید برای راه اندازی یک کسب و کار پر درآمد از شغل فروش محصولات حصیری استفاده کنید . به دلیل آسانی این شغل و همچنین درآمد بالا جز یکی از بهترین شغل ها پر درآمد ترین آن ها به حساب می آید.

امروز بسیاری از زنان ایرانی از حصیر ها به عنوان یک محصول زیبا در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند. دلیل این موضوع وجود طرح های صنعتی و شیک انواع محصولات حصیری به حساب می آید. که در این حال شما می توانید از انواع این محصولات زیبا که جزء پر طرفدار ترین هنر های دستی کشور ایران به حساب می آید. که شما می توانید از آنها در دکوراسیون منازل محیط های مختلفی همچون اتاق کار نمایشگاه ها اتاق خواب و مکان های دیگر استفاده کنید تا بتوانید یک طرح سنتی را در خانه خود ایجاد نمایید.

راهنمای خرید

امروزه بسیاری از افراد به دنبال محصولات حصیری با کیفیت و همچنین ارزان قیمت هستند. تا بتوانند از آنها برای زیبایی و دیزاین محیط های مد نظر خود استفاده نماید. در این حالت اقدام به خرید به صورت حضوری در مغازه های سطح شهر می کنند. یا به صورت آنلاین به دنبال سایت های معتبر و با کیفیت هستند تا بتوانند محصولات مد نظر خود را خریداری کنند.

ما در این قسمت می توانیم به شما سایت ویرا هستی را معرفی کنیم. این سایت با داشتن اطلاعات کافی در مورد بافندگان سراسر کشور و با ارائه ی محصولات با کیفیت حصیری با قیمت مناسب، می ‌تواند. یک راهنمای خوب برای خرید انواع محصولات حصیری برای خریداران عزیز باشد.

همچنین این سایت با به فروش رساندن کالا ها و محصولات باکیفیت همانند حصیر توانسته جایگاه بسیار عالی را در بین تمامی سایت های فروش حصیر ها در ایران پیدا کند . توجه مشتریان را به محصولات با کیفیت جدید و همچنین زیبای خود جلب نماید و سالیان زیادی است. که حجم قابل توجهی از انواع محصولات حصیری را در سراسر نقاط کشور به فروش می رساند.

مزایای استفاده از حصیر

همانطور که در مطالب قبل گفته شد استفاده انواع محصولات حصیری در زندگی روزمره به غیر  از استفاده های کاربردی می تواند. یک زیبایی خاصی را به منازل و محیط های مورد نظر شما بدهد. در حالت کلی به دلیل ان که مواد اولیه و اصلی محصولات حصیری ریشه گیاهان و درختان است. به راحتی می‌ توانند در محیط زیست تجزیه شوند که این مسئله یکی از مهم‌ ترین مزایای استفاده از انواع محصولات حصیری سنتی در زندگی روزمره ما انسان ها به شمار می رود.

قیمت مناسب

از دیگر مزایای استفاده از محصولات حصیری در زندگی روزمره می توان به ارزان قیمت بودن این نوع کالا ها اشاره نمود. در واقع وجود قیمت متناسب و ارزان در زمان فروش محصولات حصیری یکی دیگر از مهم ‌ترین گزینه هایی می باشد که توجه خریداران و علاقه مندان به این هنر دستی زیبا و ارزشمند کشور ایران جلب می نماید. که افراد می توانند. با سرمایه بسیار کم مقدار بسیاری از این محصولات را خریداری و در زندگی روزمره خود به عنوان یک دیزاین سنتی استفاده نمایند. تا بتوانند تغییرات چشمگیری را در دیزاین های ایرانی حس کنید.

منعطف بودن حصیر ها

وجود انعطاف بسیار زیاد در انواع محصولات حصیری مثل سبد های حصیری در زمانی که شما می خواهید . کالا های مختلفی را در آن ها جای دهید باعث می‌ شود که شکل ظاهری آن ها به هم نریزد و در این صورت نگرانی ‌هایی در حوزه خراب شدن یا پاره شدن این حصیر ها به وجود نیاید. که وجود این نوع حالت ها به عنوان یک پوئن موثبت در زندگی ما انسان برای استفاده از محصولات حصیری به حساب می ‌آید.

سبکی و قابل حمل بودن آن ها

وزن بسیار سبک در انواع محصولات حصیری به صورتی که اگر از یک سبد حصیری به عنوان سبد برای لباس های کثیف استفاده نمایید . به راحتی و بدون صرف نیروی  زیاد می توانید آن را حمل کنید و تعداد بسیاری از لباس‌های کثیف را در آن قرار دهید. همچنین در صورت استفاده از زیرانداز های حصیری در مسافرت ها دیگر در زمان حمل آنها برای رفتن به مکان های مختلف و استراحت کردن دچار مشکل نخواهید شد.

محصولات حصیری را از کجا بخریم ؟

امروز فروشگاه های بسیار متنوعی هستند که اقدام به فروش انواع محصولات حصیری در سراسر نقاط کشور کرده اند. که شما می توانید با سرچ و جستجو در اینترنت انواع فروشگاه های غیر حضوری و آنلاین را پیدا کنید و در این حالت اقدام به خرید این محصولات از یک سایت معتبر کنید. یا با سر زدن به فروشگاه های معتبر در شهر های خود انواع محصولات را با قیمت و کیفیت مناسب خریداری .

اما اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد خرید محصولات حصیری به صورت آنلاین را دارید و نگران کلاه بردار ها هستید. ما می توانیم به شما سایت ویرا حصیر را معرفی کنیم که این سایت با داشتن کالا ها و محصولات متفاوت و با کیفیت توانسته رضایت و توجه بسیاری از مشتریان خود را به انواع محصولات خود جلب نماید . در سال‌ های اخیر جزو پر بازدید ترین و همچنین پرفروش ترین سایت های فروش کالاهای حصیری در کشور شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X